Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

bc123a sporočil: 48.253
[NemirniTujec]
Na prvo zogo bi rekel, da tukaj gre predvsem za kaznovanje neubogljivih. Bezno se mi zdi, da sta se oba omenjena upirala podrejenskim evropskim operacijam centralne banke in ministrstva za finance, o katerih je TadejK porocal pogosto in obsezno. Ce me spomin ne vara, je Valencic celo tukaj na nasem zakotnem forumu parkrat zarjovel proti Iskri in njenim tolovajem in rabotam centralne banke. Ovo se ne oprašta. Ker v sloveniji pac ne mores biti predsednik uprave in delati vsega legalno, sta zdaj dobila poracun za neposlusnost. V sloveniji lahko obstajas kot CEO vecje firme ali kot (prihvatizacijski) lastnik vecje firme samo v popolni poslusnosti plemenskim voditeljem.
Meni se zdi da je sploh smesno da tu gre za zneske ki so niko i nista proti bancni luknji; po eni strani je seveda jasno, da je vecina luknje nastala zaradi neumnosti, ne zaradi kriminala; no, iz opisanega je tudi jasno, da je bilo omenjena dva zelo enostavno tule napiciti, saj rabis biti dvojno slep da ne vidis zlorabe pooblastil.

Z tvojim izvajanjem se seveda v celoti strinjam, ne vem pa na katero stran vage bi dal mojo podporo; kot si ze sam ugotovil je za zdravje in svobodo v sloveniji najbolje, da na nobeno...

Neposredni odgovori na sporočilo št. 2691572

Strani: 1

anon-207617 sporočil: 6.899
[bc123a]
> [NemirniTujec]
> Na prvo zogo bi rekel, da tukaj gre predvsem za kaznovanje neubogljivih. Bezno se mi zdi, da sta se oba omenjena upirala podrejenskim evropskim operacijam centralne banke in ministrstva za finance, o katerih je TadejK porocal pogosto in obsezno. Ce me spomin ne vara, je Valencic celo tukaj na nasem zakotnem forumu parkrat zarjovel proti Iskri in njenim tolovajem in rabotam centralne banke. Ovo se ne oprašta. Ker v sloveniji pac ne mores biti predsednik uprave in delati vsega legalno, sta zdaj dobila poracun za neposlusnost. V sloveniji lahko obstajas kot CEO vecje firme ali kot (prihvatizacijski) lastnik vecje firme samo v popolni poslusnosti plemenskim voditeljem.

Meni se zdi da je sploh smesno da tu gre za zneske ki so niko i nista proti bancni luknji; po eni strani je seveda jasno, da je vecina luknje nastala zaradi neumnosti, ne zaradi kriminala; no, iz opisanega je tudi jasno, da je bilo omenjena dva zelo enostavno tule napiciti, saj rabis biti dvojno slep da ne vidis zlorabe pooblastil.

Z tvojim izvajanjem se seveda v celoti strinjam, ne vem pa na katero stran vage bi dal mojo podporo; kot si ze sam ugotovil je za zdravje in svobodo v sloveniji najbolje, da na nobeno...
Luknja je bila kombinacija neumnosti in cisto istega klientilizma kot je tukaj podlaga za sedenje.

Pretiravanje z velikostjo luknje in teoreticno insolventnostjo pa niti malo ni bila neumnost. Problem je, da tudi kriminal ne, ker tisti ki so to poceli pisejo zakone :-)

Ne pravim da je prav, da model na lepe oci daje posojila firmi svojega sina da jih ta lahko spicka na poslovnem igranju golfa. Pravim samo, da to nima pol kurca veze s tem, zakaj so ga zaprli. Ker potem bi morali zapreti komplet vse v aloveniji, ki vosijo kako firmo z vec kot 200 zaposlenimi ali so v politiki visje od sefa oddelka na kakem ministrstvu.

Jaz samo opozarjam, da tole ni neki zacetek ociscevanja ali katarza ali kajvemkaj. To je revansizem klike na oblasti proti neposlusnim operaterjem. Inside job. Je pa lusno, da lahko se raja mal ploska in finance mal pametujejo. To so stranski ucinki.

Vecina slovencev takoj podpise 15 mesecev zapora za 100 jurjev... ampak tako ne gre, ce hoces biti pri koritu moras biti zvest in lojalen in razumeti linijo vodenja in poveljevanja.

Ce pogledas kje so sparkirani poslusni akterji v veliko vecjih rabotah, bodo vsi po kakih finih uradih ali paradrzavnih firmah, ne v zaporu.

Strani: 1