Izbrani forum: Glavni forum

Izbrana tema: članek Avstrijski guverner: Bitcoin pomaga kriminalcem

Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

FIN-379669 sporočil: 7.967
Zadnja sprememba: FIN-379669 03.01.2018 11:54
Gre za enega prvih odzivov, ki kažejo na mišljenje: Hitra regulacija. Kako pa bodo banke pohopsale ta trg, bo nova zanimiva dogovodivščina. Kaj drugega kot poseg zakonodajalca in centralnih bank (v njihov prid), ne vidim? Če pa se tega ne bodo še tako hitro lotili, pa bodo itak zadevo nemudoma spravili pod okrilje uradov za pranje denarja in davkarijo. Ko se bo to zgodilo, bodo vrednosti coinov precej padle.

Za naprej pa je itak jasno, da ideja kritovalut ne bo zamrla in dobili bomo razne kriptodolarje in kriptoeure, še bolj pomembni pa bodo za prihodnje razni kriptoICOs... ti bodo morda še večji izziv za državne oblasti.

Zgodbo o DDV-ju pa po logiki vidim le na provizije posredniških igralcev, ne pa na valuto ali naložbo. To nima logike in ta guverner kr neki tvezi, po moje.

Neposredni odgovori na sporočilo št. 2690964

Strani: 1

ogo sporočil: 3.087
Iz komatoznega stanja lastne večvrednosti in nesposobnosti se očitno le počasi prebujajo.

Kasno stiže Marko na Kosovo.

Sicer pa so centralni bankirji s politiko nultih in negativnih obresti zakuhali to norijo kriptovalut in ICOtov.

Folk namesto da dobi nulo na banki, vlaga v prve poštene kripto sisteme. Posledice bodo hude.
sopranos sporočil: 11.404
[]
Gre za enega prvih odzivov, ki kažejo na mišljenje: Hitra regulacija. Kako pa bodo banke pohopsale ta trg, bo nova zanimiva dogovodivščina. Kaj drugega kot poseg zakonodajalca in centralnih bank (v njihov prid), ne vidim? Če pa se tega ne bodo še tako hitro lotili, pa bodo itak zadevo nemudoma spravili pod okrilje uradov za pranje denarja in davkarijo. Ko se bo to zgodilo, bodo vrednosti coinov precej padle.

Za naprej pa je itak jasno, da ideja kritovalut ne bo zamrla in dobili bomo razne kriptodolarje in kriptoeure, še bolj pomembni pa bodo za prihodnje razni kriptoICOs... ti bodo morda še večji izziv za državne oblasti.

Zgodbo o DDV-ju pa po logiki vidim le na provizije posredniških igralcev, ne pa na valuto ali naložbo. To nima logike in ta guverner kr neki tvezi, po moje.
No ja, domišljati si, da bodo centralne banke in oblast kar dopuščale, da neka zasebna firma izdaja lastno valuto, mimo njih, je vseeno malo preveč optimistično. V primeru bitcoina je pa zadeva še malo bolj hecna, saj se niti ne ve kdo je ustanovitelj.

Pa banke in vsi njihovi lobisti, pa ponudniki plačilnih kartic itd. Da se bodo predale kar brez boja?

Jaz zadevo vidim bolj v tem, da bodo obstoječi igralci za velike denarje odkupili tehnologijo, znanje in potem to integrirali v svoje poslovne modele, jih prilagodili in iz tega izšli še močnejši. Morda bo kakšnemu ripplu uspelo, da se priključi tej skupini.

Tako, da DDV in podobne zadeve je po mojem treba gledati v luči reakcije teh institucij. In sedaj se banke sploh še ne čutijo ogrožene. Počakajte, da pride do tega.

Strani: 1