Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

anon-369385 sporočil: 34
Lej stari. Obstaja dost bank ki sploh ne kasirajo dvigov v EU in obstaja še več rešitev ki sploh ne kasirajo dvigov po svetu (vsaj do neke vsote) in menjajo po srednjem medbancnem tecaju. Živijo pa več al manj od provizij pri plačilih s kartico. Revolut, Monza...
So zneski na bankomatih nateg? Ne. Zakaj?
1. Ker jasno opozorijo kolk ti oni zaračunajo in kolk ti bojo še ostali zaračunal...
2. Ker angleške banke znajo zaračunati še več kot 8% za non-sterling transakcije (predvsem za manjše zneske). Prepričan sem da tudi katere druge banke po svetu zaračunajo več.
Za tiste ljudi je verjetno tečaj 8% pod uradnim srednjim tečajem super.

Banke torej ponujajo storitve. Lahko jih kupiš ali ne. Lahko jih izbereš pri konkurenci ali pa jih vzameš pri njih. Lahko si kamot ali pa se malo zmigat in prihranite kak€. Tvoja stvar.

Kot retavracije na hrvaškem morju; lahko ješ na obali in plačaš duplo za krep kvaliteto. Lahko se pa malo pomatras in poiščeš dobro restavracijo ne ob morju in ješ kvalitetno in ceneje. Ena izbira je kamot in ma npr. vizualni dodatek (pogled na morje), druga pa je ekonomsko učinkovita in kvalitetna...izbira je tvoja.

Mi gre pa na živce ko vsi jamrajo o pravičnosti, ker sami nočejo zmigat svoje riti in si v cca 10 minutah in za 6 € zrihrat resitev, ki jim bo na dolgi rok prihranila stotake.

Btv. Če ste 50+ kot moji starši razumem. Menda se vam, ker ste navajeni se drugih časov ko ni bilo izbire... Ampak za vas bi bilo dobro, če se prilagodite. Če ste pa mlajši bi bilo dobro nehat jamrat in nekaj narest.