Izbrani forum: Glavni forum

Izbrana tema: Japonska družba bo del plače izplačevala v bitcoinih

Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

pobalin sporočil: 14.456
[MrRooky]
> [pobalin]
> Ne zameri za pobalinsko vprašanje, koliko si pa star, da se tako dobro spomniš jugo preganjanja valutnih mešetarjev? V osemdesetih, v Sloveniji?

Ne zamerim, fer vprašanje. Star sem precej ;) in tvoj nick mi že desetletja ne bi pristajal :)
Eni ostanemo vse življenje pobalini. Vprašal sem zato, ker mi tvoj stil pisanja, ki ga je lepo analiziral naš nemirni dopisnik iz Brexitanije, ni vzbujal občutka, da se lahko spomniš leta 1991, kaj šele romantičnega nakupovanja mark na črno pri belem dnevu deset ali več let pred tem.
Nekoč na tržnici DM kupoval od "solatarjev", danes na borzah elektronske "konje".
Kroničen financ-adrenalinski džanki torej. Želim ti varen galop.

Neposredni odgovori na sporočilo št. 2688772

Strani: 1

MrRooky sporočil: 351
[pobalin]

Eni ostanemo vse življenje pobalini.
Vem :) Verjetno sodim med te.
Vprašal sem zato, ker mi tvoj stil pisanja, ki ga je lepo analiziral naš nemirni dopisnik iz Brexitanije, ni vzbujal občutka, da se lahko spomniš leta 1991, kaj šele romantičnega nakupovanja mark na črno pri belem dnevu deset ali več let pred tem.
Odvisno od razpoloženja in debate. Vem, da ni prav, ampak tak sem. Od "pobalina" do starega prdca. In večina, ko je govora/pisanja o kripto svetu štarta iz pozicije, da če to zagovarjaš in se še slučajno kaj ukvarjaš z kriptovalutami si nek mladec, ki se še pokakal ni na tem svetu, igraš se s fotrovim denarjem in sploh se ne zavedaš, kako težko je denar prislužiti, kaj šele prihraniti. Seveda tudi nimaš pojma o vsem tem...ne o tehnologiji in ne o trgovanju na borzah. Daleč od tega, da bi bil jaz neki strokovnjak na tem področju, vendar trditev v odgovorih ljudi, ki pojma nimajo ne prenašam. Na način kot jim odgovarjam, pa tudi oni mene ne.

Tko kot danes tole tukaj, plača v BTC in izplačilo na Japonskem... Jaz z Japonci nekaj malega poslujem. Bil tam in v živo videl kako deluje njihov BTC plačilni promet in ga tudi sam uporabljam. Pa karkoli že za njih BTC je, denar, valuta, menjalno sredstvo, plačilno sredstvo, s "tem" tam plačujejo...Legalno od države priznano.

Teme o pranju ukradenih BTC, odgovori kjer sodelujoči ne ločijo med blenderjem in menjalnico in trdijo svoje....In še in še.

Ja, sem v letih, ampak mene je, ko je bil BTC še hipi internet denar zanimala tehnologija in enkripcija na kateri je "laufal" za en drug projekt. (Žal BTC takrat nisem kupil.) In nekaj sem jo preštudiral in naštudiral, daleč od tega pa, da bi bil expert za to. In tehnologijo in kriptovalute spremljam še danes, precej aktivno. In ja, kocine mi grejo pokonci, ko gledam na TV blockchain "konzultante", ki pojma nimajo (niso vsi za v isti koš. Imamo tudi TOP strokovnjake) in mrtvo hladno razlagajo stvari...narobe! Kot zadnjič tipček mrtvo hladno pribije, da bo BTC majnanje do leta 2132, koliko je BTC v obtoku ni vedel pa ne na enega natančno ker število sproti raste zaradi majnanja, on ni znal odgovorit v mio...Kot bi bil strokovnjak za samoupravljanje s temelji marxizma, pa ne vedel kdo je Marx :) Tudi tega se še spomnem.

In iz tega firbca po tehnologiji sem prišel še v "kripto mešetarjenje", ko večina za BTC še ni slišala, danes so pa "vrhunski" strokovnjaki, ker so prejšnji teden kupili par Satoshijev, in slovenija bo blockchain velesila :) In druga skrajnost, ni kupil Satoshijev, nikoli ni uporabljal nobene od kripto valut, nič ne ve o tehnologiji, prebral je pa dva članka. Enega v Financah, kako bo balon počil in enega v rumenem tisku, kako je Janez vložil 200$ v BTC in postal miljonar...

Je to tehnologija sedanjosti, prihodnosti,... Ampak mi vedno nabijamo samo o BTC, balon, počilo bo, evforija, je denar, je valuta, je luft... Kakšnega bolj strokovnega članka o tem, kaj sploh so kripto valute (niso vse enake in nimajo vse enakega namena) v Financah še nisem zasledil. Če je že taka euforija, bi pričakoval tudi kakšen članek o denarnicah, kako varno hraniti kriptovalute, katere menjalnice so sploh na trgu, kakšne so pasti in še in še bi se dalo napisati. Taka in podobna vprašanja/teme me sprašujejo privat forumaši Financ in trudim se odgovorit, brez caps lock in klicajev :)

No vidiš, lahko pišem tudi v drugem stilu ;) In ja, spomnem se črnega trga mark, tudi kave in praška, bonov za bencin in STM z Marxom in Kardeljem na čelu-ta STM del ne paše ravno med lepe spomine.

> Nekoč na tržnici DM kupoval od "solatarjev", danes na borzah elektronske "konje".

Kroničen financ-adrenalinski džanki torej. Želim ti varen galop.
Hvala! Galop je bil res nor, še posebej zadnja dva meseca, konj je zbezljal... Po galopu prihaja naslednja disciplina, preskakovanje ovir! Ni hitra, kot galopska dirka, bodo pa skoki zanimivi, dokler ne popadamo iz sedla!

Strani: 1