Izbrani forum: Glavni forum

Izbrana tema: Japonska družba bo del plače izplačevala v bitcoinih

Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

MrRooky sporočil: 351
[rename]
Pa se tebi zdi normalno, da se prepove za nazaj?
Ne stekam, kako se zavzemate za svobodo, istocasno pa kar tekmujete z idejami kaj vse je treba prepovedat.
Da še kej dopišem, da malo potrolam... Mene teli predlogi spominjajo na YU čase, ko so preganjali kupce in prodajalce DM. OK, takrat je šlo za ohranjanje vrednosti zaradi inflacije in kasneje hiper inflacije. Nekako smo z osamosvojitvijo zagovarjali svobod, tako osebno kot tržno. Danes pa spet predlogi o zaporu za kripto trejding. A ste normalni? Še dobro, da se vsak predlog ne uresniči, ker bi bili slabši od S. Koreje!

Od naslova članka, da bo Japonska družba del plače izplačala v BTC, se je tle pisalo, da v Mercatorju in Hoferju ne moreš kupit špeže....kakšno vezo ima Hofer v Sloveniji s prejemnikom plače v BTC na Japonskem, kjer je BTC legalno "menjalno/plačilno" sredstvo? Nobene...pa kljub temu kup prepucavanja. Lahko, da ne znam pisat, ampak eni še naslova ne znajo prebrat.

Zakaj prepovedat trgovanje z BTC in ostalimi kripto valutami? Mislim, da ljudje to kupujejo za svoj denar in ne vaš. Državnih garancij ni, no, nobenih garncij ni, to mora bit vsakemu jasno. Če bodo/bomo izgubili, naj sami nosijo (nosimo) zgubo. Če jemljejo kredite je to njihov problem. Kredite jemljejo tudi za "boljši" avto kot si ga lahko privoščijo (OK, ostane jim vsaj avto, ki ga za neko znižano ceno prodajo po dolgoletnem pravdanju in še za stroške postopka ni), kredit za dopust, ki si ga ne morej privoščiti z plačo? Kaj bi zdaj radi bili dobrotniki in zato prepovedali trgovanje? Dejmo pol prvo alkohol, cigarete in ostale strupe prepovedat, tudi zardi tega propadajo in umirajo, če res želite naredit nekaj dobrega za ljudi. Če je že bila omenjena borza in balkanske delnice in skladi...tudi za to so ljudje jemali kredite, ko je vse rastlo in nekateri so kasneje izgubili skoraj vse, pa nihče ni prepovedal. Res ne razumem kaj bi radi? Pred neumnostjo ljudi ne moreš zaščititi, pred pohlepom pa raje niti ne probat.

EU ima svojo monetarno politiko v svojih rokah. In nek pred leti imenovan "hipi internetni denar", danes poznan kot Bitcoin res ne sme ogrožat monetarne politike EU. Skrbi pa bančnike in upravljalce skladov. Zakaj? Ja, denar se (delno) kotali mimo njih, ni denarja, ni obresti in upravljalskih provizij. Tukaj nastane problem. Še vedno so vse cene, pa čeprav se plačuje z BTC v "lokalni" valuti in večina trgovcev dobi lokalno valuto in ne BTC. Davke plača v lokalni valuti in tudi račun izda na lokalno valuto, enako izkaže dobiček in plača davke...

Skoraj vsi trdite, da kripto valute niso valute.. Česa vas je potem strah, da bi uvedli tako rigorozne ukrepe? Saj se ne trguje z drogo, orožjem in ostalimi prepovedanimi "dobrinami" ampak z "luftom"-po mnenju nekaterih.

Ovce so bile že velikrat ostrižene, tudi z državnim žegnom. In to ni naloga države (zakonodajalca) da z prepovedjo ščiti državljane pred neumnim početjem in pohlepom. Banka slovenije je izdala opozorilo o tveganosti kripto trgovanja, torej je obvestila in poizkusila ozaveščati državljane. Na TV in v časopisih je bilo že dosti napisanega, tako o riziku, kot o balonu. Meni se to zdi dovolj. Kdor pa bi rad svoj denar zagonil, ga bo. Ali za kripte, alkohol, drogo, igre na srečo, investicije v delnice ali obveznice...

Endimion
Zdaj lahko ti meni reces da obstaja tudi trgovanje s klasicnim denarjem... Ja Forex in seveda klasicne menjalnice. A v vsakem tem primeru lahko denar gledam kot nalozbo (z varcevanjem v CHF si od leta 2008 do 2011 lahko brutalno zasluzil v EUR). A lahko to nalozbo zamenjam v neke readily available goods and services. Pa magari v primeru CHF v Svici. Kar v primeru XYZ-coinov ne morem
A je bilo takrat ko se je "brutalno služilo" z CHF tudi toliko debate o obdavčitvi? Ne. In nekaterim je BTC tudi naložba, nekateri z kriptiči trgujemo ala FOREX...Ja z to naložbo lahko plačaš "readily available goods and services", če ne drugače gre preko plačilne kartice, ki ti v trenutku plačila zamenja kripto valuto v lokalni denar.

Kredite v CHF: Jaz nikoli nisem zagovarjal in še danes ne, da so bili kreditojemalci "zavedeni". Dokler so se hvalili, kako poceni je kredit, so dobro vedeli koliko je ura....

Razumem predloge za obdavčitev-do neke mere, nikakor pa ne razumem predlogov o zaporih in prepovedih trgovanja. Že velikokrat sem napisal, ne se sekirat in ukvarjat kaj jaz počnem s svojim denarjem. Mene nič ne briga kaj vi delate s svojim. Če vam seveda ne povzročam škode, ali vi meni. Do takrat, vsak naj gleda svoje posle

@nemirni tujec: Sem upošteval humanitarni nasvet in se probal izogniti CAPS LOCK ;) in neštetim klicajem. Trolanju pa ne.