Izbrani forum: Glavni forum

Izbrana tema: Japonska družba bo del plače izplačevala v bitcoinih

Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

crt sporočil: 27.196
Zadnja sprememba: crt 15.12.2017 14:23
[jezdec666]
Aja, zdi se mi pomembno, da se tem geekom in ostalim zanesenjakom pove nekaj na glas: države in centralne banke ne bodo dopustile, da bi izgubile monetarno in fiskalno politiko prek nekakšnih "decentraliziranih" kriptovalut. Nikoli in nikdar, to bi pretreslo državno/ustavno ureditev do temeljev.
obicajni odgovor na to je, da saj je tehnolosko nemogoce prepovedati.

to je po moje napacen pogled. ker bistvo morebitne prepovedi sploh ni tehnolosko. bistvo je, da pride zakon "ce harate z bitcoinom, placate ali ohoho davka ali pa greste za ohoho v zapor" (for large values of ohoho). to plus par vzorcnih primerov (ja, jeba je, ce si ravno vzorcni primer) in je stvar v 80/20 smislu resena (tj. se vedno se bodo nasli frajerji, ki uspejo naprej poceti vse po starem, vendar bo sirjenje ustavljeno).

aja, pa nic od tega ne pomeni, da to zelim. samo komentiram izvedbo.

Neposredni odgovori na sporočilo št. 2688728

Strani: 1

bc123a sporočil: 48.253
[crt]
> [jezdec666]
> Aja, zdi se mi pomembno, da se tem geekom in ostalim zanesenjakom pove nekaj na glas: države in centralne banke ne bodo dopustile, da bi izgubile monetarno in fiskalno politiko prek nekakšnih "decentraliziranih" kriptovalut. Nikoli in nikdar, to bi pretreslo državno/ustavno ureditev do temeljev.

obicajni odgovor na to je, da saj je tehnolosko nemogoce prepovedati.

to je po moje napacen pogled. ker bistvo morebitne prepovedi sploh ni tehnolosko. bistvo je, da pride zakon "ce harate z bitcoinom, placate ali ohoho davka ali pa greste za ohoho v zapor" (for large values of ohoho). to plus par vzorcnih primerov (ja, jeba je, ce si ravno vzorcni primer) in je stvar v 80/20 smislu resena (tj. se vedno se bodo nasli frajerji, ki uspejo naprej poceti vse po starem, vendar bo sirjenje ustavljeno).
Tocno tako. Sploh v povezavi s tem, da se v kriptozgodbe podaja ful nepoucenih bi bil ucinek se bistveno bolj radikalen kot 80/20, po moje 99/1. Ker tako kot se zdaj siri po kaficih da je crypto oh in sploh bi se potem sirilo da so pa Franclja prjeli in da mu grozi 5 let zapora in da je pa to ful pizdarija.

Tudi ce bi tehnicno pouceni komot obsli vse dejanske zapreke, ki bi jih drzava poskusala postaviti.

Strani: 1