Zasebnost

Izbrani forum: Glavni forum

Izbrana tema: članek Zdrava in bolna Slovenija

Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

smity sporočil: 248
[Glavni forum] Tema: Zdrava in bolna Slovenija
[#2688237] 12.12.17 19:19 · odgovor na: anon-317028 (#2688198)
Odgovori   +    1
čas vnosa: 12.12.17 16:46
javni sektor je uniformiran, povprečje bruto plače je eno. V privat sektorju pa imajo dobra podjetja lahko tudi višje povprečje kot pa je povprečje v javnem sektorju. Hočem reči da lahko v privat sektorju višje prilezeš s plačo kot pa v javnem, samo moraš pa biti dober in se vprašat kaj lahko jaz naredim za delodajalca in ne kaj jaz ne znam. Žal imam občutek da je ta nevoščljivost privatnega proti javnemu sektorju posledica želje po enakem principu dela kot je to v javnem sektorju. Tudi mene kdaj zmoti kakšna lenoba, šlamparija, nesposobnost v javnem sektorju, samo kaj pa lahko jaz iz privat sektorja spremenim v njemu?

Neposredni odgovori na sporočilo št. 2688237

Strani: 1

anon-317028 sporočil: 30.415
[Glavni forum] Tema: Zdrava in bolna Slovenija
[#2688246] 12.12.17 20:21 · odgovor na: smity (#2688237)
Odgovori   +    12
[smity]
javni sektor je uniformiran, povprečje bruto plače je eno. V privat sektorju pa imajo dobra podjetja lahko tudi višje povprečje kot pa je povprečje v javnem sektorju. Hočem reči da lahko v privat sektorju višje prilezeš s plačo kot pa v javnem, samo moraš pa biti dober in se vprašat kaj lahko jaz naredim za delodajalca in ne kaj jaz ne znam. Žal imam občutek da je ta nevoščljivost privatnega proti javnemu sektorju posledica želje po enakem principu dela kot je to v javnem sektorju. Tudi mene kdaj zmoti kakšna lenoba, šlamparija, nesposobnost v javnem sektorju, samo kaj pa lahko jaz iz privat sektorja spremenim v njemu?
Naj reči, da je to normalno, le v enem mesecu so plače v zasebnem sektorju šle za 1,4% dol, plače v javnem sektorju pa za 1,1% gor, torej, razlika je še večja, 30% razliki smo dodali še 2,5%...Še enkrat, je to normalno? Smo izprijena družba z diktaturo sindikatov javnega sektorja?

Strani: 1