Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

najobj sporočil: 31.920
[tmatej]
Ko je govora o Tesli, zasije slovenska pismenost v polnem sijaju.

1. El.energijo dostavljajo na otok s celine s podvodnim kablom in so agregati sluzili zgoolj za vzdrzevanje sistema (glajenje spic), kar barerija z lahkoto pocne. Pise v clanku!

2. Trikrat sem prebral, pa ne vem od kod tiste cetrt milijarde? Lepo pise, da bodo sofinancirali 50 mio in v zameno dobili na razpolago kapacitete za vzdrzevanje stabilnosti.. zgleda da za dozivljensko dobo bateije.
Za 100MW, za celo uro. Vprasaj se raje, kaksna je kaj cena tega v Sloveniji.
... čuj, pa saj sem lepo napisal, da je Elon Musk genij, kaj ti spet ni prav ? ...

P.S.: funkcionalno pismeni so v mojih postih prebrali, da za tisto uro "eko" elektrike (= okolje je zasvinjano nekje drugje) ni glih najbolj pametno plačati 250 (ali če hočeš 50) milijonov AU dolarjev, ker imajo bolnice in podobne ustanove ziher svoje dizelske agregate, gospodinje pa v eni uri ne morejo nič pametnega skuhat ali oprat, da bi tako nujno rabile neprekinjeno oskrbo z "eko" elektriko ... aja, ker si omenil Teslo, bi se ubogi Nikola v grobu obračal kot propeler, če bi vedel, da mu je Elon Musk ukradel ime ...

Neposredni odgovori na sporočilo št. 2685677

Strani: 1

anon-54454 sporočil: 4.098
Ne gre za "uro elektrike". Ta primerjava je bila narejena, da bi se taki kot ti razumeli. Se ELES za take sproti objavlja proizvodne in odjemne podatke, za vsak slucaj ma pa tam se hidro! Pa se Brestanico standby, kjer v luft gledajo in cakajo, ce bi bilo slucajno kdaj pa kdaj zalaufat turbine.

www.eles.si/prevzem-...roizvodnja

Tukaj so ti narisali crtice in jih se povarvali. Razlika med rdeco in zeleno barvo gre direkt k Nikoli v nebesa. Teslina baterija pa to razliko odpravi. Ce bos sel se malo racunat bos videl tudi, za EV bi ta izgubljena energija poganjala, brez da bi dodali en sam kW kapacitet.
Stvar perspektive.

Strani: 1