Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

Vinci sporočil: 5.933
Zadnja sprememba: Vinci 22.11.2017 15:10
[najobj]
khmm, ker me res zanima, kdo bo zaradi električnih "tankštel" razkopaval vsa mesta, ker po žicah razpetih med drogovi elektrike v mestih že dolgo ne dostavljajo več, vsaj po Mariboru je ne ...
Pff, potem pa pravijo, da je Maribor nerazvit in gre ves denar v Ljubljano :)

Tudi, če predpostaviš, da bo prišlo do popolne elektrifikacije transporta, vseeno ne moreš predpostavljati, da bo do tega prišlo prej kot v 50 letih, pa že to je najbrž optimistično. V 50 letih bodo pa tudi vse kable morali zamenjati najmanj zaradi starosti. Mislim, da je ocenjena življenjska doba kablov pod zemljo 25 do 30 let. Če zdržijo več, dobi direktor nagrado za dobre poslovne rezultate :)

Mene drugače ne moti ta trend elektrifikacije, ne verjamem pa v popolno elektrifikacijo transporta. Vsaj v takšni obliki, kot se danes predstavlja, ne.

Neposredni odgovori na sporočilo št. 2685282

Strani: 1

najobj sporočil: 31.922
[Vinci]
> [najobj]
> khmm, ker me res zanima, kdo bo zaradi električnih "tankštel" razkopaval vsa mesta, ker po žicah razpetih med drogovi elektrike v mestih že dolgo ne dostavljajo več, vsaj po Mariboru je ne ...
Pff, potem pa pravijo, da je Maribor nerazvit in gre ves denar v Ljubljano :)
... čuj, mi smo svoj štrom skrili pod zemljo, da žabari mislijo, da ga sploh nimamo, pa jim bomo mogoče za elektrifikacijo kakšen evro izpulili nazaj ...
Tudi, če predpostaviš, da bo prišlo do popolne elektrifikacije transporta, vseeno ne moreš predpostavljati, da bo do tega prišlo prej kot v 50 letih, pa že to je najbrž optimistično. V 50 letih bodo pa tudi vse kable morali zamenjati najmanj zaradi starosti. Mislim, da je ocenjena življenjska doba kablov pod zemljo 25 do 30 let. Če zdržijo več, dobi direktor nagrado za dobre poslovne rezultate :)

Mene drugače ne moti ta trend elektrifikacije, ne verjamem pa v popolno elektrifikacijo transporta. Vsaj v takšni obliki, kot se danes predstavlja, ne.
... ja, ni glih treba biti Baba Vanga, da veš, da ne bo šlo tako avto.finance.si/8850022 , kot so si zamislili Nemci, sploh pa bo težko podvojit porabo elektrike z istočasnim zapiranjem zmogljivih "umazanih" jedrskih in termoelektrarn ...

Strani: 1