Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

najobj sporočil: 31.922
Zadnja sprememba: najobj 22.11.2017 14:24
[premza]
> [tmatej]
> Ne stima to, da zajemas cifre, za katere nimas tocnih podatkov, kar sem ti ze povedal.
> Koliko goriva pokuri tranzit vs gorivo, ki ga slovenci pokurijo v tujini? Koliko goriva pokurijo razni delovni stroji? Plovila? Kaj tretjega?
>
> Ne razumem, zakaj vztrajas na tej problematicni metodi, ko imas na drugi strani precej tocne, empiricne podatke...
Izhajam iz preproste predpostavke, da vse kar smo dosedaj natankali v Sloveniji, bomo po novem tudi naponili v baterije v Sloveniji.
Tudi v električnih časih bomo imeli tranzit in se vozili po tujini. Upam :)

Podatki o prodaji goriva pa so za osebni promet, kamor delovni stroji ne spadajo, plovila pa načeloma lahko, ampak dvomim, da je delež znaten.
... čuj, celo če pozabim na neživljensko trajanje "tankanja", ni problem samo dupla količina potrebne elektrike, ampak je po mojem še večji problem to dodatno elektriko spraviti do končnih uporabnikov ... khmm, ker me res zanima, kdo bo zaradi električnih "tankštel" razkopaval vsa mesta, ker po žicah razpetih med drogovi elektrike v mestih že dolgo ne dostavljajo več, vsaj po Mariboru je ne ...