Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

sopranos sporočil: 11.404
[Gustl]
...oziroma pri tej debati velja tale briljanten post by NemirniTujec še enkrat prebrati:


"Ne bom pa padel na finte srpokladivarskega podjetniskega sloja na forumu financ, ki ga prav nic ne mika pravna drzava in urejen sistem, kot ga imamo v Angliji ali sosednji Avstriji - njih mika samo rahel premik kazalca v njihov prid, vse ostalo pa naj ostane isto. "

forum.finance.si/?m=...682&single
Daj no, tudi v Avstriji in Nemčiji mutijo. Tudi v ZDA. Mali morajo povsod mutiti, da preživijo.

To, da je pri nas mutenja več je pač posledica tega, da smo revnejši od teh držav. Da nimamo tako velikih, uspešnih in dobičnonosnih podjetij. Da pač veliko ljudi živi in dela v enem sivem območju.

Podjetja in javni sektor bi morala biti partnerja. Pri nas je pa tako, da je javni sektor višja kasta, zasebni sektor pa nek "črnc" da se ga jeba in izžema do onemoglosti. Malo vprašaj podjetja, ki so imela opravka s to vlado, ki so se z njimi pogajala in skušala nekaj pametnega dogovoriti. Enega za drugim je vlada na suho pojebala. Ne moreš potem graditi nekega zaupanja.

Hkrati pa gledaš kako si lahko firme in posamezniki, ki so politično povezani z oblastjo vse privoščijo. Pa saj folk to vidi. In logično je, da si potem misli, ja če pa lahko ta veliki kradejo, zakaj bi moral biti jaz pošten.

Jaz sem takoj za to, da se zadeve uredijo. Samo daj naj mi omogočijo, da lahko normalno delam. Da me ne bo strah samovolje inšpektorjev, da bom dobil kakovostno storitev v javnem sektorju. Ne pa, da mi najprej uradnik spizni na dopust, nato na bolniško. Nato moram urgirati, da se zadeva predodeli. Nato pa spet čakam kot budala.