Zasebnost

Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

najobj sporočil: 31.947
Zadnja sprememba: najobj 09.11.2017 15:27
[MrRooky]
> [najobj]

>
> ... ja, res je pametno kupit računalnik z bitcoini, ko po enem tednu zgruntaš, da si ga preplačal za polovico, pa se njegova cena v evrih sploh ni spremenila, ti pa svojo plačo dobiš v evrih ...
>
> P.S.: bitcoini bodo polno (= menjalno) uporabnost dosegli, ko se njihova vrednost ne bo merila v dolarjih ali evrih, ker dolarjev ali evrov preprosto ne bo več, kdaj pa se to (ne) bo zgodilo, pa ne bom ugibal ...
Zanimivo... Zakaj ljudje, ki so proti kriptovalutam na tako silo gonijo svoje in celo zgodbice/pravljice za lahko noč pišejo, da podkrepijo svojo trditev!!!!

Kje si ti preplačal ta računalnik???
Jaz sem pred mesecem dni z namenom nakupa računalnika kupil za recimo jurja dolarjev BTC. BTC je zrasel do včeraj, ko sem kupil računalnik (kupil sem ga tik po skenslanem forku)!!!!
Matematika: BTC sem kupil po 4.400$ včerja zvečer je bil 7.800$ kar je 77% prirasta.. Torej sem si lahko namesto za jurja kupil mnogo boljši PC ki stane 1.770$. Ali pa mi je ostalo 770$ ker sem kupil željeni PC ki stane jurja $. Ne mešat kako se postavljajo cene v Bitcoinih. Če nekaj plačuješ v spletnih trgovinah in je trgovina na Japonskem se cena, ki je postavljena v Jenih, preračuna po menjalniškem tečaju v BTC in ta cena NI FIKSNA ampak se spreminja enako kot tečaj... Če raste BTC proti Jenu, se zadeva ceni v BTC...v Jenih je vedno enaka!

In za stare nemške marke si znate računat in vam je vse jasno??? Klinca vam je! Enako bi lahko potem rekel, da ko si dobil plačo in dirjal po marke, da si ohranjal vrednost pred inflacijo....si konec meseca marke prodajal in stvari kupoval in plačeval z dinarji. Potem si vse, za kar si prodal marke preplačal, sej je marka vsak naslednji dan malo zrasla....

Če pa sem BTC kupil že pred dvemi leti, sem pa računalnik dobil zelo poceni... Lahko pa rata svinjsko drag, ko bo, če bo BTC 100.00$ ;) in bom pomislil mater a 0,15 BTC sem dal za PC???? Ko nekaj plačam z kriptom vedno jemljem ceno, ki je veljavna v trenutku plačila...preverim pa, za koliko sem kriptič kupil ;)
... čuj, moja matematika pač pravi, da če si ti pred enim mesecem za 1 računalnik zapravil 1 bitcoin, ki je takrat stal 4.400$, potem bi si za 7.800$, kolikor 1 bitcoin stane danes, zdaj lahko kupil skoraj 2 računalnika oziroma bi si kupil 1 računalnik in imel še celih 3.400$ v žepu ...

P.S.: res ne vem, zakaj bi za računalnik zapravljal dragocene bitcoine, če pa računalnik lahko kupiš z dolarji v kešu in si za tisti bitcoin čez en mesec lahko kupiš 5 računalnikov in potem začneš z njimi kopat nove bitcoine in še bolj služiš ... alzo, kot vidiš, jaz sploh nisem proti bitcoinom, ampak sem samo malo bolj skrben in jih ne bi trošil brezveze ... aja, ko tiste marke in dinarje primerjaš z bitcoini in dolarji, si pozabil, da so cene - OK, ne glih računalnikov, ampak vsega drugega - v dinarjih takrat divjale enako kot danes divjajo bitcoini, cene v dolarjih pa so danes ves čas bolj ali manj enake, tako da je situacija glih kontra, kot jo ti (narobe) razumeš ...