Zasebnost

Izbrani forum: Odklop

Izbrana tema: Špeckahlanje

Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

pobalin sporočil: 14.456
[Odklop] Tema: Špeckahlanje
[#2683057] 09.11.17 12:29 · odgovor na: najobj (#2683014)
Odgovori   +    0
[najobj]
... eh, saj jaz te razumem, ampak če ti razumeš publiko na totem forumu, je naslov "Get Rid of Capitalism? Millennials Are Ready to Talk About It" tako lepo videti, da ga je lepše videti dvakrat, če ne celo trikrat ...
Če tako misliš, pa piši to vsak dan, lahko tudi v slovenščini, lahko tudi pripišeš, da citiraš naslov iz medija ameriškega milijarderja. Meni je zadeva zanimiva, ampak vseeno ostajam na stališču "better tame the beast than kill it", ker se mi zdi dolgoročno bolj produktivno.

Zdaj pa o dveh čisto drugačnih temah, da prihranim 1,94 g CO2 za dva nova komentarja.

*

Najprej zanimivi podatki Svetovne banke o globalni rasti porabe gnojil na hektar (2002-2014) in ločenimi podatki za večino držav. Marsikje dosegajo nezaslišane številke in rast porabe gnojil, drugje pa je poraba celo upadla, tudi v Sloveniji.
data.worldbank.org/i...ON.FERT.ZS
Številke ne povedo veliko, odpirajo pa vprašanja, na katera prave odgovore bržkone ponuja strokovni portal Agrobiznis. :-)

*

Za zaključek pa ena "pokasiraj in zbeži" podjetniška epizodica iz Turčije, ki je v svet prišla samo zaradi globalizacije nabav in prodaje globalnih cunjarjev. Zara je tarča gverilske agitacije, ker je nek dobavitelj čez noč zaprl obrat in izginil, za seboj pa pustil same dolgove, med njimi tudi za plače za 155 ex-zaposlenih. Ti očitno niso bili deležni nobene zaščite državnega aparata velikega Redža paše, zato poskušajo denar z domiselno akcijo izterjati kar od Zare.
apnews.com/e41d4976b...118a9cb947

Cunjarska firma enega najbogatejših ljudi na svetu, ki je obogatel z globalno promocijo turbo modela "čim ceneje in čim hitreje, naj stane kar hoče" nima težav samo v retro režimih in državah z množico revne, neuke delovne sile. Pred skoraj štirimi leti so sindikalisti blokirali prenovo stavbe v centru Züricha zaradi dumpinškega uvoza delavcev, ki jih je lastnik Zare pripeljal iz Španije.
Die Arbeiter stammen aus Spanien und bekommen laut der Gewerkschaft Löhne zwischen 900 und 2000 Euro. Der Mindestlohn beläuft sich jedoch auf 4500 Schweizer Franken. Gemäss Unia ist die spanische Goainvest aus La Coruña für die Realisation des Innenausbaus zuständig. Die Goainvest ist zu 100 Prozent im Besitz der Inditex, Mutterhaus des Zara-Konglomerats. Auch Amancio Ortega, mit 57 Milliarden Besitz der drittreichste Mensch der Welt, stammt aus La Coruña.
www.tagesanzeiger.ch...y/18833078
Inditex take stvari počne iz nesebične želje, da bi pomagal sonarodnjakom. Podobno, kot je neka firma Vuzem iz Zavrča pred cca dvema letoma pomagala Slovencem in Hrvatom, da so namesto Nemcev v Kaliforniji za slovenske plače gradili novo lakirnico Tesle, se vzpeli visoko in padli globoko.

BTW, se že kaj ve, čigavo lakirniško opremo bo Magna nabavila za svoj Nucleus? Če to ne bo švabski Eisenmann, nekdo - Tesla ali pa Magna - najbrž laže o svojem izboru "najboljše možne lakirniške opreme".

Neposredni odgovori na sporočilo št. 2683057

Strani: 1

najobj sporočil: 31.947
[Odklop] Tema: Špeckahlanje
[#2683089] 09.11.17 13:23 · odgovor na: pobalin (#2683057)
Odgovori   +    0
[pobalin]
> [najobj]
> ... eh, saj jaz te razumem, ampak če ti razumeš publiko na totem forumu, je naslov "Get Rid of Capitalism? Millennials Are Ready to Talk About It" tako lepo videti, da ga je lepše videti dvakrat, če ne celo trikrat ...

Če tako misliš, pa piši to vsak dan, lahko tudi v slovenščini, lahko tudi pripišeš, da citiraš naslov iz medija ameriškega milijarderja. Meni je zadeva zanimiva, ampak vseeno ostajam na stališču "better tame the beast than kill it", ker se mi zdi dolgoročno bolj produktivno.
... eh, kdo sem jaz proti Bloombergu, da bi me kdo poslušal, sploh pa ne razumem, kdo ali kaj je "the beast" v totem "better tame the beast than kill it" ...
Zdaj pa o dveh čisto drugačnih temah, da prihranim 1,94 g CO2 za dva nova komentarja.

*

Najprej zanimivi podatki Svetovne banke o globalni rasti porabe gnojil na hektar (2002-2014) in ločenimi podatki za večino držav. Marsikje dosegajo nezaslišane številke in rast porabe gnojil, drugje pa je poraba celo upadla, tudi v Sloveniji.
data.worldbank.org/i...ON.FERT.ZS
Številke ne povedo veliko, odpirajo pa vprašanja, na katera prave odgovore bržkone ponuja strokovni portal Agrobiznis. :-)

*

Za zaključek pa ena "pokasiraj in zbeži" podjetniška epizodica iz Turčije, ki je v svet prišla samo zaradi globalizacije nabav in prodaje globalnih cunjarjev. Zara je tarča gverilske agitacije, ker je nek dobavitelj čez noč zaprl obrat in izginil, za seboj pa pustil same dolgove, med njimi tudi za plače za 155 ex-zaposlenih. Ti očitno niso bili deležni nobene zaščite državnega aparata velikega Redža paše, zato poskušajo denar z domiselno akcijo izterjati kar od Zare.
apnews.com/e41d4976b...118a9cb947

Cunjarska firma enega najbogatejših ljudi na svetu, ki je obogatel z globalno promocijo turbo modela "čim ceneje in čim hitreje, naj stane kar hoče" nima težav samo v retro režimih in državah z množico revne, neuke delovne sile. Pred skoraj štirimi leti so sindikalisti blokirali prenovo stavbe v centru Züricha zaradi dumpinškega uvoza delavcev, ki jih je lastnik Zare pripeljal iz Španije.

> Die Arbeiter stammen aus Spanien und bekommen laut der Gewerkschaft Löhne zwischen 900 und 2000 Euro. Der Mindestlohn beläuft sich jedoch auf 4500 Schweizer Franken. Gemäss Unia ist die spanische Goainvest aus La Coruña für die Realisation des Innenausbaus zuständig. Die Goainvest ist zu 100 Prozent im Besitz der Inditex, Mutterhaus des Zara-Konglomerats. Auch Amancio Ortega, mit 57 Milliarden Besitz der drittreichste Mensch der Welt, stammt aus La Coruña.
> www.tagesanzeiger.ch...y/18833078

Inditex take stvari počne iz nesebične želje, da bi pomagal sonarodnjakom. Podobno, kot je neka firma Vuzem iz Zavrča pred cca dvema letoma pomagala Slovencem in Hrvatom, da so namesto Nemcev v Kaliforniji za slovenske plače gradili novo lakirnico Tesle, se vzpeli visoko in padli globoko.

BTW, se že kaj ve, čigavo lakirniško opremo bo Magna nabavila za svoj Nucleus? Če to ne bo švabski Eisenmann, nekdo - Tesla ali pa Magna - najbrž laže o svojem izboru "najboljše možne lakirniške opreme".
... če toti "Get Rid of Capitalism? Millennials Are Ready to Talk About It" prav razumem, bi se ameriški millennialsi radi znebili točno tega, o čemer pišeš tukaj zgoraj ...

Strani: 1