Izbrani forum: Odklop

Izbrana tema: Špeckahlanje

Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

pobalin sporočil: 14.456
[Odklop] Tema: Špeckahlanje
[#2681881] 02.11.17 22:59 · odgovor na: pobalin (#2681783)
Odgovori   +    1
Upam, da ta Pro-glas ne bo šel v pozabo ali čez noč izginil z radarja, ker slovenski športni svet česa takega ni doživel od Podarim Dobim naprej. Ampak takrat so ljudje, ki so podarili, res kaj dobili, zdaj pa so IN samo še kripto zadeve. Skeptiki (včasih so jim rekli nejeverni Tomaži) natolcujejo, da je marsikaj tudi klepto...
Bolj kot za kriptokovance in Roberta Carlosa, gre za financiranje športnikov na vseh ravneh in vseh delih sveta.
Globalni kripto svet dobiva še eno dodatno dimenzijo, ki izvira iz slovenskega prostora. SportyFi, decentraliziran ekosistem za financiranje športnikov, želi odstraniti finančne ovire, ki nadarjenim športnikom pogosto onemogočijo razvoj nadaljne kariere in hkrati zasebnim vlagateljem odpreti vrata do 1,3 milijarde dolarjev velike športne industrije ter tako demokratizirati investicije v športu. Slovenska platforma bo namreč športnikom, klubom in športnim organizacijam omogočala zbiranje sredstev preko spleta na osnovi kriptovalut, obenem pa bo malim investitorjem, ki do sedaj niso imeli možnosti vlaganja v šport, omogočala, da sredstva vlagajo v športnike in klube ter, v primeru športnih uspehov, tudi zaslužijo.
...
SportyFi bo sredstva za zagon platforme zbiral v t.i. ”token crowdsaleu” od 14. novembra dalje, zbrati pa želijo 16 milijonov dolarjev. Izdali bodo lasten kovanec, SPF, ki bo kmalu po zaključku zbiranja sredstev tudi kotiral na večjih borzah za kriptovalute, sama platforma pa bo v testni različici na voljo še pred koncem leta.
pro.finance.si/88618...rtna-imena
1. Delo je promo-PR tekst o tej zadevi objavilo kot navaden članek, nad katerim je podpisana Barbara Pavlin. Banana džurnalizem pa to.
www.delo.si/gospodar...portu.html

2. To je oglasna objava, ki je zavajajoča in krši zakone, ker naročnik oglasa nikjer ni naveden, poleg tega pa sploh ni jasno, kaj oglašuje, je pa precej jasno, na kaj napeljuje. Kot je jasno, da ima ime Sportyfi svojo logiko, po nekem čudnem naključju pa je silno podobno imenu Spotify.

3. Oba vstavljena linka sta skrita v bit.ly formatu, da človek ne vidi, kam vodita, ne da bi kliknil nanju.

Prvi link pripelje na Sportyfijev PR člančič na medium.com, ki je "a platform built for people, not advertisers, quality not quantity, original ideas no sponsored content, clean reading experience, no pop ups & banners, engagement & depth no clickbait, viewpoints not pageviews."
medium.com/sportyfi/...12c67814a4

Drugi link vodi na spletno stran www.sportyfi.io/index.html Domena .io pomeni British Indian Ocean Territory, obstaja že dvajset let in jo radi uporabljajo razni tech start-upi.
en.wikipedia.org/wiki/.io

Mogoče za kakšne finančne posle z oz. preko strani sportyfi.io ni nepomembno vedeti, da nosilec te domene ni javno objavljen. www.nic.io/whois-search.htm

Poleg tega se ti ob kliku na "Contact", da bi videl, kje ta firma sploh je in kako jim poslati sporočilo, pokaže tole:
Please, keep me updated
Enter your email address to receive updates about SportyFi
Enter you email & stay updated... Sign Up
We value your privacy and will never share your details with other parties.
Manjka pripis: "We value our privacy even more and will never share our details with any party", ampak spodaj je le naveden zelo slabo opazen e-naslov support@sportyfi.io.

Starokopitni skeptiki tudi ne bodo ravno navdušeni nad nakazovanjem denarja neki brifkosten firmi, ki je bila ustanovljena pred tremi meseci s 100 GBP.
beta.companieshouse....y/10891612

4. Na čelu projekta Sportyfi se pojavlja po Moji Deželi medijsko slavljeni podjetnik Marko Filej, ki se predstavlja kot "an entrepreneur with vast experiences in the sports industry, and the mastermind behind the global sports platforms: Trainers4me and Onlinegym4me." Izkušnje da, uspeh pa mu priznam predvsem pri promocijskih spretnostih.

Na primer: nosilec domene onlinegym4me.com je Marko Filej za firmo T4ME Ltd z naslovom v londonskem Cityju, ampak če to domeno vpišete v brskalnik, se vam prikaže spletna stran varuhzdravja.si, ki je v slovenščini. Gre za promo projekt Vzajemne, v slovenskem registru pa je kot nosilec domene od marca 2016 zapisana oglaševalska agencija Futura DDB d.o.o. iz Ljubljane. Marko Filej iz Londona je svoj veliki globalni projekt očitno domačijsko prodal domačijski zdravstveni zavarovalnici domačijske Slovenije. O tem mega domačijskem poslu v domačijskih medijih nisem zasledil nobenega start-up-podjetniškega slavospeva!

Stran onlinegym4me.com se z nekaj spretnosti še da najti, a ne izgleda kot kakšna velika EU ali svetovna uspešnica: www.onlinegym4me.com/programs/

Stran trainers4me.com za uberizacijo trenerjev še obstaja in izgleda funkcionalna, koliko je pa obiskana in donosna, je pa drugo vprašanje. Nosilec domene je isti kot za onlinegym4me.com. Firma Trainers4me Ltd (ustanovljena s 100 GBP) je bila po poldrugem letu razpuščena. beta.companieshouse....y/09376892

Pol leta prej se je na drugem naslovu pojavila firma T4ME Ltd. (prav tako s 100 GBP). Ta naj bi v letu 2016 pridelala za dobrega jurja EUR prihodkov in za 190 jurjev EUR izgube, kar je pokurilo skoraj pol kapitala. Februarja je firmi grozil izbris. Za direktorja in večinskega lastnika Marka Fileja pa ni jasno, ali je rezident Velike Britanije ali živi v Novi Gorici, ker so v register vpisane vse mogoče kombinacije. beta.companieshouse....y/09883247

Zdaj pa se bom usedel na kavč in opazoval, kam se bo premikala ta podjetniška karavana. Če ne bo šlo za kripto kurjenje realnega donacijsko-investicijskega denarja drugih, ampak bo res nastal dovolj donosen posel, sledi tukaj moje opravičilo v dvojni dolžini tega zapisa.