Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

BorutHocevar sporočil: 1.534
[bc123a]
To je tipicna zloraba klimatskih sprememb o katerih sem govoril. O umazanem denarju. Ker ljudje upajo pisati taksne stvari kot je boldan stavek.

Bohpomagaj, pa sedaj je ze jasno da so "popular uprisings" v arabski pomladi bili podprti tudi s strani zahoda, tako kot "popular uprising" v Ukrajini. Assada so se malo bolj napicili, ker je bil vedno pro-rusko orientiran in so ZDA imele res hud interes da se ga znebijo, brez intervencije, ki so jo morale izvesti da se znebijo Saddama - tako Assad kot Sadam sta brata po ideologiji, Baathista.

Pa ce ze hocete, tule je opis v wikipediji, ki govori o stevilnih druzbenih vzrokih: en.wikipedia.org/wik...rab_Spring
Ne oporekam, da so suše samo eden od povodov za vojno v Siriji. Dokaz, da tako mislim, je moj zapis pred dvema letoma, citiran v odgovoru NemirnemuTujcu: "Podnebni dejavniki sicer niso zanetili vojne, daleč od tega, so pa prilili olja na ogenj."

Strinjam se tudi, da so zahodni spinmojstri in hudo potencirali in zlorabili suše kot vzrok.

No, naj spomnim, kako se je začela tale najina debata:
[hocevarb]
Civilizacije ne bomo zapeljali v graben :-) Najhuje, kar lahko naredimo z razogljičenjem, je, da sfabriciramo gromozanske skladovnice umazanih baterij
[bc123a]
Res? Nemiri, izvolitve norcev na oblast, ce se kvaliteta zivljenja prevec poslabsa zaradi nepotrebnih stroskov?
> [hocevarb]
No, vidite, spet imam občutek, da živiva na različnih planetih. :-) Na mojem prihaja do nemirov zaradi širjenja suše in ne zaradi subvencij za fotovoltaike. In večina napovedi kaže v to smer...
[bc123a]
Resno? Trump? Brexit? Orban? Babis? To zaradi suse ali pa zaradi nezadovoljstva zahodnega plebsa s standardom?
Mislim, da kasnejša diskusija potrjuje, da suša pripomore k nemirom, nezadovoljstvo nad standardom v EU ali ZDA pa k zamenjavi vlade. Čeprav nam marsikatera nova vlada ni ljuba, je spremenjeno razmerje v katerem od zahodnih parlamentov daleč od katastrofe, h kakršni pripomore suša.