Izbrani forum: Glavni forum

Izbrana tema: članek Ne ignorirajte strategije za alternativna goriva

Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

0513ANITO sporočil: 10.825
[hocevarb]
> [0513ANITO]
> > [hocevarb]
> > > To je tko kot traktor-sharing ne more zlaufati na kmetih, ker vsi rabimo traktor istocasno...ponoci so pa pod kozolci parkirani.
> > > Kapis?
> >
> > Ne boste verjeli, ampak tudi to se dogaja. Pred dvema letoma sem naredil prispevek o kmetu, ki si traktor raje sposodi, kot da bi ga kupil:
> > agrobiznis.finance.s...-Sostanjem
>

> Pa si ga vprašal kolikokrat je imel mokro seno?

Ja, je rekel, da je tako dobro organizirano, da je vedno dobil mašinerijo takrat, ko jo je potreboval.
In ti temu seveda gladko verjameš....

PS Še tako skrbnemu kmetu dež namoči seno, pa imajo ob spravilu angažiranje običajno 3 ali 4 lastne traktorje in še dodatne priključke.

Neposredni odgovori na sporočilo št. 2679778

Strani: 1

BorutHocevar sporočil: 1.534
[0513ANITO]
> [hocevarb]
> > [0513ANITO]
> > > [hocevarb]
> > > > To je tko kot traktor-sharing ne more zlaufati na kmetih, ker vsi rabimo traktor istocasno...ponoci so pa pod kozolci parkirani.
> > > > Kapis?
> > >
> > > Ne boste verjeli, ampak tudi to se dogaja. Pred dvema letoma sem naredil prispevek o kmetu, ki si traktor raje sposodi, kot da bi ga kupil:
> > > agrobiznis.finance.s...-Sostanjem
> >
>
> > Pa si ga vprašal kolikokrat je imel mokro seno?
>
> Ja, je rekel, da je tako dobro organizirano, da je vedno dobil mašinerijo takrat, ko jo je potreboval.

In ti temu seveda gladko verjameš....

PS Še tako skrbnemu kmetu dež namoči seno, pa imajo ob spravilu angažiranje običajno 3 ali 4 lastne traktorje in še dodatne priključke.
Ne gre za spravilo sena. Če bi prebrali polinkani članek, bi videli, kaj sem v njem napisal:

"Na kmetiji je treba stalno vlagati, je prepričan Ročnik. Vendar je njegov najmlajši traktor iz leta 2001. Novih se ne splača kupovati, ker je cena previsoka, da bi se amortizirali. Storitev raje plačajo kmetijski zadrugi, ki ima stroje in jim njive zorje, zbrana in pripravi za setev, opravi tudi dognojevanje in žetev."

Strani: 1