Izbrani forum: Glavni forum

Izbrana tema: (graf) Bitcoin podrl nov rekord

Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

anon-358556 sporočil: 129
[Glavni forum] Tema: (graf) Bitcoin podrl nov rekord
[#2678486] 12.10.17 15:13 · odgovor na: dronyx (#2678466)
Odgovori   +    3
[dronyx]
>Vprašanje, koliko novih igralcev še lahko skoči zraven v bodočih mesecih.

Jaz priznam da si ne upam niti špekulirati. Nekje sem zasledil, da imajo Japonci že 20% prihodkov v kripto valutah (če sem prav razumel napisano). Če to drži je ogromna cifra. Ko so Kitajci prepovedali ICO-te in menjalnice je Bitcoin nekoliko sicer padel, ampak potem hitro zrasel nazaj in šel v nove višave. Skratka izkazalo se je, da shema z lahkoto preživi tudi brez Kitajskih investitorjev. Po moje je največje tveganje za kripto sceno prihod regulacije, saj države dvomim da bodo dovolile, da počasi izgubljajo nadzor nad svojim monetarnim sistemom. Če pa bodo, potem pa nima smisla več izdajati delnice in plačevati davke od kapitalskih dobičov, tudi ne vidim smisla, zakaj bi se avtu reklo še avto ampak mu rečemo avto-coin, verigi v avtu pa block chain...Plačam direktno iz moje kripto denarnice brez posrednika in zlobne države. Pa brez DDV prosim!
Japonski BDP = 5000 milijard. Recimo da 1/5 tega predstavlja prihodke prebivalstva. To je 1000 milijard. 20% tega je 200 milijard prihodkov v kriptovalutah. To je več od njihove tržne kapitalizacije in nekajletni promet z njimi.

Buče, ali pa lepše povedano "marketing".
Kot zlat bitcoin povsod kjer se pojavi njegova slika. :)

Bitcoin je marketing.
In marketing je vse.
Torej Bitcoin je vse.

Neposredni odgovori na sporočilo št. 2678486

Strani: 1

dronyx sporočil: 4.602
[Glavni forum] Tema: (graf) Bitcoin podrl nov rekord
[#2678490] 12.10.17 15:25 · odgovor na: anon-358556 (#2678486)
Odgovori   +    0
Zadnja sprememba: dronyx 12.10.2017 15:38
Tole je citat in kot rečeno nisem prepričan, kaj so hoteli s tem povedati oziroma kaj to sploh pomeni:

Japan, the world’s third largest economy, has an extraordinarily high currency-to-income ratio (roughly 20%), so bitcoin’s success there is a major triumph.

www.marketwatch.com/...2017-10-09

Mogoče je currency to income ratio mišljeno, da toliko prihodkov varčujejo v denarju in nekaj od tega v kripto valutah.

Strani: 1