Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

depersin sporočil: 10.224
[bobek13]
Mislim, da ti delavci ne bi imeli nič proti delu ob nedeljah, če bi potem redno imeli prosto kakšen drug dan, kar pa dvomim, da razumete...
...pod pogojem, da nimaš otrok.

Neposredni odgovori na sporočilo št. 2677807

Strani: 1

Endimion sporočil: 10.312
Pa pizda no...

Naša dela na pošti Slovenije.

Od doma gre pred sedmo zjutraj predno se od doma odhojsamo jaz in njeni otroci. Pol pride domov tam nekje okol poldneva, gre nazaj ob pol 3 (njeni otroc iz šole ob treh....), in pride domov ob 8 ali devetih zvečer.

Nas ostale čaka pogojno topla reč na štedilniku (če ima ona čas). To imamo od partnerke in mame 6 dni na teden, v kolikor dela še v soboto, ko so tako znižane zasedbe in nisi nikol doma pet minut po onem ko se kurčeva pošta zaklene! Ko pride domov, ji skuham čaj ji ga dam na mizico v dnevni, in gledam kako je oblečena padla na kavč.

In pred leti me je vprašala, da ji pošta ponuja izobraževanje za zavarovalnega zastopnika. Skor sem jo za rokco gnal... Pojdi bentiš, ker je to samo plus. Čedalje manj boste delali s pošto in čedalje več vse ostalo. Od trgovine, do ostalih storitev.... Ko enkrat maš papir ti ga več ne bodo kar vzeli. Pa je šla... IN je edina v celi poslovalnici ki ima opravljeno realizacijo. Samo za brutalno ceno svojega privatnega življenja. Pa govorimo o državni POŠTI!

Jaz res ne zastopim. Vsi so neki za družinske vrednote, pa za doma bit pa pol organa mrzle vode.

Danes je žal tako, da je KUPEC KRALJ. Naša je tut mela enkrat podobne prebliske... pol je pa eno Nedeljo dopoldne sestavljala informativne izračune zavarovalnih polic za stranke... sem jo spomnil na to... od takrat je mir. Projekcijo je mela pr men, ko mi je ex-šef gladko rekel:

"V ponedeljek zjutraj al pa...."

Pa sem za compom na vikend ko je lih ONA imela rojstni dan, preživel 36 ur. Crknil skoraj. Guznil. Staremu dal v ponedeljek odpoved. V pon zjutraj so se mi roke tresle... dobesedno. A delo sem naredil (Sicer ne bi imel argumenta za odpoved)

Še enkrat. A gasilci, policisti, medicinske sestre, zdravniki, natakarice, kuharji, sobarice, receptorji v hotelih, vozniki avtobusov in vlakov, piloti, kontrolorji letenja, bencin kelnarji, etc... nimajo otrok? Tudi trgovina je en "podsistem" naše družbe. Morda ne tako nujen kot denimo kak od zgoraj naštetih....

Ena bivša sodelavka od naše, ki se je polotila gostinstva v Kr. Gori je lepo rekla: Ko ste vi fraj, mam jaz delo. In prihodke. Ko ste na šiht, vas ni. Torej, garam ko ste vi na počitnicah"

ima dva otroka. Punčka je stara 11 let, fantek pa 6.

Če je problem v plačilu, naj se sindikati zmenijo z delodajalci v okviru kolektivne pogodbe trgovine. Če je problem v prostih dnevih, naj najdejo nove zaposlene...

Ne pa z dekretom zapirat trgovin na dan, ko ljudje v bistvu radi hodijov trgovino.

Takrat majo cajt....

Strani: 1