Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

sopranos sporočil: 11.405
[denac]
> [sopranos]
> > [denac]
> > Morda grem v nedeljo v trgovino največ dvakrat na leto, v soboto morda 1x na dva meseca. Zakaj bi se obremenjeval z naklupi v nedeljo, če pa je nedelja namenjena drugim zadevam. V petek pri nas nakupimo, kar rabimo za dva dneva. Pika.
>
> Ja in? A to je tvoj argument za zaprtje trgovin ob nedeljah?
>
> Ne kadim, zato mi je vseeno, če prepovedo kajenje.
>
> Pijem občasno, zato zaradi mene lahko prepovedo tudi alkohol.
>
> Ne pijem gaziranih pijač, zato naj jih kar prepovedo.
>
> Ne vozim dizla, zato naj jih prepovedo.
>
> Nimam več otrok v vrtcu zato naj se jih ukine oz. naj država neha sofinancirati. Ko bodo otroci ven iz šole, bom pa proti javnemu šolstvu.
>
> Itd. A tako se bomo šli?

Hočem samo povedati, da z ženo, ker sva oba imela službi tudi v soboto, nedeljo in praznikih, nočeva obremenjevati delavcev v trgovinah.
Žena v zdravstvu, jaz v nekem mediju. Oboje je nujno potrebno tudi v nedeljo in prazniku. Trgovce pa žene zgolj dobiček.
Imamo "institucijo" prostega dne. Večina jih ne dela.
Če človek dela na določen dan, pač dela. In če ima tisti dan malo več ali malo manj dela ni nek faktor.

Pomembno je, da ima potem kakšen drug dan prosto. Da lahko normalno koristi dopust, je ustrezno plačan, so normalni odnosi v kolektivu itd.

Problem je ker se zadeve spreminjajo, vodstva firm pa se dovolj hitro ne prilagajajo. Če ti dam primer Pošte. Niso dovolj vlagali v informatizacijo, avtomatizacijo, uporabniško izkušnjo, v optimizacijo logistike itd. Potem je prišlo, da enormnega zvišanja minimalne plače. In sedaj gredo mladi ljudje stran, ker dobijo enako ali višje plačilo in boljše delovne pogoje. Ostajajo starejši, izžeti in prestrašeni delavci. In zadeve so se jim začele sesuvati. Nimajo dovolj ljudi za raznos pošte, ljudje ne morejo koristiti dopustov, povecalo se je število bolniških itd. Pa ne delajo ob nedeljah, da se razumemo. Imajo pa stevilni deljen delovni čas. Malo zjutraj, vmes 3-4 prosto, pa spet popoldan. Zabije za službo cel dan. In vse to je samo zato, ker vodstvo ni sposobno prilagoditi delovnega procesa in poslovanja novim razmeram na trgu.

Isto je v Mercatorju, Tušu itd.