Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

anon-15342 sporočil: 8.014
[bc123a]
Debelo lazete, kot vecina medijev. Zaplembo glasovnic, odstranitev online aplikacije in premetacine centra za elektronsko glasovanje je narocilo sodisce. Ne gre za noben "ukrep" vlade.

www.bloomberg.com/ne...e-of-rajoy

In s tem hujskate ljudi, da gre za nasilje vlade nad Katalonci.
Tu se pa zelo ne strinjava. Vlada in njeno notranje ministrstvo sta tista, ki policiji naročita, ***kako*** naj se loti izvrševanja odločb sodišč. In Rajoy je ves čas v vseh svojih izjavah zelo militanten in aroganten, zato se ni čuditi, če je taka tudi "njegova" policija.

Sem napisal kolumno o tej tematiki in še čem, pa vidim da se bo kresalo ...

Neposredni odgovori na sporočilo št. 2676654

Strani: 1

bc123a sporočil: 48.253
Zadnja sprememba: bc123a 03.10.2017 16:22
[TadejK]
Tu se pa zelo ne strinjava. Vlada in njeno notranje ministrstvo sta tista, ki policiji naročita, ***kako*** naj se loti izvrševanja odločb sodišč. In Rajoy je ves čas v vseh svojih izjavah zelo militanten in aroganten, zato se ni čuditi, če je taka tudi "njegova" policija.
Jah, tu ne bova prisla skupaj. Si pa predstavljam, da je v sloveniji mozno da sodisce da recimo nalog za privedbo osumljenca, pa policaja prideta nazaj pa receta "ni hotel iti z nama". Verjetno pa univerzalno po svetu to pomeni "by any means necessary".

Vidim da so nalog za zaplembo skrinjic res dali tozilci, naloge za hisne premetacine in zaplembo elektronske opreme pa kar lepo sodisca.

Zal ne znam spansko, da bi lahko poiskal originalne vire.

Seveda je mozno da so policaji mlatili iz cistega sadizma, a kar sem jaz videl posnetkov, so poskusali priti do skrinjic, ljudje so jim pa s telesi blokirali pot. Ce niso hoteli nasilja, zakaj niso skrinjic enostavno predali policiji?

Strani: 1