Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

Endimion sporočil: 10.333
In primer kreditojemalcev v Frankih je še eden od eklatantnih primerov, ki pokaže, da je v tej, meni ljubi državi in deželi, strogo prepovedano:

1. privatizirati penzijski sistem
2. privatizirati zdravstveni sistem
3. dat tem ovcam karkol da se odločajo same.

Ker rata pizdarija.

Ker si v živo predstavljam scenarij vplačnikov v pokojninske sklade, kako jim dve leti 8% inflacije odpihneta 15% prihrankov, oziroma kupne moči teh prihrankov, kako bi trkali na vrata državnega zbora in:

Jejhata jejhata, sej so rekli da bo renta... zdej pa s to rento ne morem pol organa mrzle vode kupit. To mora uredit država.

In te isti bi xy let prej drli v "naložbena pokojninska varčevanja" ker.. sami vedo kaj najbolje za njih.

Oziroma. Jaz sicer upam, da tole ne bo šlo na plodna tla. Ampak če gre, potem nihče v sloveniji s strani politike. ne levi ne desni, ne lila pikčasti nima več pravice omenit besede tajkun. Bavčarja zarad mene kar spustite iz aresta. Ni vedel, da gre lahko PETG iz jurja na 270 v dveh letih. Niso mu izračunali na banki... Niso naredili dolžne simulacije... Pa Bine ravno tako.. Kot močnejša stranka niso predstavili vsega...

V onih letih sva se s takratno v.d. žene zanimala za nakup stanovanja. Kamorkol na banko sva šla, je bilo prvo vprašanje, koliko na mesec lahko odkintava. Ko sva povedala, so začeli računat. In pri vseh takrat tujih bankah (Ne bom o imenih) je bilo.. da do tilta v EUR ne bi šlo, v CHF pa.... In v vseh sva dobila pojasnjeno, da se lahko tečaj tudi spreminja, sicer se je do zdaj toliko in toliko, a za naprej pa ne moremo vedet....

Za nakup se nisva odločila, ker sva si preračunala, da bi bila 20 let zakreditirana do gat, tudi v primeru CHF kredita. na 30 let pa nisem hotel it. Časovni horizont enostavno predolg.

Pri čemer mi velecenjeni Top Shit A1, ex Simobil, gospod, ki je pri 10+ letih starosti fural skladišče kranjske Save, ni pojasnil sledečega:

Ali gre pri ravnanju bank v primeru kreditov za protipravno dejanje, ki je v nasprotju z zakonodajo. Ali je banka oziroma njihov referent v bankinem imenu, zagrešil neko kaznivo dejanje opustitve dolžnega ravnanja? Ker ti referenti imajo imena in priimke. Saj Robert ni komuniciral z upravo banke. Komuniciral je s svojim referentom a ne?

Če je, kazenska ovadba. In direkt tožba na banko. Kazenska ovadba ker je nekdo kršil zakon, in civilna tožba, ker si bil "zaveden".

Ampak kot že prikazano, tečaj CHF-EUR ima bistveno daljši rep, kot pa nam tu želi prikazati gospod Jerala. Postavimo se za moment v njegovo kožo. Kri ščije zarad kredita. Ker je marketingar, ima variabilo.... Res da je uspešen, a tista variabila ni za prmej... In pol mu obrok kredita skoči iz onih 333 na 485€ in še to je zgolj nominala. obresti so tut zdaj tam tam....

Robert je jezen. Tečen je. Išče krivca. Kdo u božje rame mi je tole zakuhal. IN... Kriva je banka...

Legitimno razmišljanje, ker je na oni strani dejansko banka. Ampak pol pejt pa jebi banko, ne države s svojim parcialnim interesom.

Ampak Robert je imel tako visok odliv že leta 2011. 6 jebenih let nazaj. tudi vmes se mu je povečeval. In Robert ni nič gledal? Ni videl, da mu povišan obrok v EUR najeda prosti denarni tok?

Analogija bi bila, da vsak, ki je potom krize ostal brezposelen pojebe vsojo banko za kredit, ker je ostal vmes brez službe, in mu banka ni preračunala kaj bi blo, če pristane na socialni podpori. Evo tako bolano je razmišljanje Frankovcev.

Ali pa še boljša, gospod Top Shit Key account manager bo poznal...

Stranka pride v salon telekomunikacijskega operaterja. Rad bi nov mobilni telefon.

Oni SnakeOil diler (SOD) mu reče tolkle.

Stranka: Jebentiš, tolk pa nimam
SOD: A ste naš naročnik?
Stranka: Nisem
SOD: Če postanete, je pa tolk pa tolk manj.
Stranka, mal razmišlja.. Pišuka, še zmer je velik....
SOD: A ha... Ja če pa ratate, pol je pa na 24 mescev tolk in tolk, če vzamete ta pa ta paket, ki vključuje tok sms, pa tok mms, pa tok prenosa.... pol je pa (kuc kuc po digitrončku)...
Stranka: hmm.. sej to bi pa šlo... evo ruke.
SOD: Odličen posel.

SOD dobi potem zvezdico "Star of the month".
Stranka po dveh letih plača za zadnji obrok telefona lih toliko koliko je telefon dejansko vreden. v Celoti.

In stranka ostane vmes brez službe. Ne more plačat prvega, pa drugega pa tretjega.

In pol faše izvršbo. proba prodat telefon, pa ne dobi pol pičke mile materne zanj.

IN kaj bi bilo, če bi tak šel, pa rekel, naj država uredi da telekomunikacijski operater vnaprej naredi izračun in pojasni, da če ne bo mogel plačevati, da ga bodo oni sicer obrali do gat, ostane mu pa ničvreden telefonski aparat.. koliko bo čez leto in pol telefon vreden etc... skratka niso mu pojasnili vseh tveganj s prevzemom dragega naročniškega paketa in ostalega zraven. Oni SOD mu ni povedal, da je telefon v bistvu za en kurc, sam ponujajo ga zdaj, ker akcija...

Ker naloga prodajalca je da proda. To bi Top Shit prodajalec bil moral vedet. In imet v glavi metodičen dvom. Če ga nimaš... si gambler. IN dokler gemblaš s tujim denarjem (in nesrečo), potem ni panike. Problem, je če to narediš s svojim. Ker šele takrat pa TEBE boli.

Poetic justice je v tem, da je to kavsnilo ravno njega. Njegov delodajalec bi se pa bil moral vprašat, koliko strank je bilo nategnjenih zaradi njegovih neumnosti, če so bile.

Ker, če kdaj zapenjaš s ponudniki telekom storitev... se skrijejo za "Splošnimi pogoji", ki so objavljeni.... ;) Jaz bom na Simobilu zdaj zahteval da mi jih preberejo. Od prvega do zadnjega člena mamu jim..... Seznani me z njimi. Ne sam neki da bom kljukico dal.

;)

Jaz da sm direktor Simobila, oz, A1, mu dam odpoved. Že zato, ker je za vsako Key Account stranko kapitalen osel. Sebi nisi zrihtal dobrega deal-a, pa meniš da ga boš nam?

Oziroma, da mi pride v firmo prodajat karkoli od A1, bom bil prisiljen sam delat simulacije kaj in kako se mi kaj izplača. Ker v njegovo zmožnost DELATI DOBRO ZA STRANKO DVOMIM! Oziroma, glede na njegov osebni angažma pri stvari Frank, ga niti sprejeli ne bi.

Mu pa priznam dobro delo okoli UNICEF-a. Te reči v okviru svojih zmožnosti z mini/mikro
donacijami tudi sam podpiram, in je lepo da se angažira. Take reči vedno cenim in spoštujem.

Tako da Robert Jerala -> Oseba: V redu človek. Robert Jerala -> poslovnež: Bejži od njega.

Neposredni odgovori na sporočilo št. 2676475

Strani: 1

RobertJerala sporočil: 26
Zadnja sprememba: RobertJerala 02.10.2017 23:46
[Endimion]
Oziroma. Jaz sicer upam, da tole ne bo šlo na plodna tla. Ampak če gre, potem nihče v sloveniji s strani politike. ne levi ne desni, ne lila pikčasti nima več pravice omenit besede tajkun. Bavčarja zarad mene kar spustite iz aresta. Ni vedel, da gre lahko PETG iz jurja na 270 v dveh letih. Niso mu izračunali na banki... Niso naredili dolžne simulacije... Pa Bine ravno tako.. Kot močnejša stranka niso predstavili vsega...
Mogoče bi si prebral kaj o dolžni simulaciji govori Sodišče EU... Sicer ne govori o Bavčarju, ampak o kreditih v tuji valuti, ki jih podelijo banke kot varne, vedoč, da je tečaj zgodovinsko nizek in da je pot samo gor. Vse ostalo je nabijanje... Sodišče je jasno povedalo, in to ne na osnovi svojih prepričanj, služb na bankah ali daril za podporo kraji. Na sodišču so se ukvarjali več kot pol leta s stvarjo, prebrali kup dokumentov in dokazov.
Lahko še sto traktatov napišeš, pa izpeljuješ sklepe na x načinov, dejstvo ostaja, da so banke nekaj vedele, kar niso povedale, pa bi morale. Posledično so preko 20.000 kreditojemalcev prenesle okoli.
RobertJerala sporočil: 26
[Endimion]
Oziroma, da mi pride v firmo prodajat karkoli od A1, bom bil prisiljen sam delat simulacije kaj in kako se mi kaj izplača. Ker v njegovo zmožnost DELATI DOBRO ZA STRANKO DVOMIM! Oziroma, glede na njegov osebni angažma pri stvari Frank, ga niti sprejeli ne bi.
Tole z osebnim nivojem namenoma spregledam, je kar običajno, ko ljudem zmanjka argumentov. Zato bi skoraj spregledal DELATI DOBRO ZA STRANKO. A ste resni?!?
A banke so delale dobro za svoje stranke? Kdaj je kdo toliko preplačal KATERIKOLI izdelek, kot so kreditojemalci preplačali svoj kredit v imaginarnih frankih?!?

Strani: 1