38 min
Nemci so lani izvozili približno dvakrat več avtov kot so jih uvozili, največ so jih prodali Kitajcem
3 ure
Od polnoči nižje cene goriv, najbolj se bosta pocenila dizel in kurilno olje
3 ure
Stanovanjska posojila: katera banka vam zdaj ponuja najnižjo fiksno obrestno mero
4 ure
Razpisanih je pet milijonov evrov za namakalne sisteme
4 ure
Zakaj minister Bojan Kumer nima moči, da bi prestavil zaračunavanje omrežnine po novem 3
5 ur
Misterij donosnosti pokojninskih skladov 3
7 ur
NASVET Kaj morate storiti do 1. julija, da bo Googlova analitika še naprej delala brez težav
7 ur
TOP ČLANKI - Kaj danes berete
8 ur
Vlaki SŽ vozijo iz Ljubljane v Gradec in iz Ljubljane v Beljak
8 ur
Dobre novice o finančni stabilnosti: kaj pa lahko skrbi banke, njihove delničarje, politike in ljudi?
8 ur
Peking gradi plavajoče jedrske reaktorje za napajanje vojaških baz v Južnokitajskem morju
8 ur
Kako poteka Woodstock kapitalistov Warrena Buffetta
8 ur
Zasebna omrežja 5G kot gonilo razvoja pametne industrije
9 ur
Utrip iz Gornje Radgone
11 ur
Kolumna o vinu: Kaj čaka modro frankinjo v Sloveniji?
12 ur
Kaj prinaša digitalna avtocesta, s katero smo se po besedah predstavnika Darsa uvrstili v vrh Evrope 3
12 ur
Spremembe v delovnih okoljih: kako digitalizirati fleksibilne oblike dela (Oglas)
16 ur
Vloge gospodinjstev februarja krepko navzdol, »krive« so ljudske obveznice
16 ur
Poletje je pred vrati: kje bo največ inšpektorjev, koga in kaj bodo pregledovali 1
16 ur
Koliko je pametna naša industrija in kako bo še pametnejša? (PRO)

Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

anon-295186 sporočil: 149
[alpenjodel]
> [yabadak]
> Kakor sem dojel ni fora v tem, da bi morale banke biti "Vidovite", pač pa, da celostno pučijo kreditojemalca, da lahko tvoj mesečni obrok "zaswinga" za 30% gor ali pa tudi za 30% dol.

Ne ne, preberi vse njegove argumente, med drugim pravi:

1. Da JE gledal tečajnico, torej je moral razumeti, da tečaj upliva na njegovo anuiteto
2. Trdi, da "je bil tečaj 1,65 nevzdržen, in da je banka vedela, kaj sledi"

Glej graf, ki sem ga primilal. Če bi takrat nekomu rekel, da bo v kratkem CHF 1:1, bi te poslal "u Begne" (oz v Polje za Ljubljančane).

Tako si ti razlagaš moj zapis. Tudi prav. :)

1) Preberi cel zapis na to temo. Tudi del, kjer govorim o datumu črpanja in takratnem tečaju. Ter pomenu tega za celo zgodbo...

2) Vedno sem pisal, da je banka vedela, kaj LAHKO sledi (visoka verjetnost).

3) Tisti tvoj graf ni odgovor na moj zapis. Jaz sem rekel od 1990 do 2007. Lepo se vidi, kje je povprečno stanje gibanja zadnjih 10 let. In da je precej verjeten padec razmerja. Sicer pa tudi po tvojem grafu lahko prišel do podobnega zaključka.

Neposredni odgovori na sporočilo št. 2674445

Strani: 1

anon-408740 sporočil: 232
[amateur_fa]
2) Vedno sem pisal, da je banka vedela, kaj LAHKO sledi (visoka verjetnost).
Banka je vedela, kaj LAHKO sledi, tako, kot si ti vedel, kaj LAHKO sledi. Oba sta mislila, da je verjetnost za tak potek dogodkov 0.0001%. Pa se je pač ravno ta scenarij zgodil. In če zavrtimo čas nazaj in ti referentka reče "ampak obstaja 0.0001% da bo frank poletel, EUR šel v kurac", bi rekel, "ma ja, če se bo pa to zgodilo, bomo pa imeli več dugih problemov" in bi podpisal. Tako, kot si. Ker ne razumeš osnov verjetnosti.
3) Tisti tvoj graf ni odgovor na moj zapis. Jaz sem rekel od 1990 do 2007. Lepo se vidi, kje je povprečno stanje gibanja zadnjih 10 let. In da je precej verjeten padec razmerja. Sicer pa tudi po tvojem grafu lahko prišel do podobnega zaključka.
Ja zakaj si pa potem vzel CHF kredit, če pa vse veš o modeliranju prihodnjih cen na podlagi grafa?

Strani: 1