Zasebnost

Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

BorutHocevar sporočil: 1.534
[0513ANITO]

Se enkrat Borut, ...samo zate.

Da ekonomist lahko pripravi kalkulacijo stroškov, mu mora najprej tehnik narediti načrte/tehnologijo, izbor materialov, .....vse do zadnjega detaila.

Potem ko ekonomist dobi na mizo vse tehnične podloge (tudi kalkulacijo stroškov vhodnih materialov, dela, zunanjih storitev, ...)potem lahko pa še ekonomist odpre excel tabelo in posumira številke po vertikali....

Torej.... Brez tehničnih osnov je kalkulacija ekonomista eno navadno bluzenje, dajte to že enkrat rezimirat.
Rezimirat :-) všeč mi je izraz, BTW

Bom zelo poenostavil, na kaj mislim. Predstavljam si, da poteka optimiranje proizvodnje tudi na podlagi stroškov vhodnih surovin. Na to ceno v glavnem ne morete vplivati, jo pa upoštevate. Vendar pa ta cena ne vključuje vseh stroškov, ki jih povzročajo pridobivanje surovine, njen transport, itd. Če bi jih vključevala, bi proizvodnjo morda organizirali drugače.

Najbolj znan priemr je škoda, ki o povzroča poraba fosilnih goriv, deloma pa jo plačujemo v obliki višjih prispevkov za zdravstveno blagajno. Vendar to še zdaleč ni edini primer. Pred časom sem videl tabelo, ki je prikazovala, koliko dejavnosti se ne bi splačalo, če bi upoštevali vse nepriznane stroške. Presetilo me je, kako veliko jih je.

To ni tehnična organizacija proizvodnje ali "sumiranje stroškov po vertikali". To je (tudi) politika.

In še nekaj, hitreje kot bomo to osvojili, manj priložnosti bodo imeli tisti, ki ponujajo različne osveščevalne storitve, plačane iz proračuna, ali, kot jim pravite: "zablodeli looooserji, ki v realnosti ne znajo ničesar pametnega narediti, kot trošiti denar, ki ga ustvari realno gospodarstvo."

Neposredni odgovori na sporočilo št. 2672826

Strani: 1

najobj sporočil: 31.957
Zadnja sprememba: najobj 13.09.2017 14:52
[hocevarb]
> [0513ANITO]
>
> Se enkrat Borut, ...samo zate.
>
> Da ekonomist lahko pripravi kalkulacijo stroškov, mu mora najprej tehnik narediti načrte/tehnologijo, izbor materialov, .....vse do zadnjega detaila.
>
> Potem ko ekonomist dobi na mizo vse tehnične podloge (tudi kalkulacijo stroškov vhodnih materialov, dela, zunanjih storitev, ...)potem lahko pa še ekonomist odpre excel tabelo in posumira številke po vertikali....
>
> Torej.... Brez tehničnih osnov je kalkulacija ekonomista eno navadno bluzenje, dajte to že enkrat rezimirat.
Rezimirat :-) všeč mi je izraz, BTW

Bom zelo poenostavil, na kaj mislim. Predstavljam si, da poteka optimiranje proizvodnje tudi na podlagi stroškov vhodnih surovin. Na to ceno v glavnem ne morete vplivati, jo pa upoštevate. Vendar pa ta cena ne vključuje vseh stroškov, ki jih povzročajo pridobivanje surovine, njen transport, itd. Če bi jih vključevala, bi proizvodnjo morda organizirali drugače.

Najbolj znan priemr je škoda, ki o povzroča poraba fosilnih goriv, deloma pa jo plačujemo v obliki višjih prispevkov za zdravstveno blagajno. Vendar to še zdaleč ni edini primer. Pred časom sem videl tabelo, ki je prikazovala, koliko dejavnosti se ne bi splačalo, če bi upoštevali vse nepriznane stroške. Presetilo me je, kako veliko jih je.

To ni tehnična organizacija proizvodnje ali "sumiranje stroškov po vertikali". To je (tudi) politika.

In še nekaj, hitreje kot bomo to osvojili, manj priložnosti bodo imeli tisti, ki ponujajo različne osveščevalne storitve, plačane iz proračuna, ali, kot jim pravite: "zablodeli looooserji, ki v realnosti ne znajo ničesar pametnega narediti, kot trošiti denar, ki ga ustvari realno gospodarstvo."
... čuj, se opravičujem, ker se mešam, ampak kaj glagol rezimirati ne izhaja iz samostalnika rezime (francosko résumé) in pomeni narediti kratek povzetek ? ...

P.S.: če bi bil žleht, bi rezimiral, da oni 0513ANITO uporablja tujke, ki jih na tehničnem faksu niso glih pretirano uporabljali, če pa so jih, pa so jih uporabljali narobe ...

Strani: 1