Izbrani forum: Odklop

Izbrana tema: Špeckahlanje

Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

pobalin sporočil: 14.456
[Odklop] Tema: Špeckahlanje
[#2671969] 08.09.17 13:43 · odgovor na: pobalin (#2669961)
Odgovori   +    1
[pobalin]
A veš tisto, ko prebereš odklenjen članek, pa pod njim tri komentarje, ki se vsi nanašajo na napake v članku, pa potem hočeš replicirati na en komentar, pa se ti pojavi napis "Ta tema je zaklenjena".
Ali pa prebereš odklenjen orto-promo članek, pa pod njim nekaj normalno kritičnih komentarjev, pa ti zadeva malo zasmrdi, pa greš malo pogledat naokrog, pa napišeš strupen ampak čisto realen komentar, potem pa čez en dan odkriješ, da je članek pod ključem. Ja, to. :-)
avto.finance.si/8860...-pogajanja

Neposredni odgovori na sporočilo št. 2671969

Strani: 1

pobalin sporočil: 14.456
[Odklop] Tema: Špeckahlanje
[#2672154] 09.09.17 13:44 · odgovor na: pobalin (#2671969)
Odgovori   +    0
Ker je rubrika reciklaža po zadnji prenovi manj izpostavljena kot nekoč, niti ne vem več, če je vsakodnevna. Zato si pomagam sam. Še sreča, da niso vsi za reciklažo primerni odpadki končali v "naključnem" požaru, kot je zadnje čase moda.

Aha, od para Financ-izzivalnih 2010 junakov do kriminalnih bedakov.
Glavna posebnost Skupine Aha je izvirni način sodelovanja med lastnikoma, managerji in zaposlenimi. Tokrat ne podeljujemo priznanja izziv 2010 zgolj za ambiciozne načrte in prepoznavanje priložnosti tam, kjer jih drugi ne vidijo, temveč tudi za svež način korporacijskega upravljanja in vodenja podjetij.
Skupina Aha je pritegnila pozornost našega uredništva, še preden je letos januarja prevzela podjetje Seca Plast s 120 zaposlenimi in približno devetimi milijoni evrov prihodkov. Kdo sploh je...
manager.finance.si/2...n-Lukancic
Posel mojega življenja oziroma moja najboljša življenjska naložba sta bila čas in denar, ki sem ju namenila za duhovno rast, spoznavanje same sebe in odkrivanje poslanstva, ki ga imam v življenju. Približno dve leti (od 1998 do 2000), sem vsak prosti trenutek namenila temu, in to je bil definitivno posel mojega življenja. Meditacija je tudi sicer del mojega vsakdanjika.
Mojca Lukančič, odvetnica in solastnica Aha Skupine in dobitnica priznanja managerski izziv 2010
www.finance.si/271600#
Mojca Lukančič in Nigel Buxton sta letos prejela tudi nagrado revije Manager za izziv leta 2010. Lukančičeva pravi, da bi bila vsekakor vesela, če bi razpolagala z aktivnim premoženjem v neto vrednosti 12,6 milijonov evrov. "Moj osebni moto, ki sem si ga sposodila iz nekega ameriškega plakata, je: Nekateri sanjajo o uspehu. Drugi se prebudijo in zanj trdo delajo! Vesela in ponosna bi bila, če bi me upoštevanje mojega mota pripeljalo na listo najbogatejših Slovencev. Bojim pa se, da na to listo ne spadam," je zapisala v odzivu.
www.finance.si/29784...jbogatejsa
Revija Manager je februarja letos nagrado izziv leta 2010 podelila Skupini Aha. Gre za nagrado, ki jo naše uredništvo podeljuje managerjem z ambicioznimi načrti za prihodnost. Mojco Lukančič in Nigela Buxtona, lastnika Skupine Aha, smo izbrali, ker sta drzna na sistematičen način: kupujeta podjetja, v katerih vidita prihodnost, nato pa jih skupaj z managementom korak za korakom razvijata in izboljšujeta. Na začetku letošnjega leta sta kupila Seca Plast iz Laškega s približno 120 zaposlenimi, julija pa sta od Iskre, d. d., kupila Iskro EMS.
www.finance.si/29213...kupine-Aha
Do zaslužka s prevzemanjem podjetij
Začela sva iz nič, pravita lastnika holdinške skupine Aha in letošnja dobitnika nagrade revije Manager Izziv 2010, odvetnica Mojca Lukančič in njen zunajzakonski partner Nigel Buxton, sicer...
mojefinance.finance....m-podjetij
Podjetje Seca Plast bo kupljeno danes; na vrsti še nekdanji dobavitelj Tehnochem
Družba AHA Plastik odvetnice Mojce Lukančič in Angleža Nigela Buxtona bo danes končala prevzem podjetja za proizvodnjo izdelkov iz plastičnih mas Seca Plast iz Laškega in se tako utrdila na...
www.finance.si/26985...za-pocitek
Nigel Buxton, managerski trener za osebnostno rast, se po novem ukvarja predvsem z rastjo podjetij. Svojih, ki jih je prevzel.
Skoraj vsako podjetje je primerno za prevzem. Vprašanje pa je, kaj želite," pojasnjuje Nigel Buxton, angleški poslovnež, ki je leta 2006 prevzel Lesnino Emmi in manj znano podjetje Plastik....
manager.finance.si/2...rajo-rasti
Strokovnjaka za prevzeme Nigel Buxton in odvetnica Mojca Lukančič prevzemata Lesnino Emmi, šef tarče Roman Stegne se ne upira
AHA Aluminij, ki za 5,5 milijona evrov prevzema Lesnino Emmi, je v lasti družbe za pridobivanje spoznanj AHA Spoznanje. Ta je last Nigela Buxtona in odvetnice Mojce Lukančič, para, ki ima bogate...
www.finance.si/16589...snino-Emmi
»V podjetje sem prišel, da bi ga poslovno prestrukturiral, a že od začetka je bilo jasno, da tega brez finančnega prestrukturiranja ne bo mogoče storiti. Žal se je zadeva zavlekla prek vseh pričakovanj. Poleg tega obstajajo standardi korporativnega upravljanja, na katere so na drugi strani, pri drugih deležnikih videli drugače kot jaz, in nisem se več videl v tej zgodbi,« nam je dejal in tako najbrž poskušal nakazati nesoglasja med njim in lastnikoma AHA Mure.
www.delo.si/gospodar...kocan.html
BTW, kanarček Damir Kočan, ki v AHA ni na ves glas zažvrgolel ampak samo odletel, je od leta 2014 v belgijski skupini Soudal, ki je v Sloveniji prevzela dve podjetji TKI Srpenica in Mitol. Tam je menda direktor za naš, JV del Evrope.
Trgovina s prestižnimi oblačili Aha Midas, ki je bila del skupine AHA Mojce Lukančič in Nigela Buxtona, je danes končala v stečaju. Kot je razvidno iz sklepa ljubljanskega okrožnega sodišča, je predlog za stečaj vložila država oziroma Furs. Država je predlog za stečaj vložila zaradi 144.572 evrov terjatev iz naslova zapadlih davčnih obveznosti. Predlogu za stečaj je vodstvo Aha Midas ugovarjalo, vendar je sodišče po opravljenem naroku odločilo, da je družba insolventna.
live.finance.si/3518...-v-stecaju
Na okrajnem sodišču v Idriji, od koder prihaja Lukančičeva, so v teh dneh izdali odredbo o prodaji njenih nepremičnin. Za 19. oktobra so razpisali prvo javno dražbo, na kateri bodo ves dan iskali kupce za več kot 30 različnih poslovnih prostorov.
Kljub temu ni prepričala murskosoboških kriminalistov, ki so februarja 2014 proti njej in Buxtonu vložili ovadbo zaradi suma storitve kaznivega dejanja preslepitve pri pridobitvi posojila. V kateri fazi je zadeva in ali so morda že zahtevali sodno preiskavo, na tožilstvu še preverjamo.
siol.net/posel-danes...nja-443727
Na specializiranem državnem tožilstvu so za Siol.net potrdili, da so proti Lukančičevi in njenemu partnerju Nigelu Petru Buxtonu pravnomočno uvedli sodno preiskavo zaradi suma storitve kaznivega dejanja zlorabe položaja.
Zahtevo za preiskavo so vložili že avgusta 2015, približno leto dni in pol po odmevnih hišnih preiskavah pri Lukančičevi in drugih vpletenih, avgusta lani pa jo je sodišče tudi uvedlo. "Sodna preiskava je v teku," so povedali na tožilstvu.
siol.net/posel-danes...cem-443852

Strani: 1