Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

anon-321814 sporočil: 180
[bc123a]
Opisujes biolosko realnost, ne druzbeni konstrukt. Nobena regulativa ne more spremeniti bioloske realnosti.

Tudi ce (mlada) zenska zanosi in jo moski noce vec povohati, bo imela uniceno moznost za solanje, slabse moznosti za zaposlitev, prakticno ne bo mogla delati kariere.

In kaj se bo brihtna EU namenila narediti proti temu? Prepovedala locitve, tako kot v Ceceniji?
Biološka realnost je tudi ta, da se dva moška (samca) stepeta. Pa da velja pravilo fizično močnejšega. Pa je družba to že precej modificirala s kaznimi in drugačnimi družbenimi vrednotami.

Trg dela pa ni biološka realnost. Je daleč od tega. Prav tako ni biološka realnost 1 leto porodniške in plačana odsotnost ob negi bolnega otroka. To je trenutna družbena realnost, ki pa se lahko spremeni, kot se pač skozi zgodovino spreminjajo družbena pravila.

Družbeni konstrukt je tudi trenutna družina. Lahko bi bila drugačna, kot obstaja v različnih kulturah (npr. 1 mož in več žena). In mi imamo na sedanji tip družine vezane zakone in pravila. In ta pravila lahko spremenimo. Nima biologija tu nobene veze.

Neposredni odgovori na sporočilo št. 2670833

Strani: 1

FIN-454644 sporočil: 10.900
Mi pisemo zakone, biologija se pa zanje ne zmeni. Pa ce se na glavo postavis.
bc123a sporočil: 48.253
[miha00]
Biološka realnost je tudi ta, da se dva moška (samca) stepeta. Pa da velja pravilo fizično močnejšega. Pa je družba to že precej modificirala s kaznimi in drugačnimi družbenimi vrednotami.
A res? Ni vec pretepov med moskimi zaradi zensk? Si dal res krasen primer, ki kaze, kako dalec nas determinira biologija. Fantje se res ne zastihajo zaradi zensk, a tudi nekdaj se niso ravno pogosto.
Trg dela pa ni biološka realnost. Je daleč od tega. Prav tako ni biološka realnost 1 leto porodniške in plačana odsotnost ob negi bolnega otroka. To je trenutna družbena realnost, ki pa se lahko spremeni, kot se pač skozi zgodovino spreminjajo družbena pravila.

Družbeni konstrukt je tudi trenutna družina. Lahko bi bila drugačna, kot obstaja v različnih kulturah (npr. 1 mož in več žena). In mi imamo na sedanji tip družine vezane zakone in pravila. In ta pravila lahko spremenimo. Nima biologija tu nobene veze.
No, pa mi najdi naravni tip druzine, kjer za otroka ne skrbi pretezno zenski spol. (naravni zato, da mi ne bos dal primera dveh homoseksualcev, ki seveda otroka nista spocela, ampak posvojila).

To je eno figo druzbeni konstrukt. Druzbeni konstrukt je LGBTQA+ pojem druzine, druzina v kateri sta moski in zenska in zenska prevzema vecji del skrbi za otroke je povsem biolosko determinirana zadeva.
depersin sporočil: 10.224
[miha00]
Družbeni konstrukt je tudi trenutna družina. Lahko bi bila drugačna, kot obstaja v različnih kulturah (npr. 1 mož in več žena). In mi imamo na sedanji tip družine vezane zakone in pravila. In ta pravila lahko spremenimo. Nima biologija tu nobene veze.
Znanost se ne strinja s tabo. Velika večina kultur na svetu pozna večinoma monogamne veze - tudi pri muslimanih, so poligamne veze redkost.

Ne opaziš, da si šel s to ideologijo predaleč.

Strani: 1