Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

crt sporočil: 27.236
Zadnja sprememba: crt 01.09.2017 19:26
[bc123a]
> [crt]
> pol pa pejd pa takemu razlagaj tveganja. ti bo rekel: if you're so smart, why aren't you rich? in ker cenis racionalno presojo, bos tudi pri tem razumel, da ima prav.

Res?
Ne gre za to, koloko je potencialni upside, ampak koliko je najvecji mozni downside.
ne strinjam se (v kontekstu konkretno zgornjega). zakaj - ker ja, naceloma je risk adjusted return in max drawdown zanimiv pojem, v praksi pa enkrat, ko return je, postane tisto dvoje povsem akademsko.

to ni splosni odgovor. je pa dovolj dober za to, da ti uspesni gambler rece tisto, kar sem zgoraj napisal. ker pac zivljenje nima splosne resitve, temvec same partikularne.

zdaj seveda, lahko si pa smotan in naredis ultra kup in ga v naslednjem koraku z enako hitrostjo popusis, ker je to pac druga plat tega, da si gambler. ampak to je naslednji korak in vmes si imel priliko rec to je to, kar sem rabil, zdaj pa grem dezevnike gojit. ker razumes, da si gambler in razumes, da to ni lifetime career. v duhu there are old traders and there are bold traders but there are no old bold traders :)

Nekaj jurjev si lahko jaz komot privoscim sfrckati. Ampak za to, da pa tu fajn zasluzis, tudi pri takih radikalnih balonih kot je BTC pa je treba iti "all in", razen ce nisi res onli zgodnji vizionar ki je btc kupoval po 10 EUR.
taka razmerja (rast za dva ali tri velikostne razrede) se trenutno se vedno dogajajo (na kuku coinih). ftalphaville.ft.com/...eels-like/