Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

crt sporočil: 27.236
Zadnja sprememba: crt 01.09.2017 17:30
[rename]
Kako komentirate enormno naraščanje vrednosti bitcoina – v letu dni se je njegova vrednost zvišala za sedemkrat, le v zadnjem mesecu se je podvojila?
Kot lep primer piramidnega sistema.
Exactly!
I rest my case.
lej, seveda da je piramidni sistem. vendar je globalen, torej z izredno sirokim poolom kandidatov. kar je precej drugace od tega, da se nekaj dogaja v sloveniji in se trikrat okoli obrnes in te je ze sila matematike v rit nabila. (na hitro bi celo rekel, da je to prvi res globalni bubble, torej z neomejenim vstopom ljudi z vsega sveta v eno in isto zadevo - lahko da sem kaj spregledal, pa me popravi.)

tale stric je povedal zelo lepo, kakorkoli se komu zraven kocine postavijo - saj meni se intuitivno tudi, vendar ce malo pogledam doslej videno, tezko recem, da nima prav:

Rather than spectating you should try participating. It feels a lot better. Working in finance for more than 20 yrs you come to the realisation that people only really make money during bubbles. The rest of the time returns are inconsistent at best. Value investing has proven to be virtually impossible. Technical investing too complex for most. Smart money leaches onto a bubbles and takes money off the table on the way up then sits and waits for the next one. History says you get three in a lifetime. I'm lucky enough to be on my third and still under 50.