6 ur
Prvi kitajski vlaki je prispel v Luko Koper, po Srbiji bo vozil 200 na uro
6 ur
Najbolj brani članki danes
8 ur
Nemci so lani izvozili približno dvakrat več avtov kot so jih uvozili, največ so jih prodali Kitajcem
10 ur
Od polnoči nižje cene goriv, najbolj se bosta pocenila dizel in kurilno olje
10 ur
Stanovanjska posojila: katera banka vam zdaj ponuja najnižjo fiksno obrestno mero
11 ur
Razpisanih je pet milijonov evrov za namakalne sisteme
11 ur
Zakaj minister Bojan Kumer nima moči, da bi prestavil zaračunavanje omrežnine po novem 4
12 ur
Misterij donosnosti pokojninskih skladov 3
14 ur
NASVET Kaj morate storiti do 1. julija, da bo Googlova analitika še naprej delala brez težav
14 ur
TOP ČLANKI - Kaj danes berete
15 ur
Vlaki SŽ vozijo iz Ljubljane v Gradec in iz Ljubljane v Beljak
15 ur
Dobre novice o finančni stabilnosti: kaj pa lahko skrbi banke, njihove delničarje, politike in ljudi?
15 ur
Peking gradi plavajoče jedrske reaktorje za napajanje vojaških baz v Južnokitajskem morju
15 ur
Kako poteka Woodstock kapitalistov Warrena Buffetta
15 ur
Zasebna omrežja 5G kot gonilo razvoja pametne industrije
16 ur
Utrip iz Gornje Radgone
18 ur
Kolumna o vinu: Kaj čaka modro frankinjo v Sloveniji?
18 ur
Kaj prinaša digitalna avtocesta, s katero smo se po besedah predstavnika Darsa uvrstili v vrh Evrope 4
19 ur
Spremembe v delovnih okoljih: kako digitalizirati fleksibilne oblike dela (Oglas)
23 ur
Vloge gospodinjstev februarja krepko navzdol, »krive« so ljudske obveznice

Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

najobj sporočil: 31.928
Zadnja sprememba: najobj 23.08.2017 13:20
[TadejK]
> [najobj]
> ... ja, in ker je 145 let za človeka relativno dolga doba in ker je absolutno vsak človek na dolgi rok mrtev, je brez podobnih znanstvenih študij brez najmanjšega dvoma najbolj zanesljiva naložba v nepremičnino, ki ne meri več kot dva metra v dolžino, meter v širino in meter in pol v globino ...
> P.S.: naj TadejK ne bo užaljen, ampak take študije delajo znanstveniki, ki nimajo kaj za delat, tako da se bralec najobj na osnovi tote "študije" ne bo čisto nič vprašal, kam naj vlaga ...
1. Vsem, ki se obregnete ob "predolgo" obravnavano obdobje: grafikon v kolumni prikazuje gibanje desetletnega povprečja in pove, da so bili tudi na krajši rok donosi na nepremičnine večino časa podobnega velikostnega razreda kot tisti na delnice, a so nihali bistveno manj. Ali drugače: da bi bile ugotovitve te študije relevantne, naložbe ni (bilo) treba držati 145 let, dovolj je (bilo) nekaj desetletij.

2. Vsem, ki postulirate, da so razlike po državah gotovo tako velike, da je povprečenje neutemeljeno: sem dal link na študijo, glejte tam tabelo 5 na strani 20. Podobno tudi za vse druge konkretne pomisleke glede izračunov in rezultatov - glejte študijo.

3. Vsem, ki ste prepričani, da je ta študija tudi kot celota popolnoma nesmiselna in znate to nazorno argumentirati: pišite kar avtorjem (link na študijo sem dal, njihovi e-naslovi so na prvi strani) in jim nazorno argumentirajte, da bodo lahko, preden zadeva izide v kaki od eminentnih svetovnih ekonomskih revij, razmislili in si prihranili sramoto.

4. Konkretno glede teze, da so ugotovitve o ravneh in stabilnostih preteklih donosov, četudi so te veljale skozi dolga desetletja, popolnoma nerelevantne za ravni in stabilnosti prihodnjih donosov: načeloma res ničesar prihodnjega ni mogoče zanesljivo napovedati na osnovi preteklega, ampak celoten gospodarski in finančni sistem temelji na ocenah prihodnosti, izdelanih na statistikah preteklosti. Zato pač Shell ne planira za primer, da bi se cena nafte v naslednjem letu postoterila ali upadla na stotinko zdajšnje, pa tisti ki uvažajo iz ZDA recimo ne planirajo za primer, da bo EUR/USD v naslednjih nekaj tednih upadel za polovico ... In to tudi ne bi imelo smisla, saj (1) potem nihče ne bi upal iti v nobeno naložbo in (2) dolgoročna statistika teh trendov in omejenosti njihovih nihanj odseva tudi vzročno-posledične povezave, četudi jih vseh ne poznamo in ne razumemo. Tako tudi najemnina ne more v enem letu poskočiti za 10x, ker potem ne bo nihče najemal in bodo vsi kupovali, pa ne more upasti za 90%, ker potem ne bo nihče kupoval in bodo vsi najemali, pa obratno za ceno kvadratnega metra ipd.

5. (P.S.): TadejK ni nič užaljen, lahko pa kot že velikokrat pove, da mu zelo laskate, če od njega kot kolumnista pričakujete, da bo vzel to študijo, ki jo je pet avtorjev delalo tri leta, jo ekskluzivno za bralce Financ predelal v nekaj metodološko in vsebinsko neprimerno boljšega in potem ekskluzivno bralcem Financ predočil to neprimerno izboljšano študijo.
... evo, moram priznati, da sem zaradi naslova(!) bolj po diagonali prebral tvoj članek, prav tako pa moram priznati, da me sama eminentnost piscev po defaultu ne fascinira, ker me ne fascinira - za ilustracijo - eminentnost piscev pravnega mnenja o posojilih v švicarskih frankih, ki sta ga pod okriljem Inštituta za ustavno pravo pripravila dr. Boštjan M. Zupančič, nekdanji sodnik Evropskega sodišča za človekove pravice in Ustavnega sodišča RS ter svetovalec ministra za pravosodje, in dr. Ciril Ribičič, redni profesor za ustavno pravo in pravo Sveta Evrope na Pravni fakulteti Univerze v Ljubljani ter nekdanji sodnik Ustavnega sodišča RS in kjer eminentno pravno mnenje Inštituta za ustavno pravo ugotavlja, da je položaj posojilojemalcev v švicarskih frankih moralno, civilnopravno, kazenskopravno in ustavnopravno nesprejemljiv ...

P.S.: če sem malo žleht, se TadejK ne bi tako razpisal - BTW, zelo te cenim - če ne bi bil vsaj malo užaljen ... aja, kaj je narobe z zanesljivostjo "moje" nepremičnine ? ...

Neposredni odgovori na sporočilo št. 2668890

Strani: 1

anon-15342 sporočil: 8.014
Zadnja sprememba: anon-15342 23.08.2017 14:51
[najobj]
P.S.: če sem malo žleht, se TadejK ne bi tako razpisal - BTW, zelo te cenim - če ne bi bil vsaj malo užaljen
Nič nisem užaljen, le ocenil sem, da čez dan ne bom imel časa odgovarjati na posamezne pripombe, pa sem spisal eno s sintezo.
[najobj]
... aja, kaj je narobe z zanesljivostjo "moje" nepremičnine ? ...
Nekateri smo bolj za raztros ...

Strani: 1