Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

Endimion sporočil: 10.353
Ja tako pac je.

In zato ne pristanem na tezo da so sendvicarji problem.

Ker imajo nekatere nase turisticne destinacije TOCNO TAKE GOSTE KOT SI JIH ZASLUZIJO!

Ce pa koga na destinaciji motijo sendvicarji naj pac gre nekam kjer jih ni.

Vcer sva sla z naso na Roblek. Pa ona men da bi nekaj za njom njom s sabo. Ker tam se nisem bil sem jo vprasal a je kaka koca kje. Pa pravi da so 3. Ni sans da sendvic s sabo nesem. Ona ledvicka za telefon pa tosl pa na serekes v begnah pol pa v hrib. Bom ze tam s nanudil al ricet al zgance al watewa. To tako je. Nekateri pa jemljejo s seboj. A bisi ni nikol sel na izlet solski pa mu mama delala sendvice za po poti? Ker ce ni pol so ze za cajta komunizma bli fejst bogati ;) al pa je ze v rosnih letih bil... Sendvicar.

Ajd zajebavam se malo ampak... Ja..

Zbijat krdelo ljudi v enoznacko "sendvicarji" je bolno. Ker ko takole gledam, najprej nekdo pove da mu gredo na kurac slovenski dnevni gosti... Pol pa nekdo na forumu tukaj doda da so sendvicarji... Ja super.

Samo zame je to zaplankanost.

Obenem pa gres v Benetke in je tam vec Sendvicarjev ko v celi Sloveniji on the any given day..

Ker sem po profesiji pomorscak in mam to sreco da me imajo kot Ljubljancana tudi primorci radi, so mi kar radi povedali za skrite punkte v Venezii kjer se za normalno ceno je in popije. Te punkte varujejo sami benecani. Ker je za njih mainstream ponudbe predrag. In tega ne oglasujejo. Seveda ne. Tujca oberejo do gat. In tako imas 30m stran od piace San Marco restavracijo kjer se propisno najes, in napojis za ne velike denarje. Moras pa vedet kam it. Na samem trgu SM pa imas krdelo americanov ki v rokah drzijo slajs pizze. Ali pa se huje. Slovencka k ma vse skup v ruzaku :) pa se ne spomnem da bi kdaj kak veljak Benetk pizdil cez dnevne turiste. Mimogrede nazadnje sem peljal mojo familijo v benetke z avtom in americanom iz Chicaga ni blo jasno da grem lahko iz LJ v Benetke v kurcevih 4 urah na kofe!

V Benetkah lah mazejo sendvice pa oblast boli kurac, tle pa je nekdo pameten na to temo pri poraznem Bledu? Prosim no...

Neposredni odgovori na sporočilo št. 2667659

Strani: 1

bc123a sporočil: 48.253
[Endimion]
Ja tako pac je.

In zato ne pristanem na tezo da so sendvicarji problem.

Ker imajo nekatere nase turisticne destinacije TOCNO TAKE GOSTE KOT SI JIH ZASLUZIJO!
Vse destinacije imajo tocno taksne goste kot si jih zasluzijo, cisto vse.
Ce pa koga na destinaciji motijo sendvicarji naj pac gre nekam kjer jih ni.
Vidis, dragi moj. Morda bi pa obcina skupaj s hotelirji in drugimi "turisticnimi delavci" rada preprecila, da bi zaradi sendvicarjev sli penzionski gosti. In bodo poskusali nagnati sendvicarje. In tu jim dam prav, ti ne?
bc123a sporočil: 48.253
Zadnja sprememba: bc123a 16.08.2017 20:23
[Endimion]
Vcer sva sla z naso na Roblek. Pa ona men da bi nekaj za njom njom s sabo. Ker tam se nisem bil sem jo vprasal a je kaka koca kje. Pa pravi da so 3. Ni sans da sendvic s sabo nesem.
Exactly. Tudi jaz.
Ona ledvicka za telefon pa tosl pa na serekes v begnah pol pa v hrib. Bom ze tam s nanudil al ricet al zgance al watewa. To tako je. Nekateri pa jemljejo s seboj. A bisi ni nikol sel na izlet solski pa mu mama delala sendvice za po poti? Ker ce ni pol so ze za cajta komunizma bli fejst bogati ;) al pa je ze v rosnih letih bil... Sendvicar.
Vsi smo nosili sendvice s sabo. Izraza/oznake pa si nisem jaz izmislil, mislim da je bil nekdo drug v tem threadu.

Lej. To koliko bo letos Bled izplenil, bomo videli konec sezone. In kaj reces ce ob tej ponudbi izplenijo maso denarja? Sedaj vsi postavljajo rekorde.

In kaj ce bi kot "kvalitetna destinacija" izplenili manj, in imeli recimo manj zaposlenih?

Meni se maksimizacija prihodkov/dobicka in zaposlenosti ne zdi neka slaba zadeva, kjerkoli.
V Benetkah lah mazejo sendvice pa oblast boli kurac, tle pa je nekdo pameten na to temo pri poraznem Bledu? Prosim no...
En klinac:

www.cntraveler.com/s...on-bridges

"The city also introduced a rule to keep tourists from eating street food in public areas"

In anyway, ja, kot receno, bodo tudi cajti, ko bodo blejci veseli vsakega turista s sendvicem. Ampak sedaj jim ni treba biti.
anon-333107 sporočil: 8.271
[Endimion]
Ja tako pac je.

In zato ne pristanem na tezo da so sendvicarji problem.

Ker imajo nekatere nase turisticne destinacije TOCNO TAKE GOSTE KOT SI JIH ZASLUZIJO!

Ce pa koga na destinaciji motijo sendvicarji naj pac gre nekam kjer jih ni.

Vcer sva sla z naso na Roblek. Pa ona men da bi nekaj za njom njom s sabo. Ker tam se nisem bil sem jo vprasal a je kaka koca kje. Pa pravi da so 3. Ni sans da sendvic s sabo nesem. Ona ledvicka za telefon pa tosl pa na serekes v begnah pol pa v hrib. Bom ze tam s nanudil al ricet al zgance al watewa. To tako je. Nekateri pa jemljejo s seboj. A bisi ni nikol sel na izlet solski pa mu mama delala sendvice za po poti? Ker ce ni pol so ze za cajta komunizma bli fejst bogati ;) al pa je ze v rosnih letih bil... Sendvicar.

Ajd zajebavam se malo ampak... Ja..

Zbijat krdelo ljudi v enoznacko "sendvicarji" je bolno. Ker ko takole gledam, najprej nekdo pove da mu gredo na kurac slovenski dnevni gosti... Pol pa nekdo na forumu tukaj doda da so sendvicarji... Ja super.

Samo zame je to zaplankanost.

Obenem pa gres v Benetke in je tam vec Sendvicarjev ko v celi Sloveniji on the any given day..

Ker sem po profesiji pomorscak in mam to sreco da me imajo kot Ljubljancana tudi primorci radi, so mi kar radi povedali za skrite punkte v Venezii kjer se za normalno ceno je in popije. Te punkte varujejo sami benecani. Ker je za njih mainstream ponudbe predrag. In tega ne oglasujejo. Seveda ne. Tujca oberejo do gat. In tako imas 30m stran od piace San Marco restavracijo kjer se propisno najes, in napojis za ne velike denarje. Moras pa vedet kam it. Na samem trgu SM pa imas krdelo americanov ki v rokah drzijo slajs pizze. Ali pa se huje. Slovencka k ma vse skup v ruzaku :) pa se ne spomnem da bi kdaj kak veljak Benetk pizdil cez dnevne turiste. Mimogrede nazadnje sem peljal mojo familijo v benetke z avtom in americanom iz Chicaga ni blo jasno da grem lahko iz LJ v Benetke v kurcevih 4 urah na kofe!

V Benetkah lah mazejo sendvice pa oblast boli kurac, tle pa je nekdo pameten na to temo pri poraznem Bledu? Prosim no...
Glej, da ne bomo preveč pametovali o sendvičarjih in ostalih turističnih zadevah, ki so lahko po eni strani zelo kompleksne in zapletene, po drugi pa sila enostavne, če imaš voljo in se jim malce posvetiš. :)

Slovenija je majhna država. Ljubljana je, roko na srce - majhno in omejeno mesto. Bled je majhno jezero. Pravzaprav jezerce. Prenese pač določeno število obiskovalcev, tako kakor vse destinacije. Do neke mere in meje je prijetno, ko pa je gužva, ko ti pripada samo m2 vode, pa je že tesno. Ne glede na to, ali je to bazen, jezero ali morje ..... In če prideš kot tuji turist za en teden recimo na Bled, je vse lepo in prav, in tudi če tam ni gužve ga imaš v enem tednu vrh glave :) .... ampak če si pameten, potem si iz Bleda lahko prideš ogledati tudi Lj, Postojnsko jamo ..... in še kaj.

In obratno. Če prideš kot tuji turist za nekaj dni v Lj, si morda želiš videti tudi Bled in ostale zanimive destinacije .....

Če me spomin ne vara, je bilo leta 2015 v Lj. registriranih 1400 st. enot za arnb, leta 2016 - se pravi lansko leto, pa že 2800...

V Slo in Lj prihaja tudi veliko in čedalje več mladih, organizirano kot skupine in posamično, z nahrbtniki, za več kakor en dan, od raznih srednješolskih domov med počitnicami do raznih hostlov, ki jih je že tudi malo morje. In vsi ti pač ne morejo in ne jedo dunajkega šnicla v restavraciji, ali pa pečenih rib v kakšnem lokalu v stari Lj..... Se pa kljub temu morajo nekam dat, takrat ko jedo tisti sendvič in takrat ko ga ne jedo. :) Da prestižnega 5* novega hotela, ki ga bo pridobilo najlepše mesto na svetu sploh ne omenjam :))

No, in tukaj pa je problem, .... problem je v tem, da se ne ve in ne razume dobro, kaj je problem in kaj je izziv!?? Ali pa tudi, če hočeš, kaj se šteje in kako se šteje...

Saj podobne zadeve najdeš tudi drugod po evropi, če si pred kratkim zasledil, mislim da v Barceloni ali kje je skupina razjarjenih domačinov napadla turistični avtobus porezala gume in razbila šipe :) turisti pa so mislili, da so jih napadli teroristi ;-))))) ... ectect.

Torej, da zaključim. Še veliko je v strategiji in pemetnem pristopu. A se bojim, da ni in ne bo veliko posluha in kašne posebne pameti. Na žalost.

Ja in tole je pa res problem, a ga malokdo sploh opazi. Vsi čepijo na številkah. :) Kot da bi to edino in za vedno štelo.

www.dnevnik.si/10427...-izginjajo


In podobnih problemov je še kar nekaj, pa boš o njih težko našel kaj napisanega. :)

Naj za sendvičarje oglašujejo jezero jasna na gorenjskem. :) Saj je to edina ponudba, ki jo tam dobijo. :)

Strani: 1