Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

bc123a sporočil: 48.253
Manj turistov? Kje vi živite! Še prekmalu bo tako
To je neumnost. Seveda bo turistov manj takoj septembra in oktobra, sezonsko pa pac v naslednji krizi.

Ampak to ne dela zaskrbljenosti nad velikim stevilom nic manj nepotrebne.

Ponudniki turisticnih storitev morajo paziti, da destinacije v zelji zadovoljiti vse, ne unicijo za tiste, ki prinasajo najvec denarja. To je pac odvisno od vsake destinacije, ampak dvomim da so na Bledu najbolj profitabilni gosti dnevni turisti s sendvici...

In glede privoscljivosti "aha, potem pa gostov ne bo, pa si boste se zeleli da pridejo" ne razumem. Saj tocno to je rekel tisti blejec. Da bodo prisli meseci, ko bo turistov precej manj, in bodo veseli tudi sendvicarjev.

Neposredni odgovori na sporočilo št. 2667617

Strani: 1

Endimion sporočil: 10.353
Veš, na blejski konec grem kar pogosto, ker mi je ljuba kolesarska destinacija, in za boga nikjer ne vidim mase ljudi, ki bi sedeli ob jezeru in basali kajzar'ce s posebno in pocen sirom. Tako da daj malo smiri doživljaj s temi sendvičarji.

Problem Bleda ni v sendvičarjih. Problem je da NE PONUDI NIČESAR BUTIČNEGA. Daj povej mi, katero High-Price zadevo ponuja Bled. Ma prav nobene. Dve lastni prigodi imam z High End turizmom na Bledu:

1. Ob devetih zvečer prideva z drago do gostilne, ki naj bi obratovala do 23 ure. Se vsedeva in poveva natakarju da bi nekaj pojedla, če nama prinese menije. Natakar mirno odgovori, da hrane ni več, ker so zaradi manjka gostov poslali kuharja domov!!!!!!

2. Sredi dneva se pripeljeva mimo neke kantine, kjer na veliko na tabli piše da majo domači narezek. Super, dejmo si ga nanudit. Naročiva in v manj kot petih minutah sva pred sabo dobila krožnik, na katerem je bila neoprana solata, neka suha salama ki niti ni djana iz ovoja, sir, ki je dišal po štumfih fejst našvicanega bauštelarja iz Prizrena na začasnem delu pri Hildi, vse skup pa nametano na krožnik tako, da si jaz doma večerjo lepše zložim na krožnik. Ko sem natakarja prijazno opozoril, da če je slučajno videl, kaj nama je prinesel, je nonšalantno odvrnil:

"Nisem niti opazil, to je kuhar sestavljal"

Meni bisi, je padla tema na oči. 10 minut sem nekontrolirano tulil na kelnarja.

In zame, je to odraz gnilosti ponudbe.

In dokler bo top notch turistične ponudbe na Bledu vožnja z ono leseno banjco do otoka in nazaj, pa gledanje para konjev v rit med krogom okoli jezera, bo tudi bera gostov taka kot je.

pred 3 tedni sva šla eno soboto popoldne z našo v Blejski Vintgar. Fantastično za videt. Ampak ko Blejskega župana motijo SLOVENSKI DNEVNI GOSTI, ga očitno ne motijo AVTOBUSI KITAJSKIH DNEVNIH GOSTOV. Ki so šli skozi, pofotkali kolikor so mel še gigabajtov na SD karticah, se potem dali nazaj na svoje tramvaje... in šli... Brez da bi, z izjemo one vstopnice, tam pustili en sam €.

Ampak ja. Pred vhodom je sicer ena "gostilna". Sicer lično urejena, ampak kaj ko na tabli z ogromnimi neokusnimi črkami piše PIZZA. A to je to? To je vse kar mamo za ponudit. Na pizzo bom že šel kje drugje...

In z ono jebeno obvoznico na Bledu je podobno. Dvajset let ne studirajo tega, kje bo šla ta kurčeva cesta, ampak KJE NE BO ŠLA. Vsi se strinjajo da jo nujno rabijo. Le da nihče ne želi, da gre mimo njegove bajte ali njive. Tipičen slovenski NIMBY.

Letos sem dopust preivel na Hvaru v mestecu Jelsa. Zvečer mi je zapasal kozarec vina, in sem v eni od konob kelnarco povprašal katerega lokalnega bi mi pa ona predlagala. Polna oštarija folka, tista simpatična kelnarca pa mi je lepo počasi naredila disertacijo iz zgodovine vinogradništva na Hvaru, opisala posamezne lokalne sorte, mi dala 4 vizitke in brošure od lokalnih vinarjev, in mi spulila iz žepa 80€ za ribjo plato plus 2xliter Belece. Sploh nisem vedel kdaj ;) Pa je Jelsa napram mestu Hvar dobesedno vukojebina. Needless to say, sem v to isto konobo med dopustom potem zavil še dvakrat. Zakaj? Ker so me kot gosta pobožali. in mi dali občutek, da sem vreden. natakarica si je vzela čas za gosta. Na bledu bi mi kelnar naštel one tri sorte ki jih ima, in mi rekel naj se sam odločim.

Bled naj najprej ustvari ponudbo ki bo dejansko vredna 500€, ne samo da košta toliko, in bo low-cost segment gostov odpadel sam od sebe. Dokler pa so mal to mal ono, mal tretje.. jah kurc pol. Tako pa je bil zadnji veliki investitor oni Šejk, ki je ves vikend jedel, pil in spal na občinske stroške, podpisal neke papirje skup z županom z zlatim penkalom... in spizdil še preden se je tinta na onih pogodbah posušila... Ker je ponudba vredna sendvičarjev pridejo pač sendvičarji. :) Vsaj Lidl in Hofer imata kšeft...

Ne vem pa kako bi sami kleni Blejci prenesli to, da bi jim otom potom šli stroški NJIHOVEGA bivanja na bledu pod plafon.

In ja. Ne morem se po vseh letih kar obiskujem Bled znebit občutka, da bo za te pizde gorenjske Slovenski gost še vedno neka tretja klasa napram Avstrijcu, Nemcu, ali Italijanu. Pa četudi bo pripravljen ofnat prtošel, pa zapravit.

Bled ima še eno težavo. V radiju 100 km okoli po alpskem svetu, je takih Bledov še kar nekaj. Morda nimajo jezera, ampak sicer pa pretty much the same. Če greš na Tirolsko, je vsaka druga večja vas podobna Bledu.

Samo tam se stvari znajo it. Bled ima ono Karađorđevičevo vilo, v kateri je blazno rad prebival Maršal. V Švici bi nočitev v taki vili koštala jurja ali čez na noč. po sobi. Na Bledu so na vrt postavili ogromno fračo iz neke na pol obtesane rogovile. Pa ne rabijo tržit Karađorđevičev, ki so neka obskurna kraljevska familija iz Srbije. Tržite maršala. Tega šlosarja iz Kumrovca pozna pol sveta. Ah ne, komunist pa klavec pa pičke mile materine. SAJ JE VSEEN KURC. Tam je bil, in delček Blejske polpretekle zgodovine je povezan z njim. Ne pr nas se tega ne bi šli. Podobna debilana je v Rijeki z Galebom. pa ta ex-italijanski minolovec je skozi zgodovino menjal kar nekaj imen in vlog. A v zgodovino bo šel kot TITOVA JAHTA. Broz po svetu (za razliko od ozemelj bivše juge) ni tako zelo negativna figura, da se ga ne bi tujcem dalo dobro prodat.

da končam. Ne glede na to, da se je Blejski župan posipal s pepelom, in nekako pojasneval kaj j ehotel reči in da ni mislil tako, je dejstvo da je v enem stavku povezal slovenske dnevne goste, in željo da naj ne hodijo na bled. In ne rabim nič interpretirat, pa razmišljat. V vsakem drugem normalnem kraju, ki se ima vsaj malo za turistično destinacijo, bi župan 10 minut po tistem ko bi svojo izjavo prebral v medijih pisal nepreklicno odstopno izjavo. malo zato, ker je označil večinski del gostov (po številu) kot nezaelenega. bistveno bolj pa zato, ker je s tem priznal svojo lastno nesposobnost in nesposobnost svoje ekipe, da bi kraj, kjer je šef, imel drugačen segment gostov. Če jih že želi.
anon-333107 sporočil: 8.271
[bc123a]
> Manj turistov? Kje vi živite! Še prekmalu bo tako
To je neumnost. Seveda bo turistov manj takoj septembra in oktobra, sezonsko pa pac v naslednji krizi.

Ampak to ne dela zaskrbljenosti nad velikim stevilom nic manj nepotrebne.

Ponudniki turisticnih storitev morajo paziti, da destinacije v zelji zadovoljiti vse, ne unicijo za tiste, ki prinasajo najvec denarja. To je pac odvisno od vsake destinacije, ampak dvomim da so na Bledu najbolj profitabilni gosti dnevni turisti s sendvici...

In glede privoscljivosti "aha, potem pa gostov ne bo, pa si boste se zeleli da pridejo" ne razumem. Saj tocno to je rekel tisti blejec. Da bodo prisli meseci, ko bo turistov precej manj, in bodo veseli tudi sendvicarjev.
Eh, moj dragi bc123a. :)

Ti ne sodiš v tole kategorijo razumnikov. :) To je za njih že višja matematika. :)

Sevada turistov ne more biti preveč. Naj se kar drenjajo in čakajo v vrstah. Zakaj bi za kakšen evro podražili ponudbo!? Raje postavijo plačljivi WC, da se jih še tam malo oskubi in da se še tam malo pogužvajo in izporaznijo žepe drobiža, preden se lahko zasilno olajšajo. :)

To je vsa umetnost. In še premalo jih tišči na stran! :)

Kolega je bil na bledu, kot dnevni gost. Že pred objavo vseslovenskemu pozivu. Z ženo in dvema majhnima otrokoma. Hamburger iz kioska 7€.

Ovce. Same ovce. :) Kamorkoli pogledaš, same ovce. :) Slovenija, zelena dežela! :)

Morda bi se lahko iz letošnje suše kaj naučili!? :)

Ampak močno dvomim. :))

Strani: 1