Zasebnost

Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

bc123a sporočil: 48.253
[kajulci]
>matere samohranilke niso problem (izkoriščanje) samo nižjega sloja, to fura kar cel spekter družbe, ko le vidi korist v tem... osebno poznam kar nekaj visoko izobraženih parov, ki so samo zaradi prednosti, ki jih to nosi glumili samohranilke čeprav so živeli skup

Cuj, mene pa zanima, kako to zgleda, da matere v obstojeci zvezi furajo samohranilstvo? Ker to sem na tem forumu ze veckrat prebrala. A to grejo na socialno oz ne vem kam se to gre in prijavijo, da so samohranilke, zato da cuzajo denar?
Mislim, da je edina prakticna zadeva (ce res noces biti prevec ociten) zmanjsano placilo vrtca. Ker v tisti obrazec moras vnesti materialno stanje celotne druzine (torej skupne prihodke + stevilo druzinskih clanov, na katere se prihodki porazdelijo). Ce prijavis recimo samo 40% prihodkov (ce ima moz visjo placo od zene), to seveda bistveno spremeni racunico.

Potem so se otroski dodatki ki tudi uporabljajo podoben nacin izracuna.

Kaj vec pa ne.

Tudi jaz se strinjam, da je vpliv tega na statistiko precenjen (in mi gre na zivce, ko ljudje domnevajo, da sva midva s parnerico ki sva skupaj ze dve desetletji, vecino tega brez otroka, neporocena zaradi koristi. Slovenci pac - "ce jaz goljufam ziher tudi drugi").