Zasebnost

Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

podli2000 sporočil: 409
Iz vašega zapisa razumem, da ste splošno razočarani nad državo (glede tega vas razumem). Davek na nepremičnine je v normalnih državah nekaj običajnega, lahko je Slovenija tako nenormalna, da ga ne bi imela, ampak potem bo treba cca. 200 mio EUR poiskati kje drugje (tudi meni bi bilo ljubše z znižanjem javne porabe), ker morajo občine imeti nek samostojen vir (tako Ustavno sodišče).

Neposredni odgovori na sporočilo št. 2664816

Strani: 1

FIN-454644 sporočil: 10.923
Ja, v gnilem kapitalizmu, po katerem tako pljuvamo, imajo davek na nepremicnine. Mi norimo proti neoliberalizmu, kako je treba pobrati denar, se pa hitro ucimo. Bistvo pa je to, 200 miljonov je treba nekje pobrati. Jaz pa trdim, da ni treba gledati, kako se vec,se vec, temu naj bi se reklo POHLEP? Ampak je treba z denarjem znati. Investirati, reinvestirati, paziti, da je poraba smislena in smotrna. Najemnine imajo svojo logiko. Kot zakon teznosti. Kar vrzes v zrak, nazaj pade. Pomisliti je treba, da je nepremicnina socialna varnost drzavljanov. In ce to porusis, dobis stalo. Totalno stalo. In na to nihce ne misli. Kaksne so place, kaksne so penzije, kaksni so fiksni zivljenjski stroski, kaksen je standard ljudi. Ce vijak prevec zategnes, poci.

Strani: 1