Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

anon-9939 sporočil: 17.846
Purinoli, taka skrajnja stališča sodijo na smetišče zgodovine. Natanko tiste iz katere se očitno nisi ničesar naučil.

Neposredni odgovori na sporočilo št. 266388

Strani: 1

purinoli sporočil: 8.690
Zadnja sprememba: purinoli 17.06.2008 13:07

0219K21 je napisal(a):
Purinoli, taka skrajnja stališča sodijo na smetišče zgodovine. Natanko tiste iz katere se očitno nisi ničesar naučil.

Tvoje mnenje je pač tvoje, moje pa moje. Katero je bolj slabo ali dobro pač ne presojaš ne ti ne jaz. Tako ti, kot jaz izhajava iz države, ki je šla na smetišče zgodovine, ljubkovalno imenovane Jugoslavija. Njen razpad ni krivda "zarotnikov Srbije" in podobnih blodenj ampak izključno nekompatibilnosti sestavnih delov.

Ko je zmanjkalo rezervnih delov ( zastonj kapital iz Zahoda), se je mašina ustavila, malo zakašljala, izpljunila dodatnih 0,25 M mrtvecev, nekaj k km2 opustošene pokrajine in zadeva je odšla na smetišče.

Če je to mnenje vredno smetišča zgodovine, kot praviš, kaj je potem po tvojem zdajšnje stanje, ko je SLO v EU, predseduje, ima Schengen, EUR, 90% BDP/capita EU27, 70-75% BDP/capita EU15.....???

Pa še izvoz SLO ( 7,8% prebivalstva bivše SFRJ) je skoraj tako velik, kot vse skupaj od preostanka te smešne države. BDP/capita je mnogokratnik katerekoli naslednice SFRJ, ne pa višji za nekaj %......

Kot veš, nas matematika uči, da se taki zaostanki nadomestijo v najboljšem primeru v desetletjih. Pa še to ob pogoju, da zaostali rastejo z nekaj% višjimi stopnjami, kot so naše. Vsaj trenutno je to utopija za celo exYU-SLO.

Strani: 1