Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

bc123a sporočil: 48.253
Neumnost. Po mojih izkusnjah iz prakticno celega sveta, je dalec najboljsa varianta dvig denarja z debetno ali kreditno kartico, ce je mozno.

Za provizijo ranga 6 EUR se nikoli nisem slisal, pa sem imel kartico slovenske banke.

Bolj verjetno bo, da N26 tisti znesek, ki ga "izgubi" zaradi zastonj racuna, "not prinese" na manj opazne nacine, ja, recimo na tecajnih razlikah ali pa dragih stroskih transakcij v eksoticnih drzavah.

Paypal ima tudi neugoden tecaj.

Torej, po mojih izkusnjah (razen menjave na crno v drzavah, kjer imajo reguliran tecej, tam pa lahko dobis pri crni menjavi tudi narezan casopisni papir v sopu bankovcev) je dalec najbolj ugodna varianta za lokalno valuto debetna kartica slovenske banke in lokalni bancni avtomat.

Paziti je le treba, da je na bankomatu dovolj denarja - za placilo kaksnih vecjih stroskov (recimo potapljanje v drzavah z nizkim zivljenjskim standardom) se hitro zgodi, da s tujo kartico spraznis bankomat.

Me je enkrat domacin (naslednji v vrsti) ze klel, ko sem pred njim iz bankomata potegnil 1 cm debel sop bankovcev... potem pa "ATM is currently out of service".