Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

Endimion sporočil: 10.312
Ni čisto tako....

Oziroma primer mojega starega očeta je tak:

on je bil rojen pred WW2 v Štrigovi in je bila to takrat Dravska banovina. Leta 1991 je avtomatsko dobil Slo papirje.

Njegova sestra je bila rojena leta 1946 v tej isti Štrigovi in je imela v rojstnem listu napisano SR Hrvaška, in je morala papirje urejat na UE v Piranu. Pa je vse življenje živela tu.

Neposredni odgovori na sporočilo št. 2661281

Strani: 1

najobj sporočil: 31.920
[Endimion]
Ni čisto tako....

Oziroma primer mojega starega očeta je tak:

on je bil rojen pred WW2 v Štrigovi in je bila to takrat Dravska banovina. Leta 1991 je avtomatsko dobil Slo papirje.

Njegova sestra je bila rojena leta 1946 v tej isti Štrigovi in je imela v rojstnem listu napisano SR Hrvaška, in je morala papirje urejat na UE v Piranu. Pa je vse življenje živela tu.
... alzo, če jaz to kolobocijo prav razumem, je zdaj Joras postal Hrvat in ker za Hrvate arbitraža ne obstaja, je Joras še vedno Slovenec ... evo, prosto ko pasulj, bi rekli Srbi ...
anon-178149 sporočil: 4.311
[Endimion]
Ni čisto tako....

Oziroma primer mojega starega očeta je tak:

on je bil rojen pred WW2 v Štrigovi in je bila to takrat Dravska banovina. Leta 1991 je avtomatsko dobil Slo papirje.

Njegova sestra je bila rojena leta 1946 v tej isti Štrigovi in je imela v rojstnem listu napisano SR Hrvaška, in je morala papirje urejat na UE v Piranu. Pa je vse življenje živela tu.
Moja žena se je pa rodila slovenskim staršem v Ljubljani, pa ni bila slovenska državljanka in si je morala urejati papirje naslednja 3 leta. Administrativne napake še ne pomenijo zakonodaje. Načelno se je državljanstvo podeljevalo po državljanstvu staršev. Toda leta 1990 90% ljudi sploh ni vedelo, ali hotelo slišati, za republiška državljanstva. Pokojni kolega se je tako rodil v Skopju slovenskim staršem in leta 1990 ni hotel nič slišat o republiškem državljanstvu, naslednje leto je pa z grozo ugotovil da je Makedonec!
In Joško Joras je leta 1991 zanesljivo imel hrvaško republiško državljanstvo!

Strani: 1