Zasebnost

Izbrani forum: Glavni forum

Izbrana tema: članek (popravek) Kaj morate zares vedeti o drugem tiru

Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

pobalin sporočil: 14.456
[simona2]
1. jaz ne vidim nobene logike v zakonu o medijih in členih, ki se nanašajo na popravek;
V mislih imam možnost malega človeka za samoobrambo, da se vsaj simbolično lahko upre veliki sili medijske mašinerije, tudi oglasnemu valjarju.
proti kateremu je Mladina delala celo harabuko pred časom; zdaj, ko vlada to uporablja - je vse ok, očitno; to so pač pasti slabih native in butastega zakona o medijih
No, resnici na ljubo, če je vlada s temi oglasi začela proti koncu prejšnjega tedna - pri vas je bilo objavljeno v petek - se Mladina, ki izhaja ob petkih, še ni mogla oglasiti. In če je Mladina res delala celo harabuko okrog gnusnega prikritega oglaševanja, ki se mu evfemistično reče "native" (zakaj ne nejtiv), "advertorial", "vsebino omogoča", sem na strani Mladine.

Kako nagnusno je vsesplošno sprenevedanje okrog v evfemizme ovitega prikritega oglaševanja, se krasno vidi tudi iz razsodb oglaševalskega razsodišča. Tale je kronski dragulj, čeprav sta tudi št. 273 in št. 274 vredni razburjanja navihanih občanov:
www.soz.si/oglaseval..._18_5_2016
2. zabavno pa bi bilo, če bi šel tržni inšpektorat RS proti vladi in Financam -- in vsem drugim, ki so tako objavili...
O ja, o ja, ko bi le! Ampak zdaj ne morejo več, ker ste oglas skrili. Je bil vsaj objavljen v printu, habemus corpus?
3. potreba po novih piarovcih in svetovalcih - volive bodo... če ljudi to ne moti, je očitno ok..
Vedno bodo volitve, kot vedno pride poletje, pa jesen, pa zima... Po mojem koledarju bodo parlamentarne in lokalne volitve šele čez cca eno leto. Sicer pa ljudi nihče ne vpraša, rajo pitate z informacijami ne glede na to, kaj jo res zanima. Saj tudi kur nihče nič ne vpraša - da se jim pičo in pika. V tem primeru govorimo o strokovnjakih za odmerjanje in izbor piče. Je pa napredek to, da to optimizirano info-pičo lahko zobamo sami, kot nam paše, nekoč pa so nas pitali kot gosi pred zakolom.
5. me pa preseneča, da so umaknili svoje izvorno besedilo - če imaš prav, svoje braniš, ne pa skrivaš - ampak to je spet odločitev vlade...
Strinjam se.