Zasebnost

Izbrani forum: Glavni forum

Izbrana tema: članek Čas za razumno vlado

Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

jeanmark sporočil: 2.903
[Glavni forum] Tema: Čas za razumno vlado
[#2659495] 19.06.17 10:09 · odgovor na: najobj (#2659494)
Odgovori   +    6
[najobj]
... Če kdaj, je zdaj pravi čas, da se zmanjša število zaposlenih v javnem sektorju, saj razmere na trgu to omogočajo brez negativnega vpliva na število brezposelnih. ...

... OK, in če kdaj, je zdaj pravi čas, da se po vsebini dela in številu natančno opredelijo tisti zaposleni v javnem sektorju, ki se jih lahko odpusti, saj razmere na trgu to omogočajo brez negativnega vpliva na število brezposelnih ... khmm, ker si jaz države brez zdravstva, šolstva, pravosodja, policije, vojske in zadnje cajte tako aktualnih gasilcev ne znam predstavljati ... evo, in sploh ne dvomim, da jeanmark to zna in zmore, ker pa ga razen redkih izjem na totem forumu noben ne pozna, se zaradi "striženja" tudi zamerit nikomur ne more ... alzo, na delo ...
"zmanjšanje števila zaposlenih" ne pomeni ukinitev "zdravstva, šolstva, pravosodja, policije, vojske in zadnje cajte tako aktualnih gasilcev".

In saj veš. Javni sektor so "zdravstva, šolstva, pravosodja, policije, vojske in zadnje cajte tako aktualnih gasilcev" ko ga je treba braniti in uradništvo in birokracija, ko je treba plače dvigat.

Sicer je pa Koprivnikar naredil funkcijsko analizo javnega sektorja. Kje so viški in kje manjki. Tja poglej.

Neposredni odgovori na sporočilo št. 2659495

Strani: 1

najobj sporočil: 31.966
[Glavni forum] Tema: Čas za razumno vlado
[#2659521] 19.06.17 12:19 · odgovor na: jeanmark (#2659495)
Odgovori   +    0
Zadnja sprememba: najobj 19.06.2017 12:20
[jeanmark]
> [najobj]
> ... Če kdaj, je zdaj pravi čas, da se zmanjša število zaposlenih v javnem sektorju, saj razmere na trgu to omogočajo brez negativnega vpliva na število brezposelnih. ...
>
> ... OK, in če kdaj, je zdaj pravi čas, da se po vsebini dela in številu natančno opredelijo tisti zaposleni v javnem sektorju, ki se jih lahko odpusti, saj razmere na trgu to omogočajo brez negativnega vpliva na število brezposelnih ... khmm, ker si jaz države brez zdravstva, šolstva, pravosodja, policije, vojske in zadnje cajte tako aktualnih gasilcev ne znam predstavljati ... evo, in sploh ne dvomim, da jeanmark to zna in zmore, ker pa ga razen redkih izjem na totem forumu noben ne pozna, se zaradi "striženja" tudi zamerit nikomur ne more ... alzo, na delo ...
"zmanjšanje števila zaposlenih" ne pomeni ukinitev "zdravstva, šolstva, pravosodja, policije, vojske in zadnje cajte tako aktualnih gasilcev".

In saj veš. Javni sektor so "zdravstva, šolstva, pravosodja, policije, vojske in zadnje cajte tako aktualnih gasilcev" ko ga je treba braniti in uradništvo in birokracija, ko je treba plače dvigat.

Sicer je pa Koprivnikar naredil funkcijsko analizo javnega sektorja. Kje so viški in kje manjki. Tja poglej.
... ja, saj zato pa sem zgoraj napisal "da se po vsebini(!) dela in številu(!) natančno opredelijo tisti zaposleni v javnem sektorju, ki se jih lahko odpusti" in če je Koprivnikar to naredil, je to točno to ...

P.S.: razni direktorati in agencije za istraživanje rude i gubljenje vremena mi seveda gredo na jetra, ker pa nimam nobenega vpliva in me v resnici niti ne zanima, ne bom šel kopat po Koprivnikarjevi funkcijski analizi javnega sektorja ...

Strani: 1