Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

peterfrankl sporočil: 436
Z Delom res dobro sodelujemo. Kaj je tu narobe? Delova tiskarna Finance in še kaj iz našega portfelja tiska, in to počno zelo v redu, sodelujemo tudi na področju dostave, in tudi tu je vse ok. Toliko v dodatno pojasnilo.
Lep pozdrav,
Peter

Neposredni odgovori na sporočilo št. 2653968

Strani: 1

pobalin sporočil: 14.456
Dragi Peter, saj nisem niti omenil, da bi bilo kaj narobe. Vsakega produktivnega in vzajemno koristnega sodelovanja, ki nima negativnih učinkov na druge v Moji Deželi (v mislih imam karteljaško pajdašenje ipd.), sem zelo vesel. V glavnem se tudi strinjam z liberalno-socialnim pogledom na ta svet, v katerem naj vsakdo pokončno (ne pa pahorjevsko, brezposledično) prenaša svojo odgovornost in njene humano odmerjene posledice.

Lep vikend, pobalin
pobalin sporočil: 14.456
Dragi Peter!

Pišem ti tukaj, ker kot zastonjkar ne morem tam, kjer bi imel nekaj za pripomniti, to je pod komentarjem, ki si ga posvetil razglabljanju o ameriških piškah.
manager.finance.si/8...e-piscance
Že tisto, kar sem lahko prebral, me je odvrnilo od pomisli, da mora biti v (meni) zakritem nadaljevanju napisanega nekaj neomajno čvrstega. Zakaj menim tako?
KFC končno v Sloveniji. Zakaj potrebujemo ameriške piščance?
Da je Kentucky Fried Chicken (KFC je ena od blagovnih znamk oziroma podjetij ameriške multinacionalke za hitro prehrano Amrest) v Sloveniji odprl svojo prvo restavracijo, se mi zdi naravnost...
1. Zato, ker je KFC ena od blagovnih znamk ameriške multinacionalke Yum! Brands, Inc. Ob KFC, ki se mu je v starih časih pred osamosvojitvijo Slovenije res še reklo Kentucky Fried Chicken, ima Yum še zelo znani znamki Pizza Hut in Taco Bell.
www.yum.com/company/
en.wikipedia.org/wiki/KFC
en.wikipedia.org/wik...um!_Brands

2. Zato, ker je AmRest Holdings SE družba s sedežem v poljskem Wroclawu, ki so jo resda ustanovili Američani, med njimi tudi ta dva zanimiva lika,
en.wikipedia.org/wik...M._Kendall / www.eastwest.ngo/pro...-m-kendall
archive.fortune.com/.../index.htm / www.inside.beer/news...ed-61.html
ampak že od leta 2005 njene delnice kotirajo na varšavski borzi, tako dolga pa je tudi njena lastniška razvezanost z glavnim ameriškim partnerjem.
www.amrest.eu/en/abo...ny-profile
en.wikipedia.org/wiki/AmRest
Kot piše na spletni strani AmResta, so njihovi trije največji delničarji zdaj FCapital Dutch B.V., ki je v lasti mehiškega sklada Finaccess Capital,
www.reuters.com/arti...SL8N19Y4VO
Nationale-Nederlanden OFE, ki je del nizozemske finančne skupine
en.wikipedia.org/wiki/NN_Group
in še luksemburški predalnik Gosha Holding S.a.r.l.

3. Toliko o uvodu, zdaj pa še o naslovu, ki napoveduje basenski zaključek. Ne da bi ga poznal, bom repliciral samo na vprašanje, zakaj rabimo ameriške piške. Za to si bom sposodil citat iz silno laskavega opisa enega - domnevno najbolj operativnega - od štirih ustanoviteljev AmResta, v katerem je našteto tudi, kaj novega/izvirnega so uvedli na Poljskem.
A few AmRest examples: Within their KFC business they conceptualized new non-core menu items (such as their B-Smart Box and Krusher’s non-carbonated drink line); sell fresh locally-sourced chicken versus frozen; and also sell beer on the weekends. Within their Pizza Hut business they launched a successful by-the-slice concept (sold from a small window on a busy square in Wroclaw) for the late-night crowd and also focus much more heavily on fresh, locally-sourced produce than any Pizza Hut you’d find back in the States.
aaronallen.com/blog/...y-mcgovern
Brez obširnega sklicevanja na dobrega pol stoletja staro zgodbo o ameriških piščancih v Evropi
en.wikipedia.org/wik...hicken_tax
bi rekel, da pri nas rabimo naložbe s tujim kapitalom in znanjem, piške pa so lahko kar domače, štajerske. To je vse, kar imam za pripomniti, in še dobro, da nisem prebral celega članka, saj bi sicer pisal vso noč.

Lep pozdrav od pobalina.

Strani: 1