Izbrani forum: Borza

Izbrana tema: Ilirika - Zlatarji - priliv za obresti na obveznice RS

Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

anon-56333 sporočil: 161
Upam, da se tole hecaš. To pomeni, da če bi kupil eno leto pred zapadlostjo po 100 in je kupon obveznice manjši kot 1,5%, pol si v čistem minusu sam zarad tega?
Se pa pri teh obveznicah dogajajo včasih čudne reči. Recimo jaz sem pred časom opazil, da ti furs obdavči kupon (25%) ne glede na to kako dolgo si bil lastnik obveznice. Recimo če jo kupiš par dni pred izplačilom kupona si ga z davčnega vidika na.ebal .

Neposredni odgovori na sporočilo št. 2649918

Strani: 1

anon-375919 sporočil: 31
čas vnosa: 20.04.17 22:41
[mmz]
Upam, da se tole hecaš. To pomeni, da če bi kupil eno leto pred zapadlostjo po 100 in je kupon obveznice manjši kot 1,5%, pol si v čistem minusu sam zarad tega?
Se pa pri teh obveznicah dogajajo včasih čudne reči. Recimo jaz sem pred časom opazil, da ti furs obdavči kupon (25%) ne glede na to kako dolgo si bil lastnik obveznice. Recimo če jo kupiš par dni pred izplačilom kupona si ga z davčnega vidika na.ebal .
Ne se ne, videl obračun pri kolegu. Točno to, izplačilo obveznic RS 38, ki so dokončno zapadle 19.4. , 10 kom po 100 eur, glavnice za 1000 eur, obresti za 56 eur. Stroški ilirike 1.5% na 1056 eur.. ca 16 eur, če daš še davčni 25% od 56 --> 14 eur, ti ostane od 56 samo še 26.... jupi... matr je bil fajn zlobiran tale zakon ko smo ukinili brezplačni kdd.. Sej isto je sedaj z dividendami, ne nakaže ti jih več firma direkt na račun, pač pa firma do ilirike, potem pa ilirika tebi minus njihova provizija... fajn so začeli služit...

Strani: 1