Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

sopranos sporočil: 11.405
[Tas]
Gre samo za fiskiranje na ta znesek - kar je problem. Tisto pa je splpšna olajšava za najnižje plače - tako jo imenujejo.... Sicer pa da - tudi tri jurje plus tri jurje lahko rečeš, čeprav imajo na Fursu drugačno oznako.

Sem pa prva v vrsti sicer za višje plače. In se mi zdi sramota, da je minimalec za nekoga, ki polno dela, pod mejo revščine - če gre za enoosebno gospodinjstvo. Ampak po drugi starni - če gospodarstvo (pod predpostavko, da zdaj gledamo poštene...) tega ne more plačat, bi bilo z zvišanjem še več težav. In, kar je še najhuje, je teh 613, 614 neto, kar dobi delavec, plus stroški za malico in prevz, v resnici okoli 1100 "stroška" za delodajalca. Ker pač držaa pobere ostalo in državne zavarovalnice, zraven pa v čakalnih vrstah za zdravstvo lahko tudi crkneš - tako in drugače...

Evo, odgovor novinarja napisan:-) LP, Tanja
Hvala za odgovor. :) Kljub vsemu pa to ni čisto to kar sem imel v mislih.
To kar si mi napisala je meni popolnoma jasno.

Ampak govorim ravno o tem, da so PRISPEVKI v višini 60% POVPREČNE plače že FIKSIRANI za MINIMALNO plačo. Obstaja še prehodno obdobje, ampak v bistvu to že imamo. Je butasto, je škodljivo. Ampak še enkrat, TO ŽE IMAMO.

In če tega butastega predpisa ne spremenimo, potem je res čisto vseeno, če še tisti neto del plače fiksiramo. Seveda bo to škodljivo v toliko pogledih, da se mi sploh ne da naštevati. Ampak to škodljivost imamo v bistvu že sedaj. Kar se bo spremenilo bo samo to, da se bo dodatni strošek delodajalca v celoti prelevil v neto plačo delavca. No, mogoče tudi ne, ker ti low-lifi na ministrstvu za finance in politiki (levih strank) morda ne bodo dvignili praga za olajšavo. In bo potem delavec izgubil velik del posebne olajšave in bo šla večina tega povečanega stroška delodajalcev spet v žepe državi in ne delavcev.

Mogoče bo ta fiksacija pripeljala do tega, da se bo bolje plačan kader zaposlilo v podjetjih v Avstriji in Nemčiji. Pa bodo potem napoteni v Slovenijo na delo. Nekaj podobnega kot se je zgodilo pri vozilih. Ali pa še huje, podjetja bodo kar tja preselila razvoj, skupaj z zaposlenimi in njihovimi družinami. In potem bo tukaj ostala samo proizvodnja/nizko plačane storitve in javni sektor, ki bo prejemal dvakrat višjo plačo od zaposlenih v zasebnem sektorju.

Neposredni odgovori na sporočilo št. 2649829

Strani: 1

Strani: 1