Zasebnost

Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

FIN-454644 sporočil: 10.939
Problem je v mentaliteti. A da je bilo v prejsnjem sistemu bolje? Komu je bilo bolje? Vse zastonj mora nekdo placati. Tisti, ki bi radi se naprej imeli ABSOLUTNO OBLAST so absolutno za JAVNO ZDRAVSTVO. Dajmo ljudem boljse place, pomeni poberimo manjse davke in naj postanejo odgovorni drzavljani. Ne pa razvajeni otroci: hocem, pripada mi. Drzava, daj. Mi vsi smo drzava! Drzava naj bo bolj odgovorna z nasim denarjem!

Neposredni odgovori na sporočilo št. 2646729

Strani: 1

anon-333107 sporočil: 8.271
[FIN-454644]
Problem je v mentaliteti. A da je bilo v prejsnjem sistemu bolje? Komu je bilo bolje? Vse zastonj mora nekdo placati. Tisti, ki bi radi se naprej imeli ABSOLUTNO OBLAST so absolutno za JAVNO ZDRAVSTVO. Dajmo ljudem boljse place, pomeni poberimo manjse davke in naj postanejo odgovorni drzavljani. Ne pa razvajeni otroci: hocem, pripada mi. Drzava, daj. Mi vsi smo drzava! Drzava naj bo bolj odgovorna z nasim denarjem!
Se kar strinjam s teboj. Problem je v mentaliteti. Še bolje: pri/v vzgojeni mentaliteti.

Namesto absolutno oblast, ki lahko marsikoga zavede in je zavajujoča, bi bilo bolje uporabiti izraz ABSOLUTNI MONOPOL!

Kar se Janezek nauči, TO JANEZ ZNA.

JANEZ (se pravi odrasla in starejša oseba) pa se UČI težje, in popolnoma drugače (od Janezka).

Ko so prenašali zakonodajo, iz zahoda, je neki sodnik/ca izjavila, da prenašamo zakonodajo, ne pa tudi sodne prakse.

Če ti to prevedem v domači jezik, to pomeni: Prenašali in predpisovali so neke standarde, normative in navade, a jih ljudje niso ponotranjili. Ali pa s težavo. In marsikdo se še sedaj ne more dobro privaditi, da se časi, metode, zadeve, prakse, mišljenje, .... odnosi, razmere in vse ostalo spreminja.

Strani: 1