Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

anon-198677 sporočil: 345
Sem malo poslušal razpravo v parlamentu. Oborožujejo se Hrvati in Srbi, Američani naj bi namenili neverjetnih 54 miljard dolarjev več za vojsko, obrožujejo se Arabske države, pa tudi države po svetu bodo povečevale vojne izdatke, da bodo lahko konkurirale drugim državam. Slovenija ima trenutno manj kot 7000 vojakov, kar je zelo malo. Ocena ogroženosti je verjetno velika, saj imamo zelo skromno vojsko. V tem pogledu razumem povečevanje vojaških sil.

Kar me pa moti, je govorjenje Erjavča počez in na pamet. Me zanima ali on govori v svojem imenu, na glas razmišlja kot takrat, ko je govoril, da bodo upokojenci imeli 1000 eur penzije, ali pa govori v imenu vlade, morda celo namesto Cerarja. Sploh ne vem ali je bila narejena kakšna analiza stroškov, da ne govorim o strategiji in ciljih Slovenije. A imamo mi sploh izdelan kakšen dolgoročen načrt na področju oboroževanja?! Itd.

Takšne populistične izjava so v principu samo kost za rajo.

Neposredni odgovori na sporočilo št. 2643094

Strani: 1

FIN-454644 sporočil: 10.900
Svet je bil bipolaren NATO:Varsavski pakt. In zdaj? Mi se bratimo z Rusi, oni investirajo pri nas, mi pri njih, mi smo najzahodnejsa ruska provinca. Zakaj bi se torej podrejali NATU, ce smo na drugi strani? Rusi so nas naravni zaveznik, NATO pa nebodigatreba.
anon-204390 sporočil: 13.528
[Tutankamon21]
Sem malo poslušal razpravo v parlamentu. Oborožujejo se Hrvati in Srbi, Američani naj bi namenili neverjetnih 54 miljard dolarjev več za vojsko, obrožujejo se Arabske države, pa tudi države po svetu bodo povečevale vojne izdatke, da bodo lahko konkurirale drugim državam. Slovenija ima trenutno manj kot 7000 vojakov, kar je zelo malo. Ocena ogroženosti je verjetno velika, saj imamo zelo skromno vojsko. V tem pogledu razumem povečevanje vojaških sil.

Kar me pa moti, je govorjenje Erjavča počez in na pamet. Me zanima ali on govori v svojem imenu, na glas razmišlja kot takrat, ko je govoril, da bodo upokojenci imeli 1000 eur penzije, ali pa govori v imenu vlade, morda celo namesto Cerarja. Sploh ne vem ali je bila narejena kakšna analiza stroškov, da ne govorim o strategiji in ciljih Slovenije. A imamo mi sploh izdelan kakšen dolgoročen načrt na področju oboroževanja?! Itd.

Takšne populistične izjava so v principu samo kost za rajo.
Mi bomo morali povečati porabo za vojsko, tako nam narekujejo ZDA in NATO. Zdaj je vprašanje samo za kaj porabiti. Kupiti železnino (Patrije ali kakšne podobno železje, po možnosti proizvedeno v US) ali investirati v nabornike. Pasulj je poceni in tisto kar bodo rekruti porabili v pol leta tudi.
anon-333107 sporočil: 8.271
[Tutankamon21]
Sem malo poslušal razpravo v parlamentu. Oborožujejo se Hrvati in Srbi, Američani naj bi namenili neverjetnih 54 miljard dolarjev več za vojsko, obrožujejo se Arabske države, pa tudi države po svetu bodo povečevale vojne izdatke, da bodo lahko konkurirale drugim državam. Slovenija ima trenutno manj kot 7000 vojakov, kar je zelo malo. Ocena ogroženosti je verjetno velika, saj imamo zelo skromno vojsko. V tem pogledu razumem povečevanje vojaških sil.

Kar me pa moti, je govorjenje Erjavča počez in na pamet. Me zanima ali on govori v svojem imenu, na glas razmišlja kot takrat, ko je govoril, da bodo upokojenci imeli 1000 eur penzije, ali pa govori v imenu vlade, morda celo namesto Cerarja. Sploh ne vem ali je bila narejena kakšna analiza stroškov, da ne govorim o strategiji in ciljih Slovenije. A imamo mi sploh izdelan kakšen dolgoročen načrt na področju oboroževanja?! Itd.

Takšne populistične izjava so v principu samo kost za rajo.
ODLIČNO si tole ugotovil in zaključi! .... kost za rajo! (tudi plebs)

Vojsko imamo tako zelo skromno, (ne samo vojsko), da zadeva odpove, ko se na meji pojavijo manjše kolone neoboroženih tujcev, ki hočejo prečkati Republiko Butale. :)

Še dodatek k razpravi o naborništvu.

(Ponovna) vpeljava naborništva NE pomeni, da bi se morali odpovedati konceptu PROFESIONALNE Vojske, marveč, da bi se široke ljudske množice, predvsem tiste mlajše, dobile tudi nekaj izkušenj, prakse in časa, da se seznanjio z raznimi koncepti, sodelovanjem in skupinskim delovanjem. Da ne napišem razmišljanjem. (In tudi ženske in ugovorniki vesti ne bi smeli biti izpuščeni. Bolnišnice, domovi starejših občanov in razna druga dela v javno dobro kar kličejo po mladini, željni naučiti se česa novega. :))

* Vendar je Butalce, v vseh pogledih, zelo težko premagati. (Praktično nemogoče.:))

Strani: 1