Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

anon-54454 sporočil: 4.098
Brane, oprosti, ampak res ne razumem, komu odgovarjas in zakaj mene tlacis v dvojino.
Super bi bilo, da si se enkrat preberes svoj post in ugotoviva, da ti o hruskah, jaz pa o bananah.

Ta debata je postala ze zelo butasta, tako da naj ostane po vasem in priznam na zapisnik, da je 1.3g iz zadnje izdaje je pokupila BS. You win.

Neposredni odgovori na sporočilo št. 2642961

Strani: 1

anon-177 sporočil: 2.077
[tmatej]
Brane, oprosti, ampak res ne razumem, komu odgovarjas in zakaj mene tlacis v dvojino.
Super bi bilo, da si se enkrat preberes svoj post in ugotoviva, da ti o hruskah, jaz pa o bananah.

Ta debata je postala ze zelo butasta, tako da naj ostane po vasem in priznam na zapisnik, da je 1.3g iz zadnje izdaje je pokupila BS. You win.

Druga izjava, ki sem jo citiral je bila od mlin987 in zato sem uporabil dvojino.

Kdo je kupil kakšen delež ene izdaje v primarnem delu se mi ne zdi posebej pomembno.
Tudi splošna ugotovitev, da smo uvozniki kapitala, je le neko dejstvo, kot tudi, da prihaja pri tem tudi, do pomembnega premika zarad QE in nakupov centralnih bank.
najobj sporočil: 31.928
Zadnja sprememba: najobj 03.03.2017 10:00
[tmatej]
Brane, oprosti, ampak res ne razumem, komu odgovarjas in zakaj mene tlacis v dvojino.
Super bi bilo, da si se enkrat preberes svoj post in ugotoviva, da ti o hruskah, jaz pa o bananah.

Ta debata je postala ze zelo butasta, tako da naj ostane po vasem in priznam na zapisnik, da je 1.3g iz zadnje izdaje je pokupila BS. You win.
... čuj, ta debata je zelo butasta že od samega začetka, ker je skregana z računstvom za drugi razred osnovne šole ...

P.S.: tota "tuja akumulacija" je res tuja, ker Slovenija svojega denarja nima in si ga mora "sposodit" že za čisto običajno funkcioniranje, kar države s svojim denarjem ne rabijo ... no, kar pa se akumulacije tiče, pa mi res ni jasno, kako lahko po celem svetu BDP že 100 let samo raste, če denarja noben ne "tiska" na novo, ampak se za razvoj uporablja zgolj akumulacija oziroma tisto, kar si zaslužil, ko si nekomu nekaj prodal (= tvoj plus) in je nekdo drugi tisto kupil (= njegov minus) in je na ta način celotno svetovno gospodarstvo pravzaprav "zero sum game" ... khmm, če zdaj pozabim, da mora biti tuji posojilodajalec totalni kreten, če svojo težko prigarano akumulacijo - namesto da bi jo uporabil za svoj razvoj - posodi tam nekim komunajzerskim šalabajzerom v Sloveniji, ob tem pa ne ve, če jo bo sploh kdaj dobil nazaj ... evo, zdaj samo upam, da sem tudi brez silno strokovnega citiranja silno strokovnih poročil strokovnjakov različnih centralnih bank po svetu dovolj razumljivo razložil, zakaj - s tem se je ta debata začela - je izjava "Z novimi dolgovi vlada ustvarja iluzijo rastoče bogate države, pozabljajoč, da se igra s tujim denarjem in tujo akumulacijo, kar bo slej ko prej končalo v katastrofi po grškem scenariju." glupost na kvadrat ... jebiga, forumske "švabske gospodinje" bodo zaradi moje trditve popizdile, ampak kapitalizem je v svojem bistvu življenje na kredit ...

Strani: 1