Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

najobj sporočil: 31.926
Zadnja sprememba: najobj 02.03.2017 12:32
[Breiva]
> [najobj]
> > [bc123a]
> > > [supernova]
> > > Davek na dobiček, DDV...se bo znižal? Cimos je potreboval samo reprogram posojil ( bilo jih 350 in 600 mio) na daljše obdobje, obrestno mero kot jo imajo konkurenčna podjetja in 20 mio od obstoječih lastnikov. Če bi to imel,
>
> > Ce bi cebula ne imela ce, itd...
> >
> > Ljudje ti na tem forumu dopovedujejo, da je bil cimos overleveraged zaradi izrazito slabega vodenja.
> >
> > Ti bi hotel nizke obresti za firmo, ki je globoko v dolgovih in se ji je financna slika slabsala. Ti je kdaj padlo na pamet, da pa morda ta varianta ne obstaja?
> ... OK, ampak če se jaz prav spomnim, Slovenija pred tremi leti ni bila čisto nič manj overleveraged kot danes, pa ji lastniki tiskarn denarja še vedno posojajo in to celo bolj ugodno kot takrat ...
>
> P.S.: sam o italijanskih "rešiteljih" Cimosa nisem guglal, ampak ko tota forum.finance.si/?m=...le&replies dva posta preberem, niti v teorijo zarote več ne verjamem, ampak zgolj še v "jebe lud zbunjenog" ...
Na koncu te pa jaz vprašam:
1.Zakaj so se naši politiki, DUTB in SDH sploh več kot pol leta pogajali z Italjani, če ti niso kredibilna firma (jaz ne vem, ali so, ali niso). Zakaj niso prej preverili, kakšna firma je to? Mi lahko to razložiš?

Običajno se pred vsakim projektom preveri "sposobnost ponudnika" in se nekredibilne ponudbe zavrže.

2. Razloži, zakaj je za nakup Cimosa prišla samo ta ponudba od Italjanov, če je pa Cimos tako dobra firma? Jaz tega res ne razumem.

3. Ali res misliš, da bo ena tuja ali pa domača firma, kupila Cimos zato, da bo reševala delovna mesta? Tajkun in član F21 Petrič je lepo povedal, da nima interesa za Cimos.
... čuj, to ne ti mene spraševat, ker sem jaz tukaj zgoraj lepo povedal, da o Italijanih nisem guglal, lahko pa v nalimanih postih vidiš, kaj sta o "resnih" italijanskih kupcih zguglala pobalin in Endimion ... no, zakaj pa naši politiki, DUTB in SDH ne guglajo, pa res ne vem ...

P.S.: če te zanima, kaj mislim o Cimosu, pa klikni na "najobj" in sam preberi, ker se mi ne ljubi še enkrat razlagat ...