Zasebnost

Izbrani forum: Glavni forum

Izbrana tema: Italijani odstopajo od nakupa Cimosa!

Strani: 1

FIN-379669 sporočil: 8.063
[#2641417] 20.02.17 14:44
Odgovori   +    14
Zadnja sprememba: FIN-379669 20.02.2017 14:45
To pa bo mini potres znotraj Vlade in zlasti na relaciji Slovenija - Hrvaška. Bojim se, da bodo politiki ala Erjavec sedaj pred arbitražno odločbo zastrupljali ozračje za predvolilne namene in odkrito namigovali, da so za zgodbo Cimos odgovorni v Cro.

Treba bo umiriti žogico in pogledati resnici v oči. Cimos smo zajebali 99% sami v Sloveniji, 1% je za to odgovorna Hrvaška!

(Važno je, da smo Hrvate premagali v rokometu. To jih je najbolj zabolelo. Za Cimos jih pa boli, ker morda imajo že rešitev za tistih nekaj sto svojih delavcev v Buzetu.)
tilenrexi sporočil: 6.775
[#2641418] 20.02.17 14:50 · odgovor na: FIN-379669 (#2641417)
Odgovori   +    0
Zadnja sprememba: tilenrexi 20.02.2017 14:53
To sporočilo je izbrisal avtor (20.02.2017 15:00)
ap100 sporočil: 115
[#2641420] 20.02.17 15:10
Odgovori   +    1
mogoče pa je uspel dogovor Italijanov s Hrvati; Slovenci plačamo neizterljiv puf in se obvežemo da bomo imeli tovarno v Buzetu ali pa vsaj ljudi na plači še dve leti vse ostalo pa kar hočemo .....
0423KDXIn sporočil: 210
[#2641427] 20.02.17 15:42
Odgovori   +    17
Kaj se čudite? Tovariš Pijade je že na prvem zasedanju AVNOJ-a, leta 1942, izjavil (citiram):

„Potrebno je zato stvoriti toliko mnogo beskućnika, da ovi beskućnici budu većina u državi. Stoga mi moramo da palimo.
Pripucaćemo pa ćemo se povući. Nemci nas neće naći, ali će iz osvete da pale sela. Onda će nam seljaci, koji tamo ostanu bez krova, sami doći i mi ćemo imati narod uza se pa ćemo na taj način postati gospodari situacije. Oni koji nemaju ni kuće ni zemlje ni stoke, brzo će se i sami priključiti nama, jer ćemo im obećati veliku pljačku.
Teže će biti sa onima koji imaju neki posed. Njih ćemo povezati uza se predavanjima, pozorišnim predstavama i drugom propagandom. Tako ćemo postepeno proći kroz sve pokrajine.
Seljak koji poseduje kuću, zemlju i stoku, radnik koji prima platu i ima hleba, za nas ništa ne vredi. Mi od njih moramo načiniti beskućnike, proletere. Samo nesrećnici postaju komunisti, zato mi moramo nesreću stvoriti, mase u očajanje baciti, mi smo smrtni neprijatelji svakog blagostanja, reda i mira.“

Šalabajzerstvo oblastnikov (25 let na 45 podlage), "cepljeno" z ideološko noto, kot je opisana zgoraj - samo še malo, pa bomo "druga Švica"...
sirota sporočil: 1.047
[#2641428] 20.02.17 15:43
Odgovori   +    11
Že poznana agonija iz Mure in na koncu stečaj!
anon-126255 sporočil: 2.565
[#2641438] 20.02.17 17:12 · odgovor na: FIN-379669 (#2641417)
Odgovori   +    1
[]
To pa bo mini potres znotraj Vlade in zlasti na relaciji Slovenija - Hrvaška. Bojim se, da bodo politiki ala Erjavec sedaj pred arbitražno odločbo zastrupljali ozračje za predvolilne namene in odkrito namigovali, da so za zgodbo Cimos odgovorni v Cro.
Ozracje je zastrupljeno od prisluskovalne afere in zastrupili so ga Hrvatje, ne vem kje zivite da tega niste uspeli opaziti?
FIN-379669 sporočil: 8.063
[#2641442] 20.02.17 17:45 · odgovor na: anon-126255 (#2641438)
Odgovori   +    1
Zadnja sprememba: FIN-379669 20.02.2017 17:46
Kolikor vem, sta ga najprej Sekolec in ona ženska iz ministrstva zasrala in še danes ni jasno, ali je v tej zadevi Sekolec sodeloval z Amerigosi, potem pa so tej podarili Hrvatom posnetek.

Tako da so Hrvati tle se bolj naslajali nad našo nesposobnostjo in naivnostjo.
FIN-379669 sporočil: 8.063
[#2641443] 20.02.17 17:48 · odgovor na: 0423KDXIn (#2641427)
Odgovori   +    0
Malo za ravnotežje informacij glede te domnevne izjave Pijade (vzeto iz Wiki):

"dr. Kosta Nikolić iz Instituta za savremenu istoriju u Beogradu je objasnio kako nema potvrde da su spomenuti dokument i izjava autentični:

Wikicitati „Dokument koji ste mi poslali dobro je poznat u medijima, ali se u znanstvenoj javnosti u Srbiji on ne upotrebljava, jer se ne može potvrditi njegova autentičnost ni na koji način, što ne znači da Moša Pijade nešto tako nije izgovorio, u što ja osobno sumnjam.[2]”
(Kosta Nikolić)

Također je istaknuo kako takav dokument ni ne postoji pod signaturom koja se navodi kao izvor."

Torej izjavo Moše Pijade je lahko napisal kdorkoli in dal na net. (Pa ne želim izpasti njegov odvetnik.)
anon-43949 sporočil: 4.362
[#2641445] 20.02.17 18:05 · odgovor na: FIN-379669 (#2641443)
Odgovori   +    8
[]
Malo za ravnotežje informacij glede te domnevne izjave Pijade (vzeto iz Wiki):

"dr. Kosta Nikolić iz Instituta za savremenu istoriju u Beogradu je objasnio kako nema potvrde da su spomenuti dokument i izjava autentični:

Wikicitati „Dokument koji ste mi poslali dobro je poznat u medijima, ali se u znanstvenoj javnosti u Srbiji on ne upotrebljava, jer se ne može potvrditi njegova autentičnost ni na koji način, što ne znači da Moša Pijade nešto tako nije izgovorio, u što ja osobno sumnjam.[2]”
(Kosta Nikolić)

Također je istaknuo kako takav dokument ni ne postoji pod signaturom koja se navodi kao izvor."

Torej izjavo Moše Pijade je lahko napisal kdorkoli in dal na net. (Pa ne želim izpasti njegov odvetnik.)

Ali tak dokument obstaja ali ne, niti ni pomembno. Vsak pošten zgodovinar, in sploh vsakdo, ki je spoznal bistvo medvojnega in povojnega dogajanja na naših tleh, dobro ve, da je partija ves čas izvajala plan, ki od "Pijadejevega dokumenta" ne odstopa.

Ne bi se pa čudil, če bi dokument "izginil". Kakor so "izginili" skrbno varovani arhivi OZNE, UDBE, SDV.
FIN-379669 sporočil: 8.063
[#2641449] 20.02.17 18:18 · odgovor na: anon-43949 (#2641445)
Odgovori   +    0
No ja, no ja. Partija je imela mnogo masla na glavi, da pa bi venomer srali navadnim ljudem po glavi in jim palili kuće, tega ne vem.

Še malo, pa bo tudi mrtvih med vojno le še za vzorec.

Zgodovina je napisana in ta mora temeljiti na preverljivih dejstvih. Lahko, da je Pijade kaj drugega zasral, vendar te izjave ne moremo za sedaj pripisati njemu. Simple.
najobj sporočil: 32.017
[#2641456] 20.02.17 19:14 · odgovor na: 0423KDXIn (#2641427)
Odgovori   +    1
Zadnja sprememba: najobj 20.02.2017 19:18
[0423KDXIn]
Kaj se čudite? Tovariš Pijade je že na prvem zasedanju AVNOJ-a, leta 1942, izjavil (citiram):

„Potrebno je zato stvoriti toliko mnogo beskućnika, da ovi beskućnici budu većina u državi. Stoga mi moramo da palimo.
Pripucaćemo pa ćemo se povući. Nemci nas neće naći, ali će iz osvete da pale sela. Onda će nam seljaci, koji tamo ostanu bez krova, sami doći i mi ćemo imati narod uza se pa ćemo na taj način postati gospodari situacije. Oni koji nemaju ni kuće ni zemlje ni stoke, brzo će se i sami priključiti nama, jer ćemo im obećati veliku pljačku.
Teže će biti sa onima koji imaju neki posed. Njih ćemo povezati uza se predavanjima, pozorišnim predstavama i drugom propagandom. Tako ćemo postepeno proći kroz sve pokrajine.
Seljak koji poseduje kuću, zemlju i stoku, radnik koji prima platu i ima hleba, za nas ništa ne vredi. Mi od njih moramo načiniti beskućnike, proletere. Samo nesrećnici postaju komunisti, zato mi moramo nesreću stvoriti, mase u očajanje baciti, mi smo smrtni neprijatelji svakog blagostanja, reda i mira.“

Šalabajzerstvo oblastnikov (25 let na 45 podlage), "cepljeno" z ideološko noto, kot je opisana zgoraj - samo še malo, pa bomo "druga Švica"...
... holy shit ! ... alzo, če jaz zdaj tebe prav razumem, je za domobranske propagandiste na totem forumu najbolj logično in normalno, da se priključiš partizanom, ko partizani povzročijo, da ti Nemci požgejo hišo ... eh, jebiga ...

P.S.: domobranski propagandisti so že pred leti na totem forumu pozabili povedat, zakaj so v Sloveniji nastale vaške straže in so iz vaških straž nastali domobranci, ki so se pridružili Nemcem, če pa je za domobranske propagandiste na totem forumu najbolj logično in normalno, da bi se ljudje zaradi partizanov ostalih brez vsega pridružili partizanom ... aja, pa tudi to so domobranski propagandisti na totem forumu pozabili povedat, zakaj bi "teže će biti sa onima koji imaju neki posed, njih ćemo povezati uza se predavanjima, pozorišnim predstavama i drugom propagandom" in zakaj Nemci enako kot sirotinji tudi totim premožnejšim ne bi vsega požgali, ko bi partizani malo "pripucali pa će se povući" ... pizda, kaj bom jaz že spet moral brati na totem forumu, pa sem že mislil, da je Gustl vse s temeljno logiko skregana alternativna dejstva preusmeril na Nova24TV ...
0423KDXIn sporočil: 210
[#2641459] 20.02.17 19:41 · odgovor na: FIN-379669 (#2641443)
Odgovori   +    4
Zadnja sprememba: 0423KDXIn 20.02.2017 19:49
Se globoko opravičujem - zaveden sem bil s propagando gnilega kapitalizma! Kakopak so komunisti vedno bili tisti, ki so cenili privatno iniciativo, dajali priložnost posameznikom, cenili sposobne in svobodno misleče, ustvarjalne, delovne, izstopajoče. Njihovi idelogi veljajo za ene najbolj pronicljivih mislecev zgodovine človeštva, njih ekonomski sistemi so tisti, ki so človeštvu prinesli največji napredek in blagostanje! In meje so zapirali ter na njih zganjali represijo zgolj in edinole zato, da horde iz vsega sveta, ki so spoznale vse te blagodati, niso vdirale nekontrolirano v ta njihov raj...

In seveda so ti isti, zgoraj omenjeni gnili kapitalisti biti tisti, ki so revidirali zgodovino, iz starih partijskih slik retuširali tiste, ki (naj bi, kakopak) v vmesnem času postali režimsko nezaželeni in likvidirani - in potem to lansirali kot zločine rdečih!

Ko o čemu, vojnik o skraćenju, a kurva o poštenju...
FIN-379669 sporočil: 8.063
[#2641460] 20.02.17 19:51 · odgovor na: 0423KDXIn (#2641459)
Odgovori   +    0
Zadnja sprememba: FIN-379669 20.02.2017 19:55
Jaz ne vem, ali si se rodil brez kakega koleščka v glavi, da pišeš take klamfe, ali pa samo zvesto slediš neki znani ideologiji.

Ampak ozri se 26 let nazaj in poglej še danes, pa boš videl, da so še danes mnogi vlečni konji našega gospodarstva nastali in se razvijali v socializmu (komunizmu).

Verjetno boš dobil za klamfe ene 10 všečkov desnih pisunčkov, ampak mene ne prepričaš z mlatenjem prazne slame, po dolgem in počez.

Resda je socializem propadel kot nevzdržen, to pa ne pomeni, da je bilo tedaj v Slo vse narobe. Take klamfe prodajaj na kaki politični stojnici.

Bedastoče komunizma in partije pa, verjemi, da poznam bolje kot ti.

Moj svetovni nazor? Liberalec, z odkloni malo levo, malo desno.
mimoidoci sporočil: 6.043
[#2641471] 20.02.17 20:46 · odgovor na: FIN-379669 (#2641449)
Odgovori   +    3
Zadnja sprememba: mimoidoci 20.02.2017 20:47
[]
No ja, no ja. Partija je imela mnogo masla na glavi, da pa bi venomer srali navadnim ljudem po glavi in jim palili kuće, tega ne vem.

Še malo, pa bo tudi mrtvih med vojno le še za vzorec.

Zgodovina je napisana in ta mora temeljiti na preverljivih dejstvih. Lahko, da je Pijade kaj drugega zasral, vendar te izjave ne moremo za sedaj pripisati njemu. Simple.

Ti a kej veš, a je Hitler res reku, da se to deželo naredi zopet nemško? Me zanima kr tko, ker to vsi govorijo, da je res.
FIN-379669 sporočil: 8.063
[#2641472] 20.02.17 20:56 · odgovor na: mimoidoci (#2641471)
Odgovori   +    0
Boš moral malo prebrati kako knjigo, pa si sam odgovoriti. Meni to ni pomembno, kaj je Hitler rekel, ampak kaj je naredil. Sicer pa me zanima, zakaj te to na tem forumu zanima.
mimoidoci sporočil: 6.043
[#2641475] 20.02.17 21:17 · odgovor na: FIN-379669 (#2641472)
Odgovori   +    1
[]
Boš moral malo prebrati kako knjigo, pa si sam odgovoriti. Meni to ni pomembno, kaj je Hitler rekel, ampak kaj je naredil. Sicer pa me zanima, zakaj te to na tem forumu zanima.
Eh, meni sta Pijadejeva revolucija in Hitlerjev movement nekako podobna, s posledicami vred. Pa, ko si ravno na Pijadejev citat repliciral, sem mislil, da veš tudi kaj o citiranju Hitlerja.
FIN-379669 sporočil: 8.063
[#2641477] 20.02.17 21:22 · odgovor na: mimoidoci (#2641475)
Odgovori   +    0
Bedna provokacija s tvoje strani. Če nimaš kaj boljšega v življenju početi, kot pa drkati, potem si odpri eno pivo, spij ga in lahko noč. Je že pozno. Zgodaj vstani in počni kaj pametnega. (Saj to velja tudi zame, da ne boš mislil, da bi bil izjema.)
mimoidoci sporočil: 6.043
[#2641478] 20.02.17 21:35 · odgovor na: FIN-379669 (#2641477)
Odgovori   +    3
[]
Bedna provokacija s tvoje strani. Če nimaš kaj boljšega v življenju početi, kot pa drkati, potem si odpri eno pivo, spij ga in lahko noč. Je že pozno. Zgodaj vstani in počni kaj pametnega. (Saj to velja tudi zame, da ne boš mislil, da bi bil izjema.)
Zakaj si pa sedaj naenkrat popizdil? Pa tako dobro ti je šlo. Lepo si nam razložil, da tisto s citiranjem Pijadeja ni nujno res in da se tako ne more preverjati zgodovine. Potem sem te pa povsem preprosto vprašal, kaj si misliš o nekem drugem citatu, pa dobim tole zgoraj. Sram te bodi s tvojo asimetrično obravnavo faktov.

Za drkanje in pivo ti pa ne bom nič očital, ker si mi verjetno hotel dobrohotno svetovati - v skladu s tvojimi načeli.
najobj sporočil: 32.017
[#2641547] 21.02.17 12:31 · odgovor na: mimoidoci (#2641478)
Odgovori   +    0
Zadnja sprememba: najobj 21.02.2017 12:34
[mimoidoci]
> []
> Bedna provokacija s tvoje strani. Če nimaš kaj boljšega v življenju početi, kot pa drkati, potem si odpri eno pivo, spij ga in lahko noč. Je že pozno. Zgodaj vstani in počni kaj pametnega. (Saj to velja tudi zame, da ne boš mislil, da bi bil izjema.)
Zakaj si pa sedaj naenkrat popizdil? Pa tako dobro ti je šlo. Lepo si nam razložil, da tisto s citiranjem Pijadeja ni nujno res in da se tako ne more preverjati zgodovine. Potem sem te pa povsem preprosto vprašal, kaj si misliš o nekem drugem citatu, pa dobim tole zgoraj. Sram te bodi s tvojo asimetrično obravnavo faktov.

Za drkanje in pivo ti pa ne bom nič očital, ker si mi verjetno hotel dobrohotno svetovati - v skladu s tvojimi načeli.
... čuj, mimoidoči ... evo, ker vidim, da ti nisi stručko samo za povečano tržno kapitalizacijo borz, ampak si ti stručko tudi za našo nikoli preteklo polpreteklo preteklost, probaj še tole forum.finance.si/?m=...456&single malo pokomentirat oziroma mi razloži, zakaj nekateri Slovenci totih vaših postfaktičnih alternativnih dejstev Pijadeja niso jebali pet posto, ker so ustanovili vaške straže oziroma domobrance in se priključili Nemcem, namesto da bi se kot drugje po Jugi priključili partizanom, potem ko so jim zaradi partizanov Nemci požgali domove ...

P.S.: forum imam nastavljen na "Kje sem pisal", zato sem naletel na tole konstruktivno debato in moram priznati, da sem zaradi povečane tržne kapitalizacije borz sicer malo kolebal, potem pa sem se moral oglasit, ker si me tukaj zgoraj povsem prezrl, čeprav se ob podobnih priložnostih to ne zgodi takorekoč nikoli, če seveda članek ni plačljiv in je komentiranje omogočeno tudi forumskim džabalebarošom ... aja, če bi Hitler deloval po "logiki", ki jo številni domobranski propagandisti na totem forumu pripisujete Pijadeju, bi moral uvesti slovenščino v šole in državne ustanove, če bi hotel to deželo narediti spet nemško ...

Strani: 1