Izbrani forum: Odklop

Izbrana tema: Špeckahlanje

Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

najobj sporočil: 31.920
[Odklop] Tema: Špeckahlanje
[#2628205] 19.11.16 13:44 · odgovor na: pobalin (#2628146)
Odgovori   +    0
Zadnja sprememba: najobj 19.11.2016 13:49
[pobalin]
> [najobj]
> ... čuj, več si ne upam nalimat, ker ne vem, kakšna imajo Financarji v zvezi limanjen zaklenjenih člankov svoja pravila, ampak ta del članka mi je res simpatičen ...
> ... alzo, ima Pero za svoj iskriv humor mojo ustno pohvalo ...
Eh, če meniš, da je vloga direktorja in glavnega urednika, da piše komične, satirične ali popreproščene kolumne, naj bo, mu za to duhovitost in opozarjanje na retorične bebavosti blede sence gimnastičnega šampiona zaploskam še jaz. Za vikend naj malo počiva, potem pa še malo pomete pred svojim šlampastim pragom. Ali pa naj dajo na vrh strani pasico, da na internetu objavljeni teksti niso pregledani in lektorirani, da se bo vedelo, da gre za polizdelek oziroma beta verzijo cajtenga. Lahko pa prilimajo svojo etimološko razlago, ki gotovo bolj drži vodo kot Cerarjeva: Slo(venščina) veni. Ja!
... čuj, pa kaj bi ti zdaj rad, saj Frankl skrbi, da njegove lektorice skrbijo, da za avtomobilizem specializirani novinarji v pravilni "hoch" slovenščini pišejo (lastna) imena avtomobilov z malo začetnico, ker Frankl v skrbi za slovenski jezik zahteva, da tudi na Financah Slovenci EDINI na svetu imena avtomobilov pišejo z malo začetnico, ker je dvojina očitno premalo, da bi bili v svetu dovolj prepoznavni ...

P.S.: če bi ugibal, zakaj je tako, je v pomanjkanju znanstvenikov na področju slovenistike neki preveč ambiciozni slovenist doktoriral iz malih začetnic imen avtomobilov in ker se doktorje posluša, lektorice na Financah in Frankl z njimi zahtevajo, da za avtomobilizem specializirani novinarji napišejo "Porsche nam je pred dnevi zaupal volan strupene panamere turbo, zdaj pa adrenalin umirja s še bolj razkošno in podaljšano različico Executive." in se potem s pisanjem Porsche (= IME tovarne), Panamera (= IME avtomobila) in Executive (= IME različice) z velikimi/malimi začetnicami v članku seveda še nekajkrat zmotijo ... pizda, še oni doktorat iz bureka je bolj koristen, če mene kaj vprašaš, ker oni doktor s svojim doktorskim burekom vsaj škode ne dela, ker naši južni bratje svoj burek že stoletja delajo po svoje in se ne zmenijo za dosežke slovenskih znanstvenikov ...

Neposredni odgovori na sporočilo št. 2628205

Strani: 1

pobalin sporočil: 14.456
[Odklop] Tema: Špeckahlanje
[#2628281] 20.11.16 17:31 · odgovor na: najobj (#2628205)
Odgovori   +    1
[najobj]
ker Frankl v skrbi za slovenski jezik zahteva, da tudi na Financah Slovenci EDINI na svetu imena avtomobilov pišejo z malo začetnico, ker je dvojina očitno premalo, da bi bili v svetu dovolj prepoznavni ...
Eh, sem mislil, da smo ta del slovenščine že premleli, prekleli in da gre življenje z malimi začetnicami naprej. Frankl in njegovi nimajo pri tem nič, oziroma pohvalno ubogajo pravopis, karkoli si mi mislimo o njem.

Strani: 1