Izbrani forum: Odklop

Izbrana tema: Špeckahlanje

Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

pobalin sporočil: 14.456
[Odklop] Tema: Špeckahlanje
[#2628071] 18.11.16 15:20 · odgovor na: pobalin (#2625120)
Odgovori   +    1
Zadnja sprememba: pobalin 18.11.2016 15:31
Gledam današnje udarne naslove Financ, pa mi pade v oči tale nova domislica Petra Frankla:
Slovenija, kaj vse skriva tvoje ime? Šlamparijo?
manager.finance.si/8...Slamparijo
Ne vem kakšne odgovore je našel in ponuja vrhovnik Financ, ker je članek zaklenjen. Mu pa bom poskušal pomagati z nekaj citati. Zaradi lažjega dela bodo pobrani kar tukaj, na tem zelniku.
(IZ PKP)
V živo iz Poslovne konference Portorož
Po pobalinski intervenciji popravljeno. Ampak zapletena problematika v/iz na/z-s očitno nikakor ne more prodreti skozi neprebojni oklep Financ. Z iste PKP se piše takole:
Tjaša Redek in Matjaž Koman iz ekonomske fakultete
Tam zraven nekje je (bil) oglas v obliki psevdo članka, ampak sem kliknil nanj, ker je zastonj in ker ima naslov v stilu oglasa za čudodelni losjon proti plešavosti ali ezoterične kapsule za non-stop erekcijo. Da intrigantnega zaključnega dela linka ne omenjam. Tu je jagodni izbor oglaševalske/oglasne smetane:
ki že 40 let razvija in proizvaja in proizvaja izdelke
želji po povečanju prodaje so preskusili tudi lastnega predstavila v Nemčiji
podjetju MDM priskočili na pomoč najprej z oblikovanjem portfelja in proizvodov podjetja v nemškem jeziku
Do prvih poslov v Nemčiji v zgolj dveh mesecih
V samo 5 tednih so v podjetju MDM dobili 8 kontaktov prodajnih predstavnikov v Nemčiji, ki so lahko že naslednji dan pričeli z zastopanjem proizvodov pri nemških podjetjih.
www.finance.si/88513...SKE_12
Pozna se, da nisem poslovnež, ker jaz prvi posel razumem tako, da imam vsaj majhno poskusno naročilo, če že ne ravno sklenjeno pogodbo za cel tovornjak robe. Ampak očitno je posel že to, da imaš trgovskega zastopnika, četudi ta še ni prodal ničesar in ne veš, kdaj bo, če bo. To je bilo danes.

Včeraj sem za Obrščakovim šankom premleval tole:
Slovenski zajtrk lokalne dobavitelje v Mercatorju podpirajo vseh šest let
sedmih večjih mestih po sloveniji
obogoatili ponudbo domače hrane sk metij in iz zadrug
Za Slovenijo ne vem, vsekakor pa ime Finance skriva veliko šlamparije. Tudi v navezi s pregovorno brezmadežno neoporečno natančnimi Nemci. Ajde, lep vikend vsem. :-)

Neposredni odgovori na sporočilo št. 2628071

Strani: 1

najobj sporočil: 31.920
[Odklop] Tema: Špeckahlanje
[#2628073] 18.11.16 15:32 · odgovor na: pobalin (#2628071)
Odgovori   +    0
Zadnja sprememba: najobj 18.11.2016 15:34
[pobalin]
Gledam današnje udarne naslove Financ, pa mi pade v oči tale nova domislica Petra Frankla:

> Slovenija, kaj vse skriva tvoje ime? Šlamparijo?
> manager.finance.si/8...Slamparijo

Ne vem kakšne odgovore je našel in ponuja vrhovnik Financ, ker je članek zaklenjen.
... čuj, več si ne upam nalimat, ker ne vem, kakšna imajo Financarji v zvezi limanjen zaklenjenih člankov svoja pravila, ampak ta del članka mi je res simpatičen ...

... Kaj je imel v mislih predsednik vlade Miro Cerar, ko je na nedavni proslavi ob obletnici odhoda zadnjega jugoslovanskega vojaka namignil, da ni naključje, da Slovenija v svojem imenu skriva besedo »love« – ljubezen po angleško? Menda je to povedal čisto resno, čeprav je tako rekoč neverjetno, da bi doktor znanosti in predsednik vlade pri polni zavesti mislil, da med »love« in Slovenijo obstaja kaka etimološka povezava. Kdo ve.

Pošalimo se: z imenom Slovenija je lahko povezana še kaka druga angleška beseda, ne samo »love«, temveč tudi »Slovenliness«, kar slovar prevede kot, recimo, nerednost, zanikrnost, v resnici pa se ta pojem v slovenščini najlepše označi z jezikovnim barbarizmom – »šlamparija«.
...

... alzo, ima Pero za svoj iskriv humor mojo ustno pohvalo ...

Strani: 1