Izbrani forum: Glavni forum

Izbrana tema: članek Krik malomeščanske levice – napad na Uber

Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

peterfrankl sporočil: 436
Primerov je ničkoliko. Delovna inšpekcija v novinarskih hišah, denimo, redno preverja, kakšne statuse imajo njihovi sodelavci. To včasih počno skupaj s Fursom.

Neposredni odgovori na sporočilo št. 2624314

Strani: 1

anon-317028 sporočil: 30.415
[peterfrankl]
Primerov je ničkoliko. Delovna inšpekcija v novinarskih hišah, denimo, redno preverja, kakšne statuse imajo njihovi sodelavci. To včasih počno skupaj s Fursom.
Primer iz prakse. Računalniški programer želi opravljati delo preko svojega espeja in ne želi podpisati že večkrat ponujene pogodbe o zaposlitvi. Kakšne so v tem primeru pristojnosti delovne inšpekcije in Fursa? Na podlagi česa naj oglobijo delodajalca? Kaj je delodajalec kršil? Programerja potrebuje, z veseljem bi ga zaposlil, programer pa tega preprosto ne želi.
anon-333107 sporočil: 8.271
[peterfrankl]
Primerov je ničkoliko. Delovna inšpekcija v novinarskih hišah, denimo, redno preverja, kakšne statuse imajo njihovi sodelavci. To včasih počno skupaj s Fursom.
Uff ... hitro ti rastejo teli pluski, človek samo kavo popije, pa že skoči iz 3 na 5!

Tole tvojo Delovno inšpekcijo v novinarskih hišal je bc123a prav vizionarsko napovedal. Da je zakon spisan za nacionalno medijsko greznico RTV. Sam si poišči to izjavo med njegovimi komentarji. :) Tistin nekaj novinarskih hiš, ki jih pa lahko našteješ na prste ene roke pri nas, pač `redno obiskujejo`. Le zakaj!?

Samo še, ko sem zadnjič bral inteviu z Alenko Žnidarič Kranjc v dnevniku, sem zasledil neko tako bedarijo. Ona je prijavila, da se preko sp mladi hočejo zaposliti zato, da več zaslužijo! :) (- manj pa naj bi dobile državne blagajne in proračun)!V naslednjem stavku pa je še dodala, da ne najde so-delavcev za svojo modro zavarovalnico (predvidevam da išče zavarovalne agente) in da pozna en cel kup firm, ki tudi iščejo delovno silo, pa je ne dobijo ..... na tem domačem ubogem tržišču. Potem to jaz razumem tako, da so vsi brezposelni na zavodu zgolj nesposobneži, lenuhi ali pa kripli ..... To vam - novinarjem in medijski hiši samo toliko v vednost, ker tudi redno na veliko objavljate neke proste službe, a te njene zavarovalnice še nisem zasledil na vašem spisku. Nikoli! :) Priznam pa, da jih ne berem podrobno. :))

Ko sem od neke moje sodelavke izvedel, da je zaposlena preko sp. za polni delovni čas, se pravi 40 ur tedensko, po dveh letih, sem skoraj ven padel in sem ji rekel, da jih bom prijavil, pa me je mirila, da NE! Ni dobila ne prevoza, ne malice, ne regresa. Za minimalca je opravljala svoje delo. Kmalu potem je dobila novo službo in odšla. In to ni edini primer.....

*Svet ni eden. Svetov je več. Odvisno, na kateri strani reke stojiš. Za vsakim potokom se začne novi svet. :)

**Jebenti! Saj to ni res! To je tako, kakor da bi se morali pogovarjati o črkah v besedah in abecedi. S kakšnimi stvarmi se moram/o ukvarjati.
anon-333107 sporočil: 8.271
No, zdaj se počutim pa tudi jaz še kot Kričoči Malomeščanski Levičar!

* Ni kaj, znate (novinarji) poskrbeti za razpoloženje! :) Tudi moje! :))

Strani: 1