Strani: 1 2 3

abrame sporočil: 1.628
[#2620485] 10.10.16 10:21 · odgovor na: anon-58746 (#2620463)
Odgovori   +    5
Pa tovorni promet nad T 3,5 bo šel v celoti na žalezniške tire, ker za kamionarje primernih baterij ne bo in še marsikatero vprašanje se bo odprlo tam okoli leta 2025.
Nantl sporočil: 1.160
[#2620487] 10.10.16 10:28
Odgovori   +    8
Kad krene ludilo ....
anon-180464 sporočil: 4.080
[#2620491] 10.10.16 10:47
Odgovori   +    2
Tudi Akrapoviča bo čas povozil.
anon-58746 sporočil: 3.738
[#2620495] 10.10.16 10:56 · odgovor na: abrame (#2620485)
Odgovori   +    4
tovor na železnice?, je buffett zopet zadel...
bc123a sporočil: 48.253
[#2620502] 10.10.16 11:17 · odgovor na: abrame (#2620485)
Odgovori   +    3
[abrame]
Pa tovorni promet nad T 3,5 bo šel v celoti na žalezniške tire, ker za kamionarje primernih baterij ne bo in še marsikatero vprašanje se bo odprlo tam okoli leta 2025.
Pa se to. Naj mi samo en pove, kako bo potem naslovljena situacija iz slovenskih poletih, ko so pred pumpami po celem slovenskem avtocestnem krizu kolone po 20-100 avtov, nekatere celo segajo na avtocesto.

Ker ze enostaven racun pove, da se z elektriko tega povprasevanja ne da *nahraniti*.
anon-297342 sporočil: 416
[#2620504] 10.10.16 11:24
Odgovori   +    2
Kar naj prepovejo vozila na fosilna goriva, samo hkrati morajo odpreti vrata do evropskega trga kitajskim električnim avtomobilom; cene bodo padle, avte bomo manjali podobno kot pametne telefone.
Saj drugega Nemcem ne ostane: ali začnejo proizvajati elektirčne avte, ki bodo konkurenčni kitajskim, ali pa zaprejo "štacuno"...
anon-180464 sporočil: 4.080
[#2620511] 10.10.16 11:51
Odgovori   +    1
Drugače pa 14 let niti ni tako kratka doba.
To je ~10% cele avtomobilistične dobe. V tem času se lahko res spremeni marsikaj.
Sploh če računamo tale pospešen razvoj tehnike, ki smo mu priča.

Slovenija je sicer zelo konzervativna, zato se nam tole zdi tako neverjetno in nemogoče.
Če bi mi diktirali tempo razvoja avtomobilske tehnike, bi zdaj pogruntali gumijasto pnevmatiko okrog lesenega obroča pri kočiji.

Če se samo spomnim, kakšne tragedije so delali včasih na tehničnem, ko so ven prihajale zadnje meglenske in so pri nas zahtevali, da morajo vse luči biti parne (zato sta morali samo pri nas biti dve). Pa dodatne zavorne, ki jih tudi ne sme biti, sploh pa ne le ena na sredini. Pa sprednje meglenke so morale svetiti le skupaj z zasenčenimi (tudi to so na tehničnih zavračali, čeprav so bili uvoženi avti vsi v nasprotju s tem). Že samo malenkostne novotarije, kjer smo se neverjetno oklepali nekih arhaičnih pravil.

Da ne omenjam biciklov z nekdaj obvezno opremo, katere danes ne izpolnjuje praktično noben bicikel.
anon-106712 sporočil: 3.698
[#2620516] 10.10.16 12:03
Odgovori   +    6
OK, tole je treba vzeti malo z rezervo, ne bo šlo kar tako od danes na jutri. Tole leto 2030 je še zelo daleč in vmes ljudje pozabijo, kaj so govorili, obljulali, itd. Je pa res, da je vrag odnesel šalo in elektro avtovomobili postajajo resen dejavnik in švabi bi pač radi bili zraven, ne da bi jih povozil čas. Glede načina črpanja elektrike je še vprašanje, kaj bo prevladalo, morda bodo po desni presenetile gorivne celice. Dejstvo je, da so električni avti v porastu, z vsemi svojimi trenutnimi slabostmi. Vprašanje je le, kaj točno bo odločilno za preboj (avtonomija baterij, cena, hitrost polnjenja, itd.).
Se mi pa poraja eno vprašanje: kaj bo naumila država, ko bo cuzanje na račun trošarin za gorivo uplahnilo? Bo posebna trošarina za elektriko, če boš polnil avto? Bodo tako elektriko "obarvali" kot kurilca, da dobiš diesel? To zna biti hec. Potem se bo pa filalo doma na črno?
Glede nafte in črpanja bi pa forumašem, ki napadajo Norveško glede črpanja dal v razmislek tole: res mislijo, da je nafta samo za gorivo in nič drugega? Če mislijo tako, potem so v veliki zmoti. Morda bo v doglednem času šel avtomobilski promet z nafte dol, ostali promet pa ne čisto (ladje, letala).
Skratka, tale članek je treba vzeti kot nek premik, ne pa kot totalen zasuk.
anon-44718 sporočil: 2.730
[#2620519] 10.10.16 12:18 · odgovor na: najobj (#2620474)
Odgovori   +    0
[najobj]
> [alek14]
> > [bc123a]
> > kriticna komponentna konkurencnosti pri elektricnih avtih pa ni motor, ampak akumulatorji (tudi zato verjetno tesla postavlja svojo tovarno), tako da se bo samo fokus proizvajalcev premaknil, ce bodo res sli v to - tako kot sedaj tekmujejo v razmerju poraba/moc, bodo pri elektricnih tekmovali z dosegom, in bodo baterije verjetno nacrtovali in sestavljali in-house.

> Baterija da, doseg ne. L. 2018 bodo (predvidoma?) na trgu Li baterije z dosegom 800km/charge v realnih pogojih uporabe (vir MIT - take baterije so že na poskusno za telefone in druge manjše porabnike). Elektrolit teh baterij je solid-state in so torej tudi zelo slabo vnetljive. Probem pa bo še vedno čas polnjenja. Ta bo s časom postal prevladujoč problem (poleg mizerne resale value EV-ja zaradi naraščanja entropije v bateriji). Če bo EV še več pa bo problem tudi infrastruktura. Idje pametnih infrastruktur in distribuirane mikro proizvodnje so nezdružljive z masovno rabo EV, ki potrebujejo hrbtenico iz JE za elektriko ponoči. Alternativno se seveda EV-ji lahko filajo na kolm. :)
>
> Glede na to, da do sedaj ni šla skozi sito realnosti še nobena nemška ideja, sem zelo skeptičen, da bo tole šlo.
>
> Nemške eko ideje, ki so že na smetišču zgodovine:
>
> - bogoriva 1. gen
> - solarno gretje hiš z aktivnimi senčili
> - reciklaža plastike
> - dizli so čisti
> - avtom lahko znižamo porabo (ta je danes za cca. 5% manjša kot pred 10 leti)
>
> Naslednje ideje pa so na dobri poti, da pojdejo na smetišče:
>
> - distribuiran PV, mikro elektrarne, pametna mesta
> - Energiewende (je povsem zastal)
> - ugašanje JE
> - baterijski EV

... čuj, ker imajo švabi očitno tudi ponoči dovolj sonca za zdravju neškodljive sončne elektrarne, mene bolj zanima, kako bodo brez zdravju škodljivih daljnovodov ves ta silni štrom za svoje avtomobile potegnili v središča mest, kjer bi kot danes bencin ali nafto za avtomobile - če zanemarim vprašanje, kako bi na parkiriščih tote tankštele zgledale - lahko natankali štrom, ker da bi zdaj porušili polovico svojih mest, da bi ves potrebni štrom zdravju neškodljivo potegnili pod zemljo, se mi tudi za ekološko osveščene švabe zdi malo pretirano ...

P.S.: moja gimnazijska fizika je že malo zarjavela, tebi pa ziher ne bo problem izračunati, koliko in kako zmogljive daljnovode za električne tankštele bi rabili švabi v središču Berlina, da bi zadostili potrebam istega števila električnih avtomobilov, kot je danes v Berlinu vseh bencinarjev in naftašev ... khmm, ker da bi se vsi vozili tankat elektriko nekam na periferijo Berlina in se potem vozili nazaj, po mojem glih nima nekega smisla, čeprav pri švabih nikoli ne veš ...
Vodik pridobljen z elektrolizo bo možno polniti na vseh (ustrezno predelanih) obstoječih črpalkah.

Zakaj bi morali biti vsi avtonmobili na baterije?
najobj sporočil: 32.573
[#2620534] 10.10.16 13:22 · odgovor na: anon-44718 (#2620519)
Odgovori   +    0
Zadnja sprememba: najobj 10.10.2016 13:24
[alfa55]
> [najobj]
> > [alek14]
> > > [bc123a]
> > > kriticna komponentna konkurencnosti pri elektricnih avtih pa ni motor, ampak akumulatorji (tudi zato verjetno tesla postavlja svojo tovarno), tako da se bo samo fokus proizvajalcev premaknil, ce bodo res sli v to - tako kot sedaj tekmujejo v razmerju poraba/moc, bodo pri elektricnih tekmovali z dosegom, in bodo baterije verjetno nacrtovali in sestavljali in-house.
> > Baterija da, doseg ne. L. 2018 bodo (predvidoma?) na trgu Li baterije z dosegom 800km/charge v realnih pogojih uporabe (vir MIT - take baterije so že na poskusno za telefone in druge manjše porabnike). Elektrolit teh baterij je solid-state in so torej tudi zelo slabo vnetljive. Probem pa bo še vedno čas polnjenja. Ta bo s časom postal prevladujoč problem (poleg mizerne resale value EV-ja zaradi naraščanja entropije v bateriji). Če bo EV še več pa bo problem tudi infrastruktura. Idje pametnih infrastruktur in distribuirane mikro proizvodnje so nezdružljive z masovno rabo EV, ki potrebujejo hrbtenico iz JE za elektriko ponoči. Alternativno se seveda EV-ji lahko filajo na kolm. :)
> >
> > Glede na to, da do sedaj ni šla skozi sito realnosti še nobena nemška ideja, sem zelo skeptičen, da bo tole šlo.
> >
> > Nemške eko ideje, ki so že na smetišču zgodovine:
> >
> > - bogoriva 1. gen
> > - solarno gretje hiš z aktivnimi senčili
> > - reciklaža plastike
> > - dizli so čisti
> > - avtom lahko znižamo porabo (ta je danes za cca. 5% manjša kot pred 10 leti)
> >
> > Naslednje ideje pa so na dobri poti, da pojdejo na smetišče:
> >
> > - distribuiran PV, mikro elektrarne, pametna mesta
> > - Energiewende (je povsem zastal)
> > - ugašanje JE
> > - baterijski EV
> ... čuj, ker imajo švabi očitno tudi ponoči dovolj sonca za zdravju neškodljive sončne elektrarne, mene bolj zanima, kako bodo brez zdravju škodljivih daljnovodov ves ta silni štrom za svoje avtomobile potegnili v središča mest, kjer bi kot danes bencin ali nafto za avtomobile - če zanemarim vprašanje, kako bi na parkiriščih tote tankštele zgledale - lahko natankali štrom, ker da bi zdaj porušili polovico svojih mest, da bi ves potrebni štrom zdravju neškodljivo potegnili pod zemljo, se mi tudi za ekološko osveščene švabe zdi malo pretirano ...
>
> P.S.: moja gimnazijska fizika je že malo zarjavela, tebi pa ziher ne bo problem izračunati, koliko in kako zmogljive daljnovode za električne tankštele bi rabili švabi v središču Berlina, da bi zadostili potrebam istega števila električnih avtomobilov, kot je danes v Berlinu vseh bencinarjev in naftašev ... khmm, ker da bi se vsi vozili tankat elektriko nekam na periferijo Berlina in se potem vozili nazaj, po mojem glih nima nekega smisla, čeprav pri švabih nikoli ne veš ...
Vodik pridobljen z elektrolizo bo možno polniti na vseh (ustrezno predelanih) obstoječih črpalkah.

Zakaj bi morali biti vsi avtonmobili na baterije?
... OK, sicer nimam pojma, kakšne variante pogona so kot alternativa bencinu in nafti (cenovno) sploh možne, ampak tokrat je debata o pogonu aktualnih električnih avtomobilov ...

P.S.: zadnjič sem tukaj forum.finance.si/?m=...050&single spraševal, kakšne so omejitve Pipistrelovega načina pogona za uporabo v avtomobilizmu, pa razen enega ni noben forumaš nič komentiral, iz tistega linka pa se ni dalo na hitro razbrati, zakaj se gorivne celice v večjem obsegu ne uporabljajo v avtomobilski industriji ...
anon-71539 sporočil: 420
[#2620535] 10.10.16 13:27 · odgovor na: abrame (#2620485)
Odgovori   +    2
[abrame]
Pa tovorni promet nad T 3,5 bo šel v celoti na žalezniške tire, ker za kamionarje primernih baterij ne bo in še marsikatero vprašanje se bo odprlo tam okoli leta 2025.
nikolamotor.com/
Polo83 sporočil: 1.228
[#2620537] 10.10.16 13:37
Odgovori   +    0
Verjetno je to nuja, sem zasledil zadnjič da imajo Rusi nafte samo še za 20 let..
anon-154083 sporočil: 6.570
[#2620543] 10.10.16 13:49 · odgovor na: anon-106712 (#2620516)
Odgovori   +    1
[Smudlek]
OK, tole je treba vzeti malo z rezervo, ne bo šlo kar tako od danes na jutri. Tole leto 2030 je še zelo daleč in vmes ljudje pozabijo, kaj so govorili, obljulali, itd. Je pa res, da je vrag odnesel šalo in elektro avtovomobili postajajo resen dejavnik in švabi bi pač radi bili zraven, ne da bi jih povozil čas.
Švabi so samo ugotovili, da če se že gredo zafrkavati z elektriko, naj bo vsaj prodaja na koncu 100% zagarantirana.
Kar bo najbolj enostavno, če bo cela EU imela prepoved drugačnih pogonov.
In oni so dejanski šefi v EU, tako da bi bilo res nespametno, če bi prepustili npr. nekim Slovenčkom in ostalim vzhodnjakom, da sami odločajo, kako se bodo prevažali naokoli.
pobalin sporočil: 14.456
[#2620549] 10.10.16 14:29 · odgovor na: anon-71539 (#2620535)
Odgovori   +    0
[Muchacho]
> [abrame]
> Pa tovorni promet nad T 3,5 bo šel v celoti na žalezniške tire, ker za kamionarje primernih baterij ne bo in še marsikatero vprašanje se bo odprlo tam okoli leta 2025.

nikolamotor.com/
¡Ay, caramba! :-)
Nikola Motor Company is changing its tune two months after its first announcement.
The startup announced Tuesday that it's building trucks powered by a hydrogen fuel cell, allowing them to achieve zero emissions. That's a step in an entirely different direction from its announcement in May, when Nikola said it was building a hybrid semitruck.
Previously, Nikola said its 2,000-horsepower truck would come with six electric motors with a natural-gas turbine as an onboard generator. A prototype has yet to be seen, but Nikola said the truck could achieve zero emissions and go 1,200 miles on a single charge.
www.businessinsider....ans-2016-8
pobalin sporočil: 14.456
[#2620550] 10.10.16 14:40
Odgovori   +    0
Nemci pripravljajo pogrebni načrt za klasično avtoindustrijo
Kaj bi to. Nemška pošta z lastnimi projekti elekričnih vozil v grob peha hudo ranjenega (samopoškodovanega) nemškega avtomobilskega giganta. :-)
Deutsche Post van signals new entrant threat to auto industry
German logistics giant Deutsche Post has quietly designed and made its own electric delivery van, exploiting sweeping changes in manufacturing technology which could upend the established order in the auto industry.
For the moment, Deutsche Post is using the vehicles itself to meet growing demand for e-commerce deliveries without adding to air pollution in German cities, replacing conventional Volkswagen vans.
But having decided to go it alone with the project - upsetting VW "beyond measure" - the group will soon decide whether to start selling the Streetscooter model and join those set to compete directly with established carmakers.
www.reuters.com/arti...SKCN1261RB
Pa ta zgodba sploh ni od včeraj ampak od predvčerajšnjim:
Elektroautos: Deutsche Post wird Autobauer
Die Deutsche Post wird Briefe und Pakete in Zukunft mit dem Elektroauto zustellen. Der Logistikkonzern will bis zu 30.000 E-Transporter selbst bauen, 2000 sollen noch in diesem Jahr vom Band rollen.
www.automobilwoche.d...-autobauer
anon-44718 sporočil: 2.730
[#2620563] 10.10.16 15:53 · odgovor na: najobj (#2620534)
Odgovori   +    0
[najobj]
> [alfa55]
> > [najobj]
> > > [alek14]
> > > > [bc123a]
> > > > kriticna komponentna konkurencnosti pri elektricnih avtih pa ni motor, ampak akumulatorji (tudi zato verjetno tesla postavlja svojo tovarno), tako da se bo samo fokus proizvajalcev premaknil, ce bodo res sli v to - tako kot sedaj tekmujejo v razmerju poraba/moc, bodo pri elektricnih tekmovali z dosegom, in bodo baterije verjetno nacrtovali in sestavljali in-house.

> > > Baterija da, doseg ne. L. 2018 bodo (predvidoma?) na trgu Li baterije z dosegom 800km/charge v realnih pogojih uporabe (vir MIT - take baterije so že na poskusno za telefone in druge manjše porabnike). Elektrolit teh baterij je solid-state in so torej tudi zelo slabo vnetljive. Probem pa bo še vedno čas polnjenja. Ta bo s časom postal prevladujoč problem (poleg mizerne resale value EV-ja zaradi naraščanja entropije v bateriji). Če bo EV še več pa bo problem tudi infrastruktura. Idje pametnih infrastruktur in distribuirane mikro proizvodnje so nezdružljive z masovno rabo EV, ki potrebujejo hrbtenico iz JE za elektriko ponoči. Alternativno se seveda EV-ji lahko filajo na kolm. :)
> > >
> > > Glede na to, da do sedaj ni šla skozi sito realnosti še nobena nemška ideja, sem zelo skeptičen, da bo tole šlo.
> > >
> > > Nemške eko ideje, ki so že na smetišču zgodovine:
> > >
> > > - bogoriva 1. gen
> > > - solarno gretje hiš z aktivnimi senčili
> > > - reciklaža plastike
> > > - dizli so čisti
> > > - avtom lahko znižamo porabo (ta je danes za cca. 5% manjša kot pred 10 leti)
> > >
> > > Naslednje ideje pa so na dobri poti, da pojdejo na smetišče:
> > >
> > > - distribuiran PV, mikro elektrarne, pametna mesta
> > > - Energiewende (je povsem zastal)
> > > - ugašanje JE
> > > - baterijski EV

> > ... čuj, ker imajo švabi očitno tudi ponoči dovolj sonca za zdravju neškodljive sončne elektrarne, mene bolj zanima, kako bodo brez zdravju škodljivih daljnovodov ves ta silni štrom za svoje avtomobile potegnili v središča mest, kjer bi kot danes bencin ali nafto za avtomobile - če zanemarim vprašanje, kako bi na parkiriščih tote tankštele zgledale - lahko natankali štrom, ker da bi zdaj porušili polovico svojih mest, da bi ves potrebni štrom zdravju neškodljivo potegnili pod zemljo, se mi tudi za ekološko osveščene švabe zdi malo pretirano ...
> >
> > P.S.: moja gimnazijska fizika je že malo zarjavela, tebi pa ziher ne bo problem izračunati, koliko in kako zmogljive daljnovode za električne tankštele bi rabili švabi v središču Berlina, da bi zadostili potrebam istega števila električnih avtomobilov, kot je danes v Berlinu vseh bencinarjev in naftašev ... khmm, ker da bi se vsi vozili tankat elektriko nekam na periferijo Berlina in se potem vozili nazaj, po mojem glih nima nekega smisla, čeprav pri švabih nikoli ne veš ...

> Vodik pridobljen z elektrolizo bo možno polniti na vseh (ustrezno predelanih) obstoječih črpalkah.
>
> Zakaj bi morali biti vsi avtonmobili na baterije?

... OK, sicer nimam pojma, kakšne variante pogona so kot alternativa bencinu in nafti (cenovno) sploh možne, ampak tokrat je debata o pogonu aktualnih električnih avtomobilov ...

P.S.: zadnjič sem tukaj forum.finance.si/?m=...050&single spraševal, kakšne so omejitve Pipistrelovega načina pogona za uporabo v avtomobilizmu, pa razen enega ni noben forumaš nič komentiral, iz tistega linka pa se ni dalo na hitro razbrati, zakaj se gorivne celice v večjem obsegu ne uporabljajo v avtomobilski industriji ...
V bistvu gre za to, da baterije še nimajo dovolj kapacitete, ob tem, da polnjenje traja precejkrat več kot polnjenje bencinskega rezervoarja.

Alternativa baterijam so gorivne celice, ki iz vodika in kisika v kemičnem procesu naredijo elektriko, odpadni produkt pa je vodna para. S tako pridobljeno elektriko sicer še naprej filajo baterije, ki poganjajo elektromotorje. Bistvo je, da rezervoar za vodik napolniš v 5 minutah, kar je precej primerljivo s točenjem bencina ali plina. Zaenkrat so cene še relativno visoke, mreža polnilnic, črpalk še izjemno redka saj je treba klasične cisterne za nafto ali bencin zamenjati za rezervoarje pod visokim pritiskom in/ali nizko temperaturo. Vodik je treba seveda pridobiti z elektrolizo za kar rabiš elektriko iz elektrarn. Tu bi verjetno kaj pripomnil kolega Alek, saj vsaka pretvorba hranilnika energije terja izgube (najlepše bi bilo če bi fotovolt celice na strehi zadostovale za polnjenje oz. vožnjo, pa še dolgo ne bodo, če sploh kdaj) Tako je pa treba najprej skurit premog, s to elektriko z elektrolizo izdelat vodik, potem tega nafilat v rezervoar in spremenit nazaj v vodo...

Tudi serijsko izdelane modele FC (Fuell Cell) vozil lahko prešteješ z nekaj prsti (nisem zihr, ampak mislim da Toyota, Nissan, Mitsubishi, ostali bodo pričeli v naslednjih nekaj letih). Vodik pumpe so danes v nemčiji, kaliforniji, nam najbližja v gradcu
anon-180464 sporočil: 4.080
[#2620570] 10.10.16 16:11 · odgovor na: anon-44718 (#2620563)
Odgovori   +    0
[alfa55]
Alternativa baterijam so gorivne celice, ki iz vodika in kisika v kemičnem procesu naredijo elektriko, odpadni produkt pa je vodna para.
Če smo malo žleht, lahko hitro ugotovimo, da ima vodna para veliko večji doprinos k toplogrednemu segrevanju kot CO2. :-)
pobalin sporočil: 14.456
[#2620578] 10.10.16 17:18 · odgovor na: anon-44718 (#2620563)
Odgovori   +    0
[alfa55]
Tudi serijsko izdelane modele FC (Fuell Cell) vozil lahko prešteješ z nekaj prsti (nisem zihr, ampak mislim da Toyota, Nissan, Mitsubishi, ostali bodo pričeli v naslednjih nekaj letih). Vodik pumpe so danes v nemčiji, kaliforniji, nam najbližja v gradcu
Če si z mariborskega konca, ti je Gradec najbrž res bližji kot Lesce. Ne velja pa to za vse forumaše. :-)
V Lescah smo na bencinski servis Petrol umestili prvo vodikovo polnilnico v Sloveniji. Lokacija je načrtovana za prihodnjo avtobusno floto na vodik in gorivne celice. Trenutno deluje, odjemnik je Slovenska vojska. Tudi drugi uporabniki so zelo dobrodošli.
Prvo demonstracijsko vodikovo polnilnico je na bencinskem servisu Lesce postavil Petrol. Po njihovih besedah med drugim tudi zaradi napovedi občine Bled o uvedbi avtobusa, gnanega na vodik. Projekt za zdaj miruje, pravijo na Petrolu, vojske ne omenjajo. Dodajajo pa, da je demonstracijsko vozilo hyundai iX35 fuell cell partnerja CONOT porabilo nekaj deset kilogramov vodika. Vodik Petrolu dobavlja podjetje Tehnični plini Jesenice, ki ima tudi svojo proizvodnjo. V prihajajočih mesecih bodo izvedli preventivno vzdrževanje in jo pripravili za prva vozila, ki jih na trgu pričakujejo v letu 2016. Od avtomobilskih trgovcev pričakujejo tudi, da bodo napovedali prodajo teh vozil, da bo oskrba lahko potekala nemoteno.
avto.finance.si/8837232
Petrolova spletna stran pravi, da v Lescah vodik še prodajajo
www.petrol.si/bencin...robno/2469
anon-180464 sporočil: 4.080
[#2620579] 10.10.16 17:21 · odgovor na: pobalin (#2620578)
Odgovori   +    0
[pobalin]

Petrolova spletna stran pravi, da v Lescah vodik še prodajajo
www.petrol.si/bencin...robno/2469
Dobrodošla informacija, da bom vedel, kam filati svojo raketo. :-)
1357 sporočil: 7.095
[#2620584] 10.10.16 17:53
Odgovori   +    0
Zadnja sprememba: 1357 10.10.2016 17:54
Vsi tisti, ki ste modrovali o vzdržnosti baterij ste pozabili na tehnologijo za poomorniške baterije, ki so kar se tiče njihovih sestavin še vedno velika skrivnost, ki jo vsi skrivajo in se vsi držijo dogovra da se natančnih tehničnih specifikacij in tehnološkega procesa proizvodnje ne razkriva. Pred leti sem, ne tako daleč nazaj, sem imel v igri en projekt, kjer je bila v igri ideja da se podmorniške bateriej uporabijo kot shrnajevalniki energije. Ko sem se s povpraševannjem obrnil na tri proizvajalce iz različnih držav za istavitev ponudbe iz idelavo željene baterije so mi vsi trije s praktično enakim jezikom odgovrili da mi ne morejo izdati ponudbe za željen izdelek ker jim njihove države ne dovoljujeo da bi prosto tržili to vrsto baterij.
Iz zgoraj opisanega dogodka sklepam da tisti, ki bo imel jajaca reči državi naj se ne utika v njegov posel in to tehnologijo uporabil za masovno izdelavo pri e mobilnosti bo zmagovalec bitke na trgu baterij za električna vozila.
pobalin sporočil: 14.456
[#2620589] 10.10.16 18:12 · odgovor na: 1357 (#2620584)
Odgovori   +    0
[1357]
Iz zgoraj opisanega dogodka sklepam da tisti, ki bo imel jajaca reči državi naj se ne utika v njegov posel in to tehnologijo uporabil za masovno izdelavo pri e mobilnosti bo zmagovalec bitke na trgu baterij za električna vozila.
Ali pa se bo kakšna država odločila, da vojne s podmornicami ne more dobiti, lahko pa dobi gospodarsko bitko z baterijami in bo zadevo spustila na trg. Naj ugibam: te podmorniške baterije imajo iste države, ki imajo tudi nuklearno orožje? :-)
anon-182066 sporočil: 11.068
[#2620603] 10.10.16 19:34 · odgovor na: anon-297342 (#2620504)
Odgovori   +    0
EV bodo prej dražja kot cenejša od tistih na fosilna goriva. Poglej Teslo. Nič kaj poceni avto. Tudi Kitajci tu ne bodo nič spremenili. Se je Land Rover kaj pocenil odkar so ga prevzeli Kitajci? Podražil se je pa.
anon-182066 sporočil: 11.068
[#2620608] 10.10.16 19:41 · odgovor na: 1357 (#2620584)
Odgovori   +    0
[1357]
Vsi tisti, ki ste modrovali o vzdržnosti baterij ste pozabili na tehnologijo za poomorniške baterije, ki so kar se tiče njihovih sestavin še vedno velika skrivnost, ki jo vsi skrivajo in se vsi držijo dogovra da se natančnih tehničnih specifikacij in tehnološkega procesa proizvodnje ne razkriva. Pred leti sem, ne tako daleč nazaj, sem imel v igri en projekt, kjer je bila v igri ideja da se podmorniške bateriej uporabijo kot shrnajevalniki energije. Ko sem se s povpraševannjem obrnil na tri proizvajalce iz različnih držav za istavitev ponudbe iz idelavo željene baterije so mi vsi trije s praktično enakim jezikom odgovrili da mi ne morejo izdati ponudbe za željen izdelek ker jim njihove države ne dovoljujeo da bi prosto tržili to vrsto baterij.
Iz zgoraj opisanega dogodka sklepam da tisti, ki bo imel jajaca reči državi naj se ne utika v njegov posel in to tehnologijo uporabil za masovno izdelavo pri e mobilnosti bo zmagovalec bitke na trgu baterij za električna vozila.
Nisem prepričan, če so po takšni tehnlogiji izdelane baterije primerne za pogon osebnih avtomobilov. Primerne so samo v primeru, če je uporabljen material v razpoložljivih količinah in poceni. Če gre za redke surovine, je za množično proizvodnjo baterij za avtomobile tehnologija za proizvodnjo podmorniških baterij popolnoma neuporabna.
anon-351779 sporočil: 5.775
[#2620628] 10.10.16 21:11 · odgovor na: anon-154083 (#2620543)
Odgovori   +    4
Če bo šlo tako kot do sedaj še naprej, bodo Nemci veseli, če bodo 2030 komandirali v Nemčiji.
1357 sporočil: 7.095
[#2620636] 10.10.16 22:57 · odgovor na: pobalin (#2620589)
Odgovori   +    0
Samo en proizvajalec je bil iz države ki tudi sama proizvaja nuklearne podmornice, en proizvajalec je bil iz države, ki še proizvaja dizelske podmornice, eden proizvajalec ej bil pa iz države, ki je nekoč proizvajala podmornice, sedaj jih ne več in jih tudi njihova vojska nima v svoji oborožitvi, ta proizvajalec se pa še vedno kot pijanec plota drži prepovedi proizvodnje te vrste baterij za prosti trg. So pa se države članice Nata.
1357 sporočil: 7.095
[#2620637] 10.10.16 23:05 · odgovor na: anon-182066 (#2620608)
Odgovori   +    0
Ko sem po podmorniških straneh iskal tehnične podatke sem našel 12 različnih proizvajalcev, ki so ali še proizvajajo baterije za te namene. In po številki sodeč verjetno ta tehnologija ni takšen tehnološki bav bav je pa sigurno v ozadju zaplankanost politke v državah kjer so ta podjetja, ki so ali še proizvajajo te baterije, da te tehnološke podatke drži kot zaupne.
anon-17140 sporočil: 836
[#2620638] 10.10.16 23:09 · odgovor na: anon-148028 (#2620467)
Odgovori   +    0
Seveda ni realno, da nehajo takoj, lahko pa bi postopno zmanjšali črpanje. Za večina svetovnih proizvajalcev nafte se mi zdi žal itak popolnoma nemogoče, da bi se enostavno sami od sebe ustavili preden bo konec. Arabci, da bodo pustili kaj nafte pod peskom zaradi svežega zraka? Hehe, ne bi rekel.

Norvežani sami po sebi niti niso nek glavni svetovni ponudnik nafte. V glavnem gre za princip - dokler sam črpaš nafto in jo daješ na trg, se ne sprenevedaj z električnimi avti. Če pa ni nekega realnega, vsaj dolgo-dolgoročnega plana, da bi globalno ustavili črpanje nafte, so vsi ti električni avtki navadno scanje proti vetru.
anon-106712 sporočil: 3.698
[#2620788] 11.10.16 15:34 · odgovor na: anon-154083 (#2620543)
Odgovori   +    0
[jani1974]
Švabi so samo ugotovili, da če se že gredo zafrkavati z elektriko, naj bo vsaj prodaja na koncu 100% zagarantirana.
Kar bo najbolj enostavno, če bo cela EU imela prepoved drugačnih pogonov.
In oni so dejanski šefi v EU, tako da bi bilo res nespametno, če bi prepustili npr. nekim Slovenčkom in ostalim vzhodnjakom, da sami odločajo, kako se bodo prevažali naokoli.
V bistvu sem se zavedel takoj, ko sem stisnil gumb objava, da sem pozabil napisati, da so švabi sprejeli neko resolucijo, ki naj bi toto njihovo raboto zapovedali kar celi EU. Toliko o tem, koliko kdo velja v EU. No, za kakšne kooperante menda že bomo.
anon-154083 sporočil: 6.570
[#2620826] 11.10.16 18:09 · odgovor na: 1357 (#2620636)
Odgovori   +    0
[1357]
Samo en proizvajalec je bil iz države ki tudi sama proizvaja nuklearne podmornice, en proizvajalec je bil iz države, ki še proizvaja dizelske podmornice, eden proizvajalec ej bil pa iz države, ki je nekoč proizvajala podmornice, sedaj jih ne več in jih tudi njihova vojska nima v svoji oborožitvi, ta proizvajalec se pa še vedno kot pijanec plota drži prepovedi proizvodnje te vrste baterij za prosti trg. So pa se države članice Nata.
Kako ste pa vedeli, da bodo podmorniške baterije boljše?
anon-154083 sporočil: 6.570
[#2620828] 11.10.16 18:11 · odgovor na: anon-106712 (#2620788)
Odgovori   +    1
[Smudlek]
V bistvu sem se zavedel takoj, ko sem stisnil gumb objava, da sem pozabil napisati, da so švabi sprejeli neko resolucijo, ki naj bi toto njihovo raboto zapovedali kar celi EU. Toliko o tem, koliko kdo velja v EU.
Nemški resoluciji, ki velja za celo Evropo, se bolj točno reče Führerdekret.

Strani: 1 2 3