Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

anon-178149 sporočil: 4.311
[PyotrNovak]
Kolega. Za njega je 40 dni dopusta, denar vsak mesec na bankomatu, vsaj 20 dni bolniške na leto po potrebi, danost, tako kot zrak. Enostavno JE. Ne moreš ribi razložiti kaj je to - zrak.
Podjetniško jebo lahko razložiš vsem nam, ki svoj denar služimo na trgu. Dopust- če je slučajno čas. Denar - če je kupec plačal in je od harača kaj ostalo. Bolniška- kaj je to? Ena poštena poslovna napaka - adijo 10 - 20 let garanja.
Enostavno nas je premalo in nas bodo vedno preglasovali. Zdravilo? BASF je zaprl firmo s 3500 delavci in jo preselil v US. Cenejša energija, surovine, delavci. Nemški delavci si lahko z vsemi pravicami obrišejo rit. Pretirana sociala je DRAGA in nekje je meja kjer postane NEVZDRŽNA.
Za pavšal pa tole: bilo je predobro, da ne bi po hitrem postopku zjebali. Turki so bili prav prijazni možje proti tem, kar nas čaka pod "Kultnim vraničnim prisadom".
Znameniti strokovnjak za računanje (napačno seveda) davkov, najprej ti bom odgovori da pod razno nimam 40 dni dopusta, kljub 41 delovnim letom, oziroma sploh na tančno ne vem koliko ga imam. Na bolniški sem pa bil zadnjč leta 1987, me je poslal prisilno na dopust znameniti član SDS dr. C..i. Še ko sem si zlomil ramo, sem bil odsoten, recimo dopust, 4 delovne dni.

Sicer je pa tako, nekaterim je všeč poslovni način življenja, nekaterim bolj ali manj ustaljena služba, recimo na letne pogodbe, ampak noben nima pravice jamrat nad svojo svobodno izbiro. Če si poslovnež, si poslovnež in je jamraj kot stara baba.
O pravicah delavceh pa ne bi razpravljal. Očevidno bi radi poslovneži vajinega tipa vrnili Evropo vsaj v srednji vek, pa se bojim da še raje v sužnjelastništvo. V koliki meri pa so zgodovinsko pridobljene pravice vzdržne je stvar politične debate in pri tem manjšina nima glavne besede, kar sicer tudi sam ugotavljaš. Se je pač potrebno prilagoditi prostoru in času, kar sicer testirajo zdravniki recimo po poškodbi galve.

Ko tako ceniš ZDA, tam marsikaj ne špila in lepo tonejo v revščino večine prebivalcev, srednji sloj je namreč potom vseh neoliberalnih fint vedno revnejši, najbogatejši pa še naprej bogatijo. In zanimivo njihovo gospodarstvo sploh ni tako fino, poglej Hausmannov (MIT)index ekonomske komleksnosti, ECI. So kar za nami, ki se sučemo okli 11+-2 mesta. Problem bo, ko ne bo več potrošniške kupne moči......, skratka srednji vek.
O nekonkurenčnosti Nemčije, si pa lahko obrišeš rit le ti. Gospodarstvo raste, zlasti izvoz. Tudi pri nas ni tako kot prikazujejo neki podjetniki, verjetno z nekonkurenčnimi izdelki/storitvami. RS dosega najvišjo industrijsko rast v okviru € cone, toda o tem desni mediji ne poročajo, ker se ne ujema z njihovo agendo. Potrebno je imeti izdelke in če ne znaš pri 1/2 stroških dela v primerjavi z Avstrijo narediti in prodati izdelka, je čas da se zamisliš. Moji partnerji iz gospodarstva, s katerimi sodelujem že preko 20 let, to znajo in smo vsi zadovoljni, tako javni "škodljivci" kot podjetniške gazele.